Skocz do zawartości

Zdjęcie

TC5050 vs TC5070

63 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Marszewo

Marszewo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 19:28

TC5050 vs TC5070 WITAM ,
Ja kupiłem wiosną 2012r tc 5070 i chyba go żle ustawiam ,bo bizonkiem ZO56 ukaszałem do 5 ton przenicy /h, a tym tylko dwa zbiorniki ,czasem ok 25min na zbiornik,ale to mało mi sie wydaje ok 7ton/h, jadę 3,5 km/h, pszenicy wydaje ok 7ton. Kolego SIWY7406,może byś mi podpowiedział jak ustawiasz swojego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
TC5050 vs TC5070 Dzisiaj, 08:03
  •  

#42 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 19:49

TC5050 vs TC5070 @Marszewo to może ty najpierw powiedz jak ty ustawiłeś kombajn i wtedy zobaczymy gdzie tkwi błąd bo te 14t/h powinieneś kosić obciążając komabajn w 70%.
Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

#43 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 17 listopad 2012 - 12:43

TC5050 vs TC5070

WITAM ,
Ja kupiłem wiosną 2012r tc 5070 i chyba go żle ustawiam ,bo bizonkiem ZO56 ukaszałem do 5 ton przenicy /h, a tym tylko dwa zbiorniki ,czasem ok 25min na zbiornik,ale to mało mi sie wydaje ok 7ton/h, jadę 3,5 km/h, pszenicy wydaje ok 7ton. Kolego SIWY7406,może byś mi podpowiedział jak ustawiasz swojego.

11t/h bez problemu wysypując na postoju.. 2 zbiorniki to pszenicy więcej masz jak 8t.

#44 Share Marszewo

Marszewo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 18:18

TC5050 vs TC5070 Witaj Kolego
Cieszę się ,że się odezwałeś, widzę po Twoich wpisach,że się dobrze orientujesz i umiesz gospodarzyć,po twoim sprzęcie widzę ,że masz duże gospodarstwo, a tu mały kombajn, ale pewnie umiesz nim porządnie kosić.Ja swojego TC5070 ustawilem tak jak podaje instrukcja, a mianowicie obroty młocarni 850, wentylatora 750,heder mam 5,1m, za młocarnią mam separator,klepisko na 3, sita tak jak podają i zboża mi nie gubi, tylko jak chcę jechać szybciej to słyszę wrzucanie garści w młocarnie,próbowałem popuścić klepisko na 4 lub 5 ,ale też słyszałem wrzucanie garści. Przyznaję ,że ziarno miało 16,5% wilgotności to pewnie słoma też była wilgotna.W jęczmieniu ozimym gubił mi ziarno przy 4km/h, ale mu podniosłem górne siro na środkowy otwór mocujący i przestal gubić. Pozdrawiam,

Zbiornika pszenicy nie ważyłen,zbiornik jęczmienia ozimego ważył 3,5T. Co to znaczy , że w nazwie macie RX . Kupiłem go w Kłosie k. Koszalina i tam mnie informowali, że można ukosić do 14ton,jak serwisowi powiedziałem ,że ma za małą wydajność, to powiedział ,że nie należy się trzymać instrukcji.Mogę mu popuścić klepisko,ale się boję że nie domłóci, a ja mam małe gospodarstwo i muszę zebrać każde ziarenko, z pracy nagarniacza i przenośnika pochyłego jestem zadowolony,szybko wszystko wciąga. U mnie w rejonie nie znam nikogo z takim kombajnem i nie mam gdzie zkonfrontować swoich spostrzeżeń,albo podpatrzeć jak kosi innny kombajnista podobnym kombajnikiem. Bizona ZO56 miałem fabrycznie nowego z roku 1989 i nim kosiłem 22lata,do 100 ha rocznie i tak jeżdziłem ,że nie słyszałem garści w młocarni, ukaszałem do 5ton pszenicy tj.3 zbiorniki na godzinę i nigdy mi się poważnie nie zepsuł.

#45 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 19:10

TC5050 vs TC5070 Witam! To co slyszysz to nie garści w młocarni tylko praca separatora mam nadzieję, że do zboża klepisko separatora podnosisz i pas ustawiasz na wysokie obroty separatora.
Moje ustawienia do pszenicy obroty młocarni 900 i więcej często na max. klepisko 1-2, wentylator zależnie od doczyszczania zboża ale ok 750-850obr. Co do otwarcia sit to nie powiem na który ząbek ale o ile okiem wyobraźni sięgam to na środku grzebienia i 2-3 ząbki w kierunku szerszgo otwarcia. Sito od zawsze mam zamocowane na środkowe polożenie tak aby byłu delkatnie pod górę a w przypadku bardzo dużej wydajności pszenicy pow.7t/ha daję na pierwszy od góry. Bardzo ważna sprawa to dobrze skalibrować czujniki strat od tego bardzo wiele zależy. Prędkość koszenia to ok 5km/h ale miejscami dochodzi do 7. Najważniejsza sprawa to zachowaći zapewnić podawanie stalej masy do młocarni wtedy nie bedzie takich odgłosów musisz zachować spokój i możliwie stałą prędkość jazdy bez gwałtownych przyspieszeń
.
Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

#46 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 07:45

TC5050 vs TC5070 Ustawienia podobne jak u kolegi wyżej. Sita w czystym zbozu otwieram więcej, a reguluje wiatrem(nie trzeba wysiadać :) ) Ja kosiłem starym nh na poślizg młocarni. Czyli jak widze że spada strzałka poniżej zakładanej o 20-30obr to zwalniam. W nowym tak samo, wyświetlacz ustawiony na obroty młocarni i lukam se na niego, jak znaczaco spada predkośc obrotowa to zwalniam. 11 sezonów tak koszę.Czujniki w rzepaku po kilku godz sie zaklejają,, z bożu ok, ale trzeba je najpierw ustawić.

#47 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 11:06

TC5050 vs TC5070 Tak jak kolega powyżej mówi też kosimy obserwójąc obr. młocarni a czasmi sprawdzając obciążenie silnka.
Nie chcę się mądrzyć bo sam nie koszę mam operatora który ma już 30 sezonów za sobą a 10 kosi u mnie ma chłop dryg do tego i lepszego w okolicy nie widzę. Leżącą pszenicę w tym roku kosił jak fryzjer golarką :) .

#48 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 16:24

TC5050 vs TC5070 Siwy, masz czujniki na hederze, znaczy klapy? To wyręcza operatora w 50%. Kosze dużo grochu i peluchy, gdzie sciernisko zostawiam 3cm, bez kopiowania to bym zginął. Także w nocy to bardzo pomaga, wciśkasz 1 guzik i wiesz ze ziemi nie weźmiesz w heder, a przy lezącym zbożu to tak jak przy stojącym Bizonem. :D Jednak te komputery pomagają w gospodarstwie.

#49 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 16:34

TC5050 vs TC5070 Nie nie mam tego wyposażenia ten mój kombajnista stwierdził że mu nie potrzeba, wystaczyło odpowiednio wyrególować ślizgi i teraz można heder polożyć na "ziemi " i też w gaatdło nic nie bierze. Pola mam wszystkie wałowane posiewnie prócz rzepaku więc problemu nie ma. Może się bał nowoczesności a może bardziej ufa swoim możliwościom. Następny napewno będzie to miał ale to jeszcze minie kilka lat.

#50 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 17:48

TC5050 vs TC5070 Wg mnie te "garści" to powrót niedomłotów sita dolnego. Jak czyste leci do zbiornika to jeszcze można sito otworzyć bo wygląda na to ze nie daje rady wszystkiego odczyścić.
W mojej galerii macie pokazany stopień otwarcia sita dolnego ale w JD 1470.

Edytowany przez szczewko, 19 listopad 2012 - 17:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 18:04

TC5050 vs TC5070 JA też na dość mocno otworzonych sitach koszę. Ładnie czyści, a niedomłotów bardzo mało idzie z powrotem na młocarnie. Nawet z zielonych kontrolek mi nie wychodzi.
Teraz do mnie gość dzwonił i pytał się o mojego TC 5060, i mówił ze już produkują je z elektrycznym włączaniem młocarni, hederu w wysypy. Ja mam mechanika.
Skrzynia jest z 5070. Ja mam hydro ale gabarytowo jest mniejsza niż w 70.

#52 Share Marszewo

Marszewo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 15:00

TC5050 vs TC5070 Świetnie Przyjaciele gospodarze,skorzystam z Waszych uwag i podpowiedzi.Te żniwa były u nas nad morzem fatalne,ze względu na deszcze, tylko rzepak skosiliśmy suchy, a póżniej padało i padało. Problem też w tym ,że uprawiam pszenicę ZYTA ,a ta rośnie wysoka pomimo skracania i jak po deszczu się pochyla to trzeba kosić przy ziemi i dużo tej masy w młocarnię idzie.Jeśli chodzi o kontrolki to już w rzepaku ustawiałem na wyświetlaczu obroty młocarni i obserwowałem i to dużo pomaga.Separator ustawiam na wysokie obroty,ale klepiska separatora nie ustawiałem.Prawda jest taka ,że wszystką słomę ścinałem ścinaczem, a nie ściąłem tylko na koniec żniw na ostatnim hektarze i ta słoma leciała z niego jak sieczka.Koszę 3do 4 km/h,powyżej to wsłabym jęczmieniu.Wasze uwagi wykorzystam już za 8 miesięcy. PODZIĘKOWANIE I POZDROWIENIA Z MARSZEWA NAD MORZEM .Bogdan B.

Jeszcze takie pytanko, czy te klapy tj, automatyczne ustawianie wysokości koszenia,mój tego nie miał i takiego kupiłem,a może by to można dokupić, bo ja mam problem z hederem jak nacisnę do góry to nie podniesie mi np. 3cm ,tylko odrazu ok 15, opuszcza płynniej, serwisant przyjechał popróbował i orzekł autorytarnie ,że jest dobrze i pojechał, kazał mi lżej naciskać , tyle to ja wiedziałem sam,ale z tego podnoszenia to nie jestem za bardzo zadowolony,te przycisk jest za wrażliwy, a może to kwestia wprawy.

#53 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 15:46

TC5050 vs TC5070 Popatrz w intrukcje obsługi i odnajdź dławik regulowany odpowiedziany za szybkość podnoszenia i wyreguluj sobie wg. uznania. Przy przenośniku pochyłym masz 2 czy 3 siłowniki?

#54 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 21:16

TC5050 vs TC5070 @ Marszewo Jeśli chodzi ci o poziomowanie wzdłużne i poprzeczne poprzez czujniki znajdujące się w tych płozach pod chederem to nie można już ich dokupić teraz tylko razem z kombajnem bodajże a cena kompletnego poziomowania to koszt około 30 tys. wiem bo sam teraz kupiłem NH TC 5080. Miał byc 5070 ale za golasa chcieli około 400 tys a 5080 wyszedł taniej z lepszym wyposażeniem. A mam jeszcze jedno pytanie dotyczące różnic w prędkościach maszyny. Chodzi mi mianowicie czy ktoś wie dlaczego w modelach 5070 oraz 5080 są mniejsze prędkości obrotowe prawie wszystkich zespołów począwszy od młocarni poprzez wentylator i wytrząsacze niż w modelach 5050 i 5060 ????

@ Marszewo Jeśli chodzi ci o poziomowanie wzdłużne i poprzeczne poprzez czujniki znajdujące się w tych płozach pod chederem to nie można już ich dokupić teraz tylko razem z kombajnem bodajże a cena kompletnego poziomowania to koszt około 30 tys. wiem bo sam teraz kupiłem NH TC 5080. Miał byc 5070 ale za golasa chcieli około 400 tys a 5080 wyszedł taniej z lepszym wyposażeniem. A mam jeszcze jedno pytanie dotyczące różnic w prędkościach maszyny. Chodzi mi mianowicie czy ktoś wie dlaczego w modelach 5070 oraz 5080 są mniejsze prędkości obrotowe prawie wszystkich zespołów począwszy od młocarni poprzez wentylator i wytrząsacze niż w modelach 5050 i 5060 ????

#55 Share Marszewo

Marszewo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 18:56

TC5050 vs TC5070 W moim są dwa siłowniki wydżwigu pod przenośnikiem pochyłym, przejżę jeszcze instrukję i poszukam. A tak generalnie to jestem zadowolony,

,Jeśli chodzi o wysokośc koszenia to miałem na myśli czujnik ,który pozwala opuścić heder na zaprogramowaną wysokość koszenia i ją utrzymuje, nie chodziło mi o poziomowanie hederu.

#56 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 19:58

TC5050 vs TC5070 Nie będę się wymądrzał bo jestem na etapie studiowania w wolnych chwilach instrukcji ale jeśli chodzi o utrzymanie stałej wysokości to musisz mieć chyba założone co najmniej poziomowanie wzdłużne bo też jest taka możliwość bez poziomowania poprzecznego

#57 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 20:28

TC5050 vs TC5070 tzw. poziomowanie wzdłużne to jest własnie to że opuści ci na zadana wysokośc i będzie kopiowało teren dla tej wysokości.Poprzeczne przy małym hederze i równym polu nie ma sensu

#58 Share T7-200

T7-200

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 19 lipiec 2013 - 20:33

TC5050 vs TC5070 Czy widział ktoś z Was nowe TC na 2014 rok? Są gdzieś zdjęcia? Podobno mają go zaprezentować na najbliższej imprezie w małopolsce za tydzień.

#59 Share piotr89

piotr89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 20:13

TC5050 vs TC5070 Witam Kolegów,

jestem włascicielem nowego TC5070. Dzisiaj miałem rozruch z facetem z serwisu na rzepaku i w zasadzie nic nie wiem (facet niewiele pomógł). Efekt na przyczepie był mierny - znaczna ilość zanieczyszczeń i połamanego ziarna rzepaku. Jakby ktoś z Kolegów miał chwilę na pogawędkę dotyczącą ostawień kombajnu to proszę o wiadomość.
Pozdrawiam!

Edytowany przez piotr89, 14 lipiec 2014 - 19:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share walkol

walkol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, dobra muzyka,internet 24h

Napisany 19 grudzień 2014 - 20:07

TC5050 vs TC5070

A ja mam taki problem ;jest wybór TC 5070 z rotoseparatorem lub w nowej kabinie extra TC5.70 czyli dawny TC5060 na szerokich gumach i nie wiem co brać , czy stary model mocniejszy czy full opcje z pełna elektroniką ;elektr. sita ,el ust. młocarni, kopiowanie hedera ale silnik mniejszy jak tam i bez separatora

Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....