Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mtz 82 vs Deutz Dx 80

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share koks2834

koks2834

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 16 październik 2011 - 10:13

Mtz 82 vs Deutz Dx 80 Witam!Który ciągnik jest lepszy?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mtz 82 vs Deutz Dx 80 Dzisiaj, 21:19
  •  

#2 Share matus951

matus951

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 23 październik 2011 - 20:49

Mtz 82 vs Deutz Dx 80 Ja bym był zdecydowanie za Dxem 80 lub 90. Nie do zajechania sprzęt. Koniecznie 4x4 w razie czego.

#3 Share komar4

komar4

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 19 lipiec 2012 - 21:50

Mtz 82 vs Deutz Dx 80 ja bym wolał mtz jest wytrzymały przede wszystkim silnik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share scott11

scott11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 19 lipiec 2012 - 22:27

Mtz 82 vs Deutz Dx 80 Jako , że obydwa ciągniczki posiadałem i jeden nadal użytkuję , mogę co nieco powiedzieć :) . Zdecydowanie Deutz ( wymieniłem w nim pierścienie w silniku i pompę hydrauliczną i chodzi bez zarzutu ) . Może jest trochę wolniejszy , ale kultura pracy silnika , zużycie paliwa , dopracowanie poszczególnych elementów maszyny ( brak przecieków ) to jest to co sprawia , że jeździ się nim przyjemnie . Mtz to słaby przedni napęd , hamulce na "słowo honoru" , słaby podnośnik . Rzeczywiście jedyny plus we wschodnim koniu to silnik , chociaż zużycie paliwa na korzyść Deutza . Więcej nie piszę , bo nie wiem co interesuje . Jeśli masz pytania , to śmiało , ile pamiętam to pomogę .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share SuwalkiOK

SuwalkiOK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 07:53

Mtz 82 vs Deutz Dx 80 Posiadam MTZ82 i Deutza DX 4.70 90KM i deutz jest o wiele lepszą maszyną i w transporcie i w polu bo ma normalne wspomaganie kierownicy i nie rzuca go po drodze tak jak rusaka chyba że ma już orbitrol. Niemiec ma normalne biegi z przełożeniami szosowe , terenowe i wsteczny a w kacapie to już o wiele gorzej wygląda i do tego biegi wchodzą ze zgrzytem. Za hydraulikę we wschodniej maszynie to tym konstruktorom z chęcią młotkiem palce bym pozbijał bo naczepiali tam tego dziadostwa i działa jak chce a wycieki są nie do zlikwidowania. WOM w kacapie jak więcej pracuje z ciężkim sprzętem to też coraz trzeba ustawiać naciąg taśm. Silnik w ruskim i dutzie jest dobrze zrobiony ale deutz jest ekonomiczniejszy w spalaniu. Dla mnie jedynym plusem mtzta to są tanie i dostępne wszędzie części. W deutzie poważniejsze awarie kosztują dużą kasę ale za to jest o wiele mnij awaryjny niż mtzet