Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus 3512 problem z podnośnikiem

43 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 20 lipiec 2008 - 21:16

Ursus 3512 problem z podnośnikiem Jak wiadomo 3512 i jego podnośnik nie ma u nas lekko... Swoją siłę już traci i stąd moje pytania:

Czy można regenerować pompę podnośnika/hydrauliczną?? Kto i gdzie się tym zajmuje?? Jaki może być przybliżony koszt tej regeneracji??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus 3512 problem z podnośnikiem Dzisiaj, 02:08
  •  

#2 Share toniekmf255

toniekmf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisany 20 lipiec 2008 - 21:19

Ursus 3512 problem z podnośnikiem Jeśli się nie mylę to naprawa pompy jest opisana w suplemencie instrukcji napraw do MF 255
Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

#3 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 23 lipiec 2008 - 09:59

Ursus 3512 problem z podnośnikiem Nie wiem czy czasem w Pniewach nie regenerują pomp tłoczkowych.
Nieoficjalnie słyszałem że to koszt ok. 800zł.
Polega to najprawdopodobniej na wymianie sekcji roboczych [tłoczków i cylinderków] w pompie.

#4 Share piotr301976

piotr301976

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 23 lipiec 2008 - 17:57

Ursus 3512 problem z podnośnikiem Witam ja regenerowałem pompę w Inowrocławiu dwa lata temu koszt 800 zł wymiana tłoczków i całych korpusów tak mi powiedziano ale teraz dowiedziałem się że mechanicy nie daleko mnie wożą pompę razem z podnośnikiem do Tucholi ponoć też około 800 zł
Dziękuje wszystkim za życzenia :)

#5 Share piotr301976

piotr301976

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 24 lipiec 2008 - 21:20

Ursus 3512 problem z podnośnikiem dzisiaj znajomy był w miejscowości Kościelna Wieś po części do pompy i dowiedziałem się że wymiana tłoczków i korpusów zamknie się w 300 zł plus robocizna a cena nowej pompy to 1200 zł więc uważam że regeneracja pompy za 800 stów mija się z celem
Dziękuje wszystkim za życzenia :)

#6 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 25 lipiec 2008 - 12:55

Ursus 3512 problem z podnośnikiem 1200zł ;) ??
Gdzie wołają tyle za tą pompe?
Bo ja brałem do 4514 [identyko pompa] to wołali 2500zł :)

#7 Share lukgro

lukgro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 19:29

Ursus 3512 problem z podnośnikiem Witam kolegów mam nietypowy problem z podnośnikiem przy 3502 ( prawie to samo co 3512). Podczas podnoszenia i opuszczania ramiona podnośnika pulsują (drżą), i podczas podnoszenia czy transportu cały cięgnik mocno drży . Ta awaria stała się podczas transportu rozdrabniacza do gałęzi o masie (450kg). Za pomoc będę bardzo wdzięczny. Mój adres e-mail lukgro16@wp.pl

#8 Share bialy1984

bialy1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 20:41

Ursus 3512 problem z podnośnikiem Kiedyś przytrafiło mi się to samo w MF 255 po uderzeniu pługiem w kamień. Nie mogłem dojść co to za przyczyna i jak z nerwów wcisnąłem gaz do oporu i podnośnik w górę - podskoczył kilka razy i się naprawiło. Podejrzewam że u mnie to się przycięło tu gdzie jest mocowanie łącznika centralnego przy ciągniku i ono wchodzi w korpus podnośnika (ma za zadanie regulację siłową)  i jak się przycięło to cały czas podrywało podnośnik. To tylko moje spostrzeżenia co do mojego przypadku.

#9 Share Guardian1986

Guardian1986

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 21:02

Ursus 3512 problem z podnośnikiem Przy moim MF 255 miałem podobnie. Najpierw szarpał, a za parę dni przestał w ogóle podnosić pod ciężarem. Dolaliśmy oleju do skrzyni, a potem przełączaliśmy na zmianę tym przełącznikiem pod siedzeniem i tym z boku od podnośnika i za którymś razem się to odblokowało. Napisz za jakiś czas czy udało Ci się naprawić...

#10 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 21:23

Ursus 3512 problem z podnośnikiem W moim 3512 ,mielismy remont pompy zima bo podnosnik wogole nie reagowal a po remoncie tak dziwnie szarpie mysle ze cos zapowietrzone a mechanik mowil ze remont byl z powodu ze cos musialo mocno trzasnac jak byl podniesiony np. na dziurze z maszyna w goże

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 21:22

Ursus 3512 problem z podnośnikiem pisze z doświadczenia z U-3512.

Najpierw sprawdź sobie poziom oleju (pewnie już to zrobiłeś), równie dobrze byłoby sprawdzić czystość filtra hydrauliki (dostęp od spodu skrzyni - pokrywka przykręcona na 3 śrubki M6 - ale tym samym musisz być przygotowany na spuszczenie całości oleju). Jak nie pożyczasz sprzętu podczepianego pod hydraulikę to filtr jest czysty.

Jaki masz olej?? Jak inny niż agrol-u to możliwe że za gęsty i źle zasysa przez filtr.

Moim zdaniem za drżenie ramion odpowiedzialny jest rozdzielacz pod siedzeniem (nie wiem co w nim jest bo nie miałem go okazji rozebrać.
Jak po zgaszeniu silnika uniesiona maszyna na TUZ-ie szybko opada to winę ponosi ten rozdzielacz pod siedzeniem. Zawór nie zamyka się i pompa hydrauliczna co chwila dopompowuje dawki oleju. Wygląda to jak pulsowanie.
Jeśli bardzo Cię to nie irytuje to można z tym jeździć

Pozdro
Jak będziesz naprawiał/wymieniał zawór to daj znać o efektach

#12 Share eedzio

eedzio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 11:40

Ursus 3512 problem z podnośnikiem

1200zł ;) ??
Gdzie wołają tyle za tą pompe?
Bo ja brałem do 4514 [identyko pompa] to wołali 2500zł :)

witam te pompy są na alegro. miałem problem z podnośnikiem założyłem nową pompe za 1300zł z alegro i okazało się że pochodziła tylko rok i po niej .Okazało się że to są chińskie tandety za te pieniądze , orginalna pompa kosztuje około 3000tyś ale dałem do regeneracji swoją starą i regeneracja wyniosła mnie ok 700zł i jest ok 2 lata gwarancji jest na pompę .Jeśli by ktoś chciał to polecam tę firmę kontakt 788-516-111

#13 Share jacoslavio

jacoslavio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 16 październik 2011 - 16:34

Ursus 3512 problem z podnośnikiem Witam serdecznie, otóż mam taki problem w ciagniku ursus 3512 z 2009 roku coś się stało w podośniku a to coś opisze w ten sposób że bardzo słabo podnosi na tylnym tuzie a gdy jest coś ciężkiego to nawet nie podnosi a gdy podniesie to opuści myślałem że może przytkał się filtr ale jest czyściutki jak nowy, następnie gdzieś pisało żeby odkręcić rurkę która idzie od pompy do rozdzielacza i przytkać palcem no i przekręcić rozrusznikiem ale tak popłynął olej że kabine zachlastałęm no i co dalej bo sądząc po tym to pompie nic się nie stało , może coś z rozdzielaczem ??? Czy da się to naprawić czy raczej zakup nowego ??? Może miał ktoś z czymś takim doczynienia, był bym wdzięczny za odpowiedź i jakąś pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam
Sprzedam prasę kostkującą Sipma Z-224 szczęgóły na pw

#14 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 16 październik 2011 - 16:44

Ursus 3512 problem z podnośnikiem pompa może nawalić w każdej chwili,wystarczy że ze skrzyni dostanie parę opiłków.najpierw sprawdż ciśnienie.w twoim to chyba musi sie podpiąć pod wywrot

#15 Share jacoslavio

jacoslavio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 16 październik 2011 - 19:52

Ursus 3512 problem z podnośnikiem A prócz pompy cos mogło nawalić, bo jak pisałem przykałem palec do tej rurki to mi kapine zachlastało to pompa raczej ok ale sprawdze jutro.

#16 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 16 październik 2011 - 20:12

Ursus 3512 problem z podnośnikiem Najprawdopodobniej to rozdzielacz albo zespół cylindra z tlokiem podnośnika W każdym razie musisz rozebrać i sprawdzić Pompa raczej nie psuje się z dnia na dzień (chociaż czasem może się tak zdarzyć)

#17 Share jacoslavio

jacoslavio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 październik 2011 - 06:53

Ursus 3512 problem z podnośnikiem A czy np. rozdzielacz mógł się rozregulowaćczy coś w tym stylu , i czy istnieje jakaś regulacja??

#18 Share jolek12

jolek12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 20 październik 2011 - 17:03

Ursus 3512 problem z podnośnikiem witam mam problem z hydrauliką w c-360 działa tylko i nie zawsze pod dużym obciążeniem belki. Może ktoś wie w czym tkwi problem.

#19 Share romet737

romet737

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 20:26

Ursus 3512 problem z podnośnikiem Witam. Mam nietypowy problem z podnośnikiem w U-3512,mianowicie podczas pracy na ustawieniu pozycyjnym po paru minutach nie można już podnieś wyżej a maszyna opada na dół.Dodam że tak jest od nowości tylko na pozycyjnym i jak maszyna jest na połowie wysokości np; opryskiwacz.Prosze o porady co może być nie tak.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Dunder

Dunder

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 luty 2013 - 17:16

Ursus 3512 problem z podnośnikiem Mam podobny problem , często na poozycyjej regulacji opryskiwacz opada, jeżeli poruszam dzwignią siłowa wszystko wraca do normy. Jeżeli ktoś wie jak to naprawić proszę o odpowiedż.