Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hodowla mamek.

92 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Pantera

Pantera

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 21:46

Hodowla mamek. mam ja charolaise

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hodowla mamek. Dzisiaj, 13:32
  •  

#22 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 18 lipiec 2012 - 11:59

Hodowla mamek. Mnie interesuje kto ma mamki z Rasy Simental

#23 Share padalec

padalec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:zimne piwo z sokiem,bez sępów obok

Napisany 19 lipiec 2012 - 11:16

Hodowla mamek. Mam "aż" cztery simentalki....pozostałym trzem wczoraj zafundowałam wycieczkę w jedną stronę w "biurze podróży" SŁABY.Zrobiły mnie w konia i nie zostały cielne,więc nie ma co sie bawić w sentymenty.Jako mamki simentalki sa nienajgorsze,bo i ładnego cielaka dadzą(oczywiście jak zaskoczą)i mleka maja na tyle,że karmią inne cielaki.Mam tez jerseyki,krówcie malutkie,ale dzielnie karmią swoje i "adoptowane" dzieci,nie mam problemu z zacieleniem,i jak na swój wzrost ładnie doją.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 21 lipiec 2012 - 16:27

Hodowla mamek. Masz problem z zacielaniem simentalek mamek?? W jakim one są wieku (po którym cielaku)??

#25 Share padalec

padalec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 21 lipiec 2012 - 22:07

Hodowla mamek. Selekcja, to nie ludzie gdzie niepłodność niektórzy leczą do oporu nie patrząc na konsekwencje.Moja wina,bo wcześniej nie badaliśmy na cielność,dwie z nich miały być już w 7 miesiącu cielnośći.Okazało się ,że nic z tego.Teraz trzeba by je leczyć,potem zacielić,znów czekać na to czy są cielne,a tak w to miejsce kupuję cielaka i po problemie,przeciez nie będę dwa lata czekać na cielę.Młode były,po dwóch cielakach.Ta trzecia miała swoje lata.

#26 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 15:47

Hodowla mamek. No to rzeczywiście jeżeli to są tylko mamki to raczej mało opłacalne. My teraz badaliśmy, ale to co ja wiedziałem to potwierdził w 75%, bo powiedział, że się zestresowały. Ty masz je cały rok na pastwisku?? Inseminujesz czy z bykiem chodzą?? One nie powtarzały rui??

#27 Share padalec

padalec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 25 lipiec 2012 - 12:56

Hodowla mamek. Niestety nie trzymam ich na pastwisku,bo przy chałupie mamy pół ha pastwiska co mi ledwo na koniki starczy.Mają nieduży wybieg i oborę pootwieraną ze wszystkich stron świata,więc powietrze jest.Gdyby nie to,że przez wieś biegnie droga krajowa,można by bydełko gnać na łąki,(tak kiedyś robiliśmy jak mieliśmy mleczne),ale teraz ruch jest w diabły większy,latka tez lecą i lepiej to żarcie przywieźć do żłobu.Kryjemy narazie sztucznie,bo bezpieczniej i można sobie dobrego buhaja wybrać.Właśnie te dwie młode "udawały",że chodzą w ciąży,rui nie powtarzały i przez to zrobiły mnie w konia.Ale na nich świat się nie kończy,są inne młode panie gotowe do zacieleń.

#28 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 26 lipiec 2012 - 13:08

Hodowla mamek. Dlatego właśnie lepiej sprawdzić po ok 6 tyg od zacielenia czy załapały, bo mogą mieć cysty na jajnikach i lek. wet. może je wycisnąć i powinny się zagonić zacielić. Dużo masz tych simentali?? Nie lepiej w pastucha wpuścić na tych łąkach za wsią i trzymać ich przez cały rok tam?? Krowy Ci się cielą przez cały rok czy sezonami, np na wiosnę??

#29 Share padalec

padalec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 23 sierpień 2012 - 11:47

Hodowla mamek. Nie mam sezonowości w wycieleniach,jak która trafi to się cieli,niezależnie od pory roku.
Nie mamy tak położonego gospodarstwa,żeby trzymać bydełko cały rok na pastwiskach,żarcie dostaną do koryta i też jest ok.Po drastycznej selekcji i sprzedaży dwóch krów do dalszej hodowli(aż wstyd przyznać)zostały mi trzy oryginalne simentalki-krowy(niedługo będą się cieliły),i trzy zacielone jalowiceteż simentale.Na razie nie powiększam stada krasul,reszta to opasy,z cieląt mam ładne dwie simentalki,ale na nie jeszcze nie pora.Zwiększyłam ilość macior,na chwilę obecną jest u nas super cena na prosiaki i nie ma problemów ze zbytem,schodzą jak przysłowiowe ciepłe bułeczki(ale to juz temat nie na forum bydlęcym)

#30 Share kb4512

kb4512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne, system android

Napisany 08 listopad 2012 - 21:30

Hodowla mamek. witam
Mam pytanie do praktyków, czy jałówki 50% mięsne, np, 50% Angus i 50% NCB będą prawdziwymi mamkami tzn. czy będą mieć ruję gdy będą mieć przy sobie cielaka. Jeśli nie to mijało by się z celem mieć ciele od krowy co drugi rok :(

Edytowany przez kb4512, 08 listopad 2012 - 21:30.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 20:29

Hodowla mamek. Krowa miesna szybciej dostaanie ruję niż mleczna

#32 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 grudzień 2012 - 13:39

Hodowla mamek. jak dlugo trzymac cielaka przy mamce? az do zasuszenia ok 7 miesiecy? jak bylo by kilka mamek na pastwisku i mialy by dostep tylko do wiaty to jak utrzymac przy nich cielaki w mrozie? jak podrzucic im dodatkowe cielaki zeby kazdy ssal jedna matkie a nie wszystkie jedna a reszta by sie obijala?

#33 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 13:51

Hodowla mamek. żeby dołożyć cielaka musisz mamkę zabrać do obory do zagrody i musi być uwiązana. Dopiero jak go zaakceptuje a cielak nauczy się pić to możesz ja wypuścić na pastwisko.

#34 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 grudzień 2012 - 14:06

Hodowla mamek. a zima w mrozie?

#35 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 14:46

Hodowla mamek. Zapomnij cielata z mamką dać na pastwisko zimą dostanie zapalenie wymion i zaczną się kłopoty

#36 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 grudzień 2012 - 23:59

Hodowla mamek. to zima powinny w oborze byc jak maja cielaka?

#37 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 14:35

Hodowla mamek. No pewnie..Jak cielak nie jest przyzwyczajony i go teraz wywalisz no podwórko gdzie jest -10 to go szlak szczeli :mellow:

#38 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 grudzień 2012 - 18:05

Hodowla mamek. wystarczyla by tylko wiata bez przeciagow i cielak by sie uchował nawet w mrozie

#39 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 18:47

Hodowla mamek. Zależy też od rasy bo jak takiego HF wypuścisz to zaraz utylizacja przyjeżdża :mellow: cielak możę być do 100kg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 grudzień 2012 - 19:21

Hodowla mamek. raczej nie mialem na mysli HF jako mamki. w praktyce nie wiem jak to jest. ja akurat żadnych mamek nie mam, temat poruszyłem tak z ciekawości :)