Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 412 Vario kontrolka ostrzegawcza (P)

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 16 październik 2011 - 10:30

Fendt 412 Vario kontrolka ostrzegawcza (P) Witam! a więc, mam problem z fendtem 412 vario.
podczas jazdy włącza się kontrolka ostrzegawcza (ta czerwona z trójkątem i wykrzyknikiem) + na głównym wyświetlaczu znaczek "P" tak jakby był zaciągnięty ręczny ale w cale nie jest i do tego robi się to podczas jazdy!

O co chodzi?
proszę o pomoc!

Edytowany przez Matey, 17 styczeń 2012 - 12:15.

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 412 Vario kontrolka ostrzegawcza (P) Dzisiaj, 15:26
  •  

#2 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 16 październik 2011 - 10:50

Fendt 412 Vario kontrolka ostrzegawcza (P) Kontrolka ostrzegawcza "P" w kolku i na zewnatrz z dwoma polkolami oznacza zaciagniecie hamulca recznego. Mozliwe jest uszkodzenie wlacznika kontrolki lub zwarcie w wiazce kabli. Najpierw trzeba by sprawdzic zamocowanie wlacznika, a jesli tam jest wszystko w porzadku to wziasc sie za pomiar przewodow. Jednak jesli problem pojawia sie tylko sporadycznie bedzie to z pewnoscia dlugie i zmudne poszukiwanie usterki.

Edytowany przez kosti68, 16 październik 2011 - 11:09.

Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#3 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 17 październik 2011 - 21:26

Fendt 412 Vario kontrolka ostrzegawcza (P) dzięki z pomoc było dokładnie tak jak mówiłeś dziękiDodany obrazek.

#4 Share maverick1803

maverick1803

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Lokalizacja:Wielkopolska-->powiat Jarociński-->moja miejscowość wieś Kadziak

Napisany 20 październik 2011 - 13:47

Fendt 412 Vario kontrolka ostrzegawcza (P) mogło też być tak że ten ręczny był zaciągnięty wcześniej,ale później po spuszczeniu nie odbił i dlatego podczas ruszania zaświeciła się kontrolka i wykrzyknik normalnie jest tak że jak jedziesz na szosie i jeśli ta kontrolka świeci to po przejechaniu kilka metrów system powinien rozłączyć skrzynie i traktor powinien stanąć,mi raz tak się stało przy 415 ale wyłączyłem silnik poczekałem i wsiadłem zapaliłem silnik i jechałem dalej starszy kolega powiedział mi że w takim przypadku można od spodu uderzyć długim kijem i odbije jak samemu nie chce,przy 818 konieczny był wtedy serwis aby ten hamulec odbić bo był przypadek że znajomy przejechał 2 m na zaciągniętym później spuścił a kontrolka i tak migała o dziwo wtedy system na szosowych biegach nie rozłączał skrzyni a powinien serwisant wtedy powiedział że dłuższa jazda mogłaby spowodować uszkodzenie skrzyni,gdy ja miałem ten problem to i na polowych mi skrzynie rozłączało ale tak jak napisałem problem sam zniknął.

#5 Share Dekakura

Dekakura

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Informatyka, rolnictwo i wiele więcej

Napisany 14 listopad 2011 - 17:20

Fendt 412 Vario kontrolka ostrzegawcza (P) z tego co pamiętam może się tak dziać jeśli źle są podłączone węże od hamulców przy przyczepach, sprawdź czy jak się ta kontrolka pokazuje, ile wzkazuje powietrza w pompie(czy czasem nie jest na czerwonym polu)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 15:36

Fendt 412 Vario kontrolka ostrzegawcza (P) OK znowu problem się powtórzył tym razem trzeba czujnik wymieniać taki pod kabiną koszt około 200 zł Dodany obrazek na 2 raz trzeba nie wariować tak z myjką .

#7 Share satanislaw

satanislaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 18:12

Fendt 412 Vario kontrolka ostrzegawcza (P)

OK znowu problem się powtórzył tym razem trzeba czujnik wymieniać taki pod kabiną koszt około 200 zł Dodany obrazek na 2 raz trzeba nie wariować tak z myjką .

Ziomek, ciągnik się przedmuchuje, myjką sabotujesz swój własny sprzęt...
podstawa to mieć większy traktor niż sąsiad i szerszą łopatę ;]

#8 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 10 luty 2012 - 23:28

Fendt 412 Vario kontrolka ostrzegawcza (P) Co się robi ? :lol: :lol: :lol: :lol: chyba żarty sobie robisz ja nie mam tyle czasu żeby przedmuchiwać :lol: może jeszcze szczotką do butów no bez żartów ..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share KrzysztofKrawiec

KrzysztofKrawiec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 09:00

Fendt 412 Vario kontrolka ostrzegawcza (P) U mnie w 412 po ruszeniu wyskakuje komunikat że niemożliwe jest sterowanie elektroniczne przekładnią i ta wajcha ze strzałkami w gore i w dół.nie zawsze ale coraz częściej.po ponownych uruchomieniu zazwyczaj wszystko wraca do normy.co to może być?