wsk125ccm

Ursus 3512 problem z podnośnikiem

Polecane posty

tom79    0

Dzięki wielkie Kris14 i ASOGCURSUS  jak tylko wymontuję to napisze co  było ...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom79    0

wziąłem się za rozbieranie tego podnośnika i zaraz mam pytanie czy w przypadku mojej kabiny komfortowe  to wyjmuje sie ta cała podłoga to co jest przykręcone siedzenie  ręczny (kurcze ile tam roboty) itd  czy to jest stałe z kabiną bo z tego co widzę tam to kabine trzeba do góry żeby wyszedł podnośnik

Edytowano przez tom79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom79    0

podnośnik rozebrany miałeś racje Kris 14 to samo sie rozwaliło co u Ciebie tylko teraz pytanie części jakie  kupić zeby trochę pochodziło jakie zalecacie .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

W Hurtowniach mają importowane części, mi trzymać trzyma ale to nie ten sam materiał co oryginał. Spróbuj zadzwonić do ASOGCURSUS, możliwe że ma dostęp do lepszych części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom79    0

od tej dźwigni nie mogę znależć kawałka podobnie ja u Ciebie Kris14 moze odrobinę mniejszy  pewnie dostał sie do mechanizmu różnicowego nie ma jak tam podejrzeć a mowa wyjąć i co teraz robić ????jak zostawie to zeby nie rozwaliło trybów a rozbierać to to zejdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Mam pytanie mianowicie mój podnośnik sam się podnosi. Opuszczam dzwignią i dzwignia sama idzie do góry i muszę pracować cały czas na pozycyjnej czy to wina sterowania (podnośnik dobrze podnosi tylko dzwignia sam spaceruje do góry )hydraulika do kipra działa poprawnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

od tej dźwigni nie mogę znależć kawałka podobnie ja u Ciebie Kris14 moze odrobinę mniejszy  pewnie dostał sie do mechanizmu różnicowego nie ma jak tam podejrzeć a mowa wyjąć i co teraz robić ????jak zostawie to zeby nie rozwaliło trybów a rozbierać to to zejdzie 

 

Ja zdemontowałem wałek wom wraz taką blaszaną tuleją i udało mi się wyciągnąć ten kawałek.

 

 

Mam pytanie mianowicie mój podnośnik sam się podnosi. Opuszczam dzwignią i dzwignia sama idzie do góry i muszę pracować cały czas na pozycyjnej czy to wina sterowania (podnośnik dobrze podnosi tylko dzwignia sam spaceruje do góry )hydraulika do kipra działa poprawnie 

 

Podkręć sprężynę przy dźwigience żeby przesuwała się z oporem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Kris14 było podkręcane to nic nie pomaga  ;) dzwignia sama idzie do góry jak dasz pozycyjnym na opuszczanie wtedy jest spokój 

tom79 -możesz zrobić foto pompy tak od góry ciekawi mnie jedna rzecz a mianowicie położenie tego pręta z tym ślizgiem możesz dodać foto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Kolego Tom79 na foto nr 1 widać to dokładnie  na pewno to w poprzek nie było czyli do przodu ten kogucik  :D chyba zle złożyłem a podnośnik podczas montażu spadł było pewien czas ok a teraz się męczę zobaczę ale zapobiegawczo wymienię zawór w pompie bo przelot 10500Mtg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Powinien być do tyłu ciągnika ale jak chcesz wymienić zawór to proponuję nowy typ i nie będziesz miał problemu z montażem http://olx.pl/oferta/zawor-pompy-podnosnika-mf-ursus-5714-CID757-IDbvsFJ.html

 


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

W Zamościu śpiewają za zawór 300zł a tu proszę 220zł ciągnik z 93 roku .Dzięki kolego za podpowiedz na pewno skorzystam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

w którym sklepie akurat znam te sklepy


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

 rynek u Płatka za 300 zł kompletny za zestaw naprawczy taniej ale to jakości niema  Moisses  nie miał na stanie ale ceny też nie podał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka12    0

koledzy mam problem w MFIE z podnośnikiem mianowice pociagne dziwgnie od podnosika do góry, dopiero po jakims czasie ramiona sie podnoszą, i gdy biore do konca wajche to cos stuka w podnośniku ewentualnie gdzie koło lewarków . Co to moze być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jeśli chodzi o stukanie to tym się nie martw. Ten tym tak ma i nic nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka12    0

Mówisz jak mój mechanik,ale zastanawia mnie czego tak z opóźnieniem podnosi , co prawda i mnie ostatnio zaczol dzwigac poważne rzeczy 600 litrowy opryskiwacz motyla 600 kg czeszke kosiarka prawie pół roku mi i czasem nim wyciągam z garażu 4 skibowy plug ważący 800 kg także czuję na garbie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Da sie rozbudowac hydraulike w ursus 3512, tak aby mozna bylo uzywac jednocześnie podnośnika i wyjścia hydrauliczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ciekawski123
      Mam taki problem z EHR w Agrotron. Podnośnik nie może domknąć zaworu na podnoszeniu, zawsze brakuje ok 5 cm w każdym położeniu ustawienia wysokości. Problem pojawił się po naprawie rozdzielacza ale, było to sprawdzone i firma twierdzi że jest ok. Mam wrażenie że cewka dostaje za mały prąd pod koniec  unoszenia i nie może uzyskać żądanej wysokości. Zastanawiające jest też to że nie działa przycisk unoszenia na błotniku. Wymiana przycisku nic nie dała. Czujnik wysokości zmieniony i też żadnej poprawy.  Co może być powodem takiej awarii? 
    • Przez Kondzio342
      Panowie jak zrobic zeby podnosnik jak i hydraulika chodzila razem w 3512. Bo gdzies kiedys widzialem ze mozna przerobic inny rozdzielacz boczny węże i da sie to ogarnac. Czy ktos takiego cos robił???
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam was podniosłem pokrywę  hydrauliczna bo przekładaliśmy pierścienie na tłoku a nie zaznaczyliśmy wcale jak jest położona ta długa dźwignia pionowa co styka się z dźwignia zaworu na pompie hydraulicznej. Jest do was pytanie JAKIE POWINNY BYĆ PARAMETRY USTAWIENIA TEJ DZWIGNI PIONOWEJ????? 
       
       
      Za odpowiedź serdecznie wam dziękuję 😊
    • Przez Rad_ek11
      Witam
      Posiadam Ursusa 5314 z 96r. Zamontowałem do niego tura 3 sekcyjnego podłączyłem do tylnych wyjść hydraulicznych (mam 4 wyjścia) nr 3 i 4 i mam pewien problem i pytanie. Czy tur będzie działał bez włączonej dodatkowej pompy przy silniku bo taka jest na wyposażeniu? . Bez włączonej pompy dodatkowej nie działa nie ma żadnej reakcji oczywiście rozdzielacz pod siedzeniem przestawiony na wyjście 2.
      Druga kwestia taka że tur podczas pracy silnika delikatnie opada. Gdy zgaszę silnik lub wyłączę hydraulikę zewnętrzna z rozdzielacza przy błotniku tur nie opada. Co może być tego przyczyną? 
      Pompa główna jest nowa podnośnik działa szybko i bez problemów. Zawór pod siedzeniem też został wymieniony na nowy. 
    • Przez Przemek1338
      Witam mam pytanie czy aby wymienic pompę podnośnika Ursus 3512 trzeba rozpoławiac traktor?
      dostalem się już do wnętrza ale nie mogę zdjąć walka który napędza pompę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj