Daniellll

Ustawienie pługa obrotowego

Polecane posty

Gość   
Gość

a czy jak ustawie teraz odkładnice na cały rostaw to czy bedzie mi zawalać do konica bo jest na środkowej śrubie wienc moge jeszcze trochu dodać cm bo mam kola 520 i jak jechałem powoli to mi zostawały taki rowki pomiedzy jednym a drugim a śruba jest skrencona na maksa już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

witam panowie mam nadal problem i niewiem jak to zrobic by ladnie kryło na inym polu na jednym idzie pieknie na drugim widać przejazdy i mam takie pytanie czy ma ktos moze jakies fotki ibisa l 3+1 jak ma ustawione go te sruby i kąt ustawienia stabilizatorów

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadget    1

Witam.

Od niedawna jestem posiadaczem pługa 4 obrotowego fenet i mam problem z jego regulacją..w jedną stronę ostatnia skiba bierze głęboko a przednia płycej natomiast po obrocie na drugą stronę jest na odwrut..tzn pierwsza bierze głęboko a tylna płytko..Proszę o jakieś sugestie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

sprawdź czy cięgna mają taką samą długość, musi być co do centymetra,

i gdzieś przy obrotnicy masz ograniczniki obracania, nimi się to reguluje jeśli cięgna są prosto a mino to orze źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Witam jak wypoziomować poprzecznie pług kvernelland. jest to pług z krótkim siłownikiem nowego typu i do siłownika jest klucz. pług w bruździe jest pochylony w kierunku zaoranego pola ale tylko przy przejeździe w jedna strone w druga jest wypoziomowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Poziomowanie tego pługa jest na tłoku siłownika dużą nakrętką, może ramiona ciągnika nie są równe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radmzes    141

Witam Panowie mam pług frost 4 skibowy ciągam go MF3645 mój problem polega na tym że w jedną stronę jadąc pług idealnie ustawiony do kierunku jazdy a natomiast jadąc w drugą stronę go dodam ze z agregatem i gruberem mam podobny proble ponieważ łącznik cantralny też nie jest na wprost do ciągnika. w czym może tkwić problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
canabis    0

Taka sprawa, posiadam Kverneland 150 S i claas arion 620c, jak przedmówcy - w jedną stronę pług idzie dobrze i jest lekko a jak obrócę go na prawą stronę to zaczyna mi ściągać go w strone nie zaoranego i wtedy jest ciężej dla ciągnika... Niby wszystko jest ustawione równo, cięgla luźno i tej samej długości, kombinowałem z ustawieniem pierwszej skiby.. w Instrukcji mówią że pierwsza skiba musi iść jakby środkiem ciągnika ale jak dla mnie to jest za dużo i wtedy dobrze nie zarzuca pierwszej skiby. Co może jeszcze być nie tak?? Może nie tak coś z belką zaczepową w pługu, musi być ustawione równo po obu stronach? Też macie takie przypadki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin49    0

Witam. odświerzam temat, mam pług rabewerk 3+ i też mam ten problem, że w jedną stronę pierwsza skiba bierze mało i muszę podnośić aby w miarę równo dołożyć a po obruceniu muszę opuścić na maksa i nawet ma problemy żeby dożucić do orki. Niby wszytsko równo po ustawiane a i tak w jedną stronę pług ucieka na bok.  
Pozdrawiam i proszę o pomoc  

48421806_278092939570274_4000408534645735424_n.jpg

48418301_412217809516159_3953261287068139520_n.jpg

48397281_943008929237994_8054988306384945152_n.jpg

Edytowano przez Marcin49

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj