Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Akurat pobór mocy ma najmniejsze znaczenie. W lampach roboczych chodzi o dobre oświetlenie. Jak masz dobre lampy halogenowe, to nie widzę sensu zmieniać.

 

@asharot: Chodziło mi o to, że nie ma czegoś takiego jak "halogen LED". A Ty znowu dałeś się złapać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Przydałyby Mi się 2 dodatkowe lampy dla lepszego doświetlenia, ale nie chcę obciążać instalacji która jest, bo nowej nie będę ciągnąć. Jakbym dołożył 2 halogeny to coś może nie wytrzymać. Dodanie nawet 2 LEDów też zwiększa obciążenie. Dlatego najlepiej byłoby zastąpić choćby 2 lampy mocniejszymi, ale o mniejszej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radmzes    141

Panowie kupiłem takie lampy

 

http://allegro.pl/lampa-9-led-halogen-roboczy-27-w-12-24v-diodowa-kw-i4944448214.html 

 

Jedne kupiłem w sklepie w swojej okolicy i dałem za dokładnie taką samą takiej samej firmy 90zł a tutaj są na allegro za 50zł i też je kupiłem. Byłem bardzo zaskoczony nie mile.

Te kupione w sklepie stacjonarnym świecą bardzo ładnie, jasno, światło jest idealnie białe. Natomiast te z internetu świecą dużo słabiej barwa światła jest taka trochę wpadająca pod zielony kolor.

 

Dlaczego światło tak się różni? Może ktoś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Oczywiście, że wiemy dlaczego tak jest. Po pierwsze cena. To już wielokrotnie tłumaczyłem, że dobra dioda kosztuje więcej niż cała ta lampa. A po drugie to nie kupuje się na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

To gdzie kupować? W sklepie Wesem-u ceny są wysokie, choć jakość także. Lampa LED 1500 lm to koszt 150 zł. A halogenówka to koszt 40 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radmzes    141

"AGRO-SERWIS" Tak? tylko, że te lampy są od takiego samego producenta. Więc twoje stwierdzenie niczego nowego nie wniosło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Skąd wiesz, że są tego samego producenta? Bo tak jest napisane na opakowaniu? A co jak Ci powiem, że żółte rączki napiszą na produkcie wszystko co się tylko chce?

 

 

To gdzie kupować? W sklepie Wesem-u ceny są wysokie, choć jakość także. Lampa LED 1500 lm to koszt 150 zł. A halogenówka to koszt 40 zł.

No faktycznie ceny detaliczne są dość wysokie. W hurcie ta lampa kosztuje 95zł brutto, ale przy zamówieniu 150szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radmzes    141

Może i masz racje czyli jednym słowem to są tandetne podróbki.

 

ale te za 90 zł jak brałem w sklepie stacjonarnym 8szt. to właściciel sprzedał mi je po 70zł to też jest ciekawe po ile on je kupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bardzo ciekawe. Tylko nie wiem jak uzyskali 2900 lm, i cenę 110zł skoro jedna LED Cree 5W ma 300 lm i kosztuje w hurcie (zamówienie powyżej 10 000 szt.) 40zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Generalnie jak lampa kosztuje 250-300zł to jest dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Bardzo ciekawe. Tylko nie wiem jak uzyskali 2900 lm, i cenę 110zł skoro jedna LED Cree 5W ma 300 lm i kosztuje w hurcie (zamówienie powyżej 10 000 szt.) 40zł...

 

Oryginalna LED firmy CREE tej mocy i tej jasności w TME kosztuje ok 20 zł przy 1 sztuce, przy pięciu ok 16 zł tak więc przy 10 000 szt pewnie poniżej dolara. Mianem CREE niektórzy określają też inne LED o większej mocy, ot taki "chłyt" marketingowy. Taki chiński CREE prosto z Shenzen o mocy 5W i 500 lm (czyli pewnie jakieś 300 faktycznie) przy 50 sztukach ok 0,1 - 0,2 dolara

 


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Generalnie jak lampa kosztuje 250-300zł to jest dobra.

 

Eno bez przesady,za taką kasę można uzbroić 2-ciągniki w lampy robocze.

Ja mam projektory za 40zł i nie narzekam.

Jakie diody tam są to wogóle mnie to nie interesuje,ważne że fajnie świecą i są trwałe.

 

Halogeny-_sxrwawh.jpg


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może i tak. Osobiście nie kupuję lamp LED, ale montuję  klientom i zauważyłem, że te tanie można o kant d...py rozbić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciapek16    0

Mam pytanie do AGRO-SERWIS czy montowałeś kiedyś oświetlenie robocze w mtz w malej kabinie gdzie najlepiej zamontować lampy z przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Klienci różne miejsca wybierają, montuj gdzie Ci wygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciapek16    0

Ja zastanawiam sie czy nie założyć nad przednią szybą tylko sie boje jak będę wiercił otwory czy szyba sie nie posypie.

A którą z tych lamp byś polecił?

http://allegro.pl/lampa-robocza-halogen-szperacz-zar-h3-55-c330-c360-i5658771148.html

http://allegro.pl/lampa-halogen-roboczy-h3-12-24v-55w-szperacz-okr-i5007941591.html

http://allegro.pl/lampa-robocza-prostokatna-rhino-zarowka-h3-nowa-i5035517327.html

 

Edytowano przez ciapek16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

przecież to masz wszystko chiński szmelc. Te ostatnią z linku mam u siebie i jakoś świeci ale w porówaniu do 25letniej HELLA w MF to nie ma co nawet porównywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vademecum    25

odświeże temat, szukam czegoś naprawde dobrego do oświetlenia roboczego i nie jest barierą cena tylko też bez przesad bo napewno tysiaka bym za lampe nie dał, ale tak w kilka stówek powinien coś znaleźć dobrego. Ptrzebuje do 1614 i dużego MF kombajn.
Z kombajnu przełożyłem do ciągnika bo na tych oryginalnych to niemogłem w nocy trafić w przejazd , a już nic tak nie wkurza jak brak orientacji podczas pracy nocą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Taka lampa powinna byś idealna: http://sklep.wesem.pl/5/6797/lampy_robocze_z_diodami_led_12_24v_3000lm_typu_crv1

Cena oczywiście powala, ale w sklepach powinna być tańsza.

Tu karta tej lampy: http://sklep.wesem.pl/photo/_pdf/pl/k_049_crv1_a_pl.pdf i dla porównania zwykłej prostokątnej z żarówką H3: http://sklep.wesem.pl/photo/_pdf/pl/k_150_lpr1_m_pl.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to już prawie jak HID.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez waldek315
      można zamontować w ciągniku halogeny dalekosiężne??
    • Przez lemysz1
      Witam. Mam problem, poniewaz od pewnego czasu przestały działać mi halogeny na dachu oraz nie działa obrotomierz(mth liczy normalnie). Bezpieczniki są ok (przynajmniej te które znalazłem, żarówki też ok. Jak włącze światła to normalnie wszystko sie podświetla na tabeli przełączników tam gdzie włącza sie halogeny, ale jak włącze to nie działają. Cóz może być przyczyna? Może ma jeszcze gdzieś schowane bezpieczniki? Pozdrawiam
    • Przez Filtheor
      Przestrzegam przed kupnem lamp grzewczych firmy HELIOS o mocy 170W. Zakupiłem 10 sztuk, każda z nich niby ma działać 5000h...a działały max miesiąc. Niby atrakcyjna cena, chciało się zaoszczędzić, ale jednak nie wyszło. Główną "awarią" w tych lampach są nadpękające bańki.
       
      Odradzam
    • Przez Misiaul
      Chciałbym zakupic do moich przyczep takie lampy jak są na tej aukcji http://allegro.pl/przyczepa-brandys-9t-agro-bss-brandyska-i3207777248.html na zdjęciu nr 3,4,5. Szukałem ale nie mogłem znaleźc. Jakiego producenta są te lampy ? Opłaca się je kupowac ? Montował je ktoś czy nie ?
    • Przez Jurek12
      Witam mam taki oto problem posiadam w zetorku dwa reflektory robocze podłaczone pod przekaznik, a zasilanie do przekaźnika i włacznika mam od wycieraczki. Rzecz polega na tym, ze gdy odpalam ciągnik lampy na chwile sie zapalaja i gasną.
       
      Przy okazji drugą sprawa były ostatnio problemy ze stacyjka po włozeniu kluczyka zupełnie nic sie nie działo ani kontrolki ani wskaźniki nie działał, ale po wymianie bezpieczników jest ok.
       
      Wiec chciałbym poprosić kolegów o radę z góry dziękuje
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj