robert983

Jaki olej najlepszy do silnika Deutz Fahr

Polecane posty

miki26    0

witam. ja w sprawie oleju :) chciałbym sie dowiedziec jaki najlepszy bedzie olej do mojego fahra m 770 i ile wchodzi do niego oleju :) z góry dzieki ;d

Edytowano przez miki26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Słonecznikowy z pierwszego tłoczenia:) Nie wiem co tak wszyscy się dopytują z tym olejem, wystarczy poczytać forum i wszystko będziesz wiedziałsmile.gif A jak się nie dowiesz to powiem Ci jeszcze że producent zaleca: wlać 10,5 litra z normy SAE 30. Ja leję Turdusa, ale to kwestia ile kosisz i w jakich warunkach. Jak masz mało to każdy 15W40 będzie dobry bo i tak musisz co roku olej zmieniać, przynajmniej powinno tak się robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masseyy    0

Najlepiej taki jak był wlany wcześniej. Ja polecam TURDUS i Total. Tylko jest różnica w cenie. Total dużo droższy.


MF 5470, Pronar 82SA, Ursus 3512, Weidemann 3006 i Bizonek Z056 xD Macie pytania w sprawie trzody?? Pisać!! Pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykDF    4

Shell Rimula, ale zmienię na Rimula Super albo Elf agro. (Agrotron K 410)

 

Co to za olej Elf agro bo niemego o nim nic znaleźć? Ile płascisz za Shela?

Edytowano przez patrykDF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Shell-18 zł brutto ,a ten elf nie pamiętam,total-9zl netto-ponoć ,że taki dobry,koledzy leją do ciężarówek.

A tak naprawdę total i elf to chyba to samo.

Edytowano przez KAROL4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Shell Rimula, ale zmienię na Rimula Super albo Elf agro. (Agrotron K 410)

Kolego gdzie te oleje kupujesz, bo w chełmie tego nie znalazłem, a konkretnie jaką shell rimule lejesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

W Savonie,rimula zwykła 15,rimula super 10,-są dostępne tylko dla klientów biznesowych,nie kupisz tego na stacji Shella.To w fino nadal jadą na tym dawniej zalecanym przez dojca na literę a (nie pamiętam nazwy i widzę go w byle jakich sklepach rolniczych).Do hydrauliki i skrzyni Donax -też shell.Jakbyś jechał 19 w kierunku Radzynia podl. to w Borkach mozesz kupić dobry olej w dobrej cenie,rozlewany nie jest w Polsce-co jest bardzo ważne.Rimula i donax dostępne są też na allegro,ale w dużych kotłach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal97rolnik    480

Ja bym ci poradził Mobil Delvac bardzo dobry olej jeździłem na nim 3 sezony na kombajnie Deutz Fahr 1202 (niestety poszedł do innego właściciela po 3 latach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

W Savonie,rimula zwykła 15,rimula super 10,-są dostępne tylko dla klientów biznesowych,nie kupisz tego na stacji Shella.To w fino nadal jadą na tym dawniej zalecanym przez dojca na literę a (nie pamiętam nazwy i widzę go w byle jakich sklepach rolniczych).Do hydrauliki i skrzyni Donax -też shell.Jakbyś jechał 19 w kierunku Radzynia podl. to w Borkach mozesz kupić dobry olej w dobrej cenie,rozlewany nie jest w Polsce-co jest bardzo ważne.Rimula i donax dostępne są też na allegro,ale w dużych kotłach.

Ten zalecany to acros turbo, mobil delvac to chyba to samo co i ten acros, jest jakiś odpowiednik tego agrosa z lotosu, ktoś jeszcze na af zalewa agrofarmy i inne dojce mobilem delvac 15w40? czy można by zmienić na 10w40 jeśli od nowości zalewany był 15w40?

Może i ten delvac dobry olej ale dużo ostatnio się słyszało o podrabianych mobilach, ale trzeba szukać tańszej alternatywy bo z tego co wiem oleje ostatnio ostro podrożały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Ja w żniwa wymieniając filtry zalałem swojego olejem Falco, jeździłem Bizonem 8 lat na tym oleju, w tym roku zalałem Fahra i też było dobrze.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

czy zmiana z 15w40 na 10w40 po 1400mtg nie zaszkodzi dla silnika nie spowoduje jakichś wycieków? jeśli olej mineralny ma klasę api CI i półsyntetyk taką samą to syntetyk nie będzie miał więcej właściwości myjących czy z tego że synetyki są rzadsze nie będzie powodował pocenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

A po co w kombajnie zbożowym zmieniać z 15W na 10 - ta wartość dotyczy lepkości w niskich temp. i im niższa tym olej zachowuje wyższą jakość w niższych temp ale latem w upały:) Spotykam się że ludzie szukają 15W50 bo lepiej się sprawdza w upały ale 10W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

JA ZALEJE SWUJ KOMBAJN MOBIL DELWAC 10 W 40 ODPOWIADA mormie sae 30 dzieki za odpowiedzi morze komus przydadza sie sie wasze odpowiedzi pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ecorol    0

Wszystkim rodzinnych, ciepłych, uśmiechniętych, z opłatkiem, z prezencikiem pod choinką choćby najdrobniejszym), ze świecidełkami... wszystkiego dobrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    45

Katalogowo producent zaleca do silników staszej generacji chłodzonych powietrzem olej klasy lepkości 15W40 i klasy jakości minumum CD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Czy to różnica czy do deutza czy do renaulta czy do fendta czy do fiata ?? kupujesz ten w miare najtańszy(z tych lepszych) i gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

(Ja polecam olej kujawski. Żartuje oczywiście.) Mi się wydaje dobry Turdus, ale poczytaj jeszcze na forum, może dowiesz się czegoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Ja do Perkinsa i MWM leje turdus a do ruskich i ursusów superol i jest dobrze do tego oczywiście co sezon nowe filtry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Instrukcja nie podaje klasy jakościowej a jedynie lepkość czyli SAE30. Jest to olej sezonowy letni. Z praktyki nikt takim nie zalewa ponieważ dostępność i cena oleju np. 15W40 jest korzystniejsza przy jednocześnie lepszych parametrach. Ty natomiast pytasz o półsyntetyczny olej wiec już jest jakaś większa różnica, 10W40 nie ma lepszych właściwości z punktu widzenia kombajnu bo lepsze parametry w niskich temp. na nie wiele się tu zdadzą. 

Myślę że nie jest potrzebny taki olej. Jest też stara zasada że nie zmienia się oleju tylko zalewa takiej samej klasy. Do tego silnika zalecany jest np. Superol CD30, alternatywnie 15W40 lub 20W50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbych1500
      Witam 
      Mam problem z silnikiem w kombajnie Deutz Fahr 4065 hts .( Silnik BF 6L 913 CT)
      Mianowicie chodzi o pracę silnika  który objawia się tym iż w trakcie koszenia gdy kombajn podjeżdża pod wzniesienie to obroty silnika zmniejszają się samoczynnie co za tym idzie również obroty młocarni na zegarze ,i jest to również słyszalne z kabiny a przy zjeździe z wzniesienia silnik dostaje strasznej mocy aż wszystko się trzęsie ,zaznaczę że silnik pracuje tak przy koszeniu jak j również podczas przejazdu z pola na pole .
      Proszę o pomoc w fachowym  rozwiązaniu problemu moi drodzy .
      Z góry dziękuje 
    • Przez kuba93711
      Witam. Zakupiłem kombajn Deutz Fahr 35.70 i doprowadzam go do ładu. Czy ktoś się orientuję jak rozwiązany jest czujnik obrotów silnika? Obroty młocarni już ogarnąłem i pokazuje na głównym zegarze. Jest żółty przycisk z narysowanym zegarem i jak go wcisnę to wskazówka opada, a jak drugi raz wcisnę to spowrotem pokazuje obroty młocarni. Mam ciągnik MF 3635 i tam podobno obroty silnika czyta alternator, a tu nie wiem, jest niby sporo kabli idących do alternatora ale czy tu szukać przyczyny? Liczę na waszą pomoc Panowie. 
    • Przez Pablo8484
      Witam
      Mam problem z odpalenniem silnika dehtz 1012. Motor kreci, paliwo idzie z filtra na pompe. Nie odpala. Sprawdzilem cekwe gaszeniowa, dziala poprawnie. Listwa tez przesuwa sie lekko. Odkrecilem rurki na wyjsciu z pompek i tam nie ma paliwa, na żadnej. Czy mogło sie cos przyciac? Raz na jakis czas uda sie odpalić i wtedy wszystko chodzi bez zarzutu. 
    • Przez PIorr
      Witam. przychodzę do was z problemem, wymieniałem sprzęgło, pompe hydrauliczną, pompę od powershiffta, uszczelniacze we wzmacniaczusprzęgła. I sytuacja wygląda tak że podczas ruszania do przodu musze wcisnąć sprzegło przełączyc rewers na przód i poczekać z 1-2 sek aż przezuci kierunek jazdy, aby pojechać do tyłu muszę wykleszczyć bieg wcisnąć sprzęgło przełączyc kierunek jazdy puścic sprzegło poczekać 1-2sek aż przeżuci i dopiero wrzucić bieg, druga sprawa to po wymianie sprzęgła pół biegi działały dobrze zostały wymienione pompy i zastałem brak jakiegokolwiek pół biegu. podesłał by mi ktoś gdzie pomierzyć ciśnienia oleju na poł biegach? 
    • Przez Szumacher
      Witam 
      Niedawno zakupiłem kombajn Deutz Fahr 1322H i nie wiem do czego służy załączona na zdjęciu konsola. Może ktoś z was ma coś takiego i podpowie do czego to służy?
      Pozdrawiam
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj