Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W tym grene to naprawdę są analfabeci. Zaciekawił mnie parametr "efekt świetlny: 1440 l/m". Jest o tyle ciekawy, że w ogóle nie istnieje coś takiego ani jego jednostka. Także wielki szacun dla magistra IT, który tworzy im stronę internetową. I pomyśleć, że miałem iść na studia. Byłbym takim samym debilem jak on.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Kup Wesemy, kosztują coś koło 140 zł chyba zwykłe robocze, Ja założyłem do ciężarowej przyczepy i nie żałuje wydanych pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Haha :D

No ale grene tak się uważa za taki hiper super market z częściami dla rolnictwa,nawet lepszy od agromy.A jak pojedziesz do byle jakiego sklepu to nie ma tego,nie ma tego,ale na zamówienie jest i on mi zamówi,za trzy dni będzie,a kombajn na polu stoi,farb,pierdół to mają od groma że jak wchodzisz to mało co sie nieprzewrócisz...Jeszcze w prywatym grene to lepiej,bo oni sprzedają to w Barlinku mają ruch...

Tak na agromy niekórzy narzekają a co bym nie chciał to będą mieli,czy to Szczecin,Pyrzyce,Gorzów. W lato robiliśmy remont pługa atlasa to wczystkie części mieli w Szczecinie, a zdobyć części do tego pługa to jak kupić w grene coś dobrego :D

 

Cos drogi ten halogen moim zdaniem....


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Kolega @Vitoma montował takie http://allegro.pl/lampa-robocza-led-r18-flood-ledler-oryginal-promoc-i3769835331.html przy opryskiwaczu. Jakość świecenia chwali, a co do trwałości to za krótko je ma.

 

No i jest... mój 900 post :D


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

Czy na takie lampy robocze z wesemu 22w dawać jakiś przekaźnik czy bezpośrednio z włącznika. Może być taki mini przekaźnik 12V 30A?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofus    11
Ma ktoś taką lampę roboczą,jak się ona spisuje:? http://www.sklep-gre...ducts_id/886459

Kupiłem to samo od Chińczyka: http://www.ebay.com/...=item1e845b89de

Trochę bardziej optymistycznie podają lumeny, wydaje mi się też, że wariant "flood" ma troszkę mniej niż 60st. ale nie mierzyłem tego.

Porównałem z podobnej wielkości lampą na H3 55W. Światło jest zupełnie inne, zdecydowanie zimniejsze, ale co do jasności to raczej nie ustępuje choć porównanie nie jest takie oczywiste, tamta to typowo robocza szerokokątna lampa, led daje bardziej skupione światło no i zupełnie inna barwa. Myślę, że w okolicach 1500lm dałbym lampce, nie wiem jaką miałem żarówkę ale zdaje się tyle dobre H3 wyciągają.

Od 11V w górę led już praktycznie się nie rozjaśnia, zaskoczył mnie odczyt prądu na zasilaczu więc zweryfikowałem multimetrem: pomiary na zasilaczu odpowiednio 12V/1,21A, 24V/0,6A. Wygląda więc, że bierze dużo mniej niż 24W.

Ciekawe jak będzie z trwałością tych ledów ale chyba zaryzykuję kolejne sztuki od Chińczyka.

Przy tym samym obciążeniu instalacji to prawie 4 takie lampy zamiast jednej żarówki a oświetlona powierzchnia i ilość światła zupełnie nieporównywalna. Tylko ta barwa, musiałbym porównać to z xenonem w kombajnie ale wydaje mi się, że jest zimniej i może być mniej przyjemnie. To kwestia odbioru barw, Ra/CRI te ledy mają raczej marny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Ile zapłaciłeś za przesyłkę i ogólnie jak to zamówiłeś?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofus    11

Przesyłka jak widzisz free, płatność paypal, kupowanie jak to na ebay.

Przesyłka w tym przypadku chyba 2 tygodnie ale może być i miesiąc.

Oczywiście musisz się liczyć z tym, że jak celnikowi wpadnie w sito to się robi ((cena*cło)+przesyłka)*podatek + chyba jakaś opłata manipulacyjna no i przynajmniej tydzień opóźnienia na formalności z UC więc żeby nie było, że nie mówiłem, lepiej o tym poczytaj. Chińczycy słowo "gift" i kilka dolców w deklaracjach wpisują nawet bez proszenia ale gwarancji żadnej to nie daje.

W praktyce jednak przy takiej drobnicy szansa jest praktycznie zerowa, jak chcesz 5 sztuk to kupujesz co kilka dni po jednej i liczysz na łut szczęścia. Przesyłki ze free to piękna sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Dużo ciekawych ofert jest tam z tymi ledami.

27watt 2sztuki można kupić już za 40$ z przesyłką.Tylko jak nie przyjdzie to d**a blada. :(

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofus    11

Dużo ciekawych ofert jest tam z tymi ledami.

27watt 2sztuki można kupić już za 40$ z przesyłką.Tylko jak nie przyjdzie to d**a blada. :(

40$ za 2x27W? Podaj linka, ja taniej jak 50$ nie widzę, oczywiście całkowite koszty z przesyłką.

Patrz też na sposób świecenia - spot to szperacz, flood lampa robocza (szeroki kąt).

Tak jeszcze w kwestii trwałości, kluczowe wydaje się chłodzenie led-ów. Lampa niby ma IP67, pod szkłem prawdopodobnie jest czymś zalana, wygląda na nierozbieralną, no, może tylko raz ;)

Zajrzeć do środka więc nie mam jak, podłączyłem ją jednak na dłużej aby zobaczyć jak się grzeje. Tylko organoleptycznie dłonią, nie przyszło mi do głowy zabrać pirometru.

Porównując 12V i 24V nie wyczuwam różnicy. W temperaturze pokojowej ręka wyczuwa ciepło z radiatora czyli na pewno jest ponad 36 ale więcej jak 40-parę stopni bym nie dał.

Co wydaje mi się ważne przód lampy (szkło) jest zdecydowanie zimniejszy od radiatora, przypuszczam więc, że diody są przyzwoicie osadzone i rozpraszanie ciepła odbywa się tam gdzie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

A w te linki co ja wstawiłem zaglądałeś?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofus    11

http://www.ebay.co.u...=item1c3a92d3b8 albo te

http://www.ebay.co.u...tem58a131c9b0��

Ceny kuszące, tylko pytanie czy warto ryzykować wpłatę gotówki...

Pierwsza to licytacja więc nic o cenie nie da się jeszcze powiedzieć... Druga to 70zł przez paypal, ok, urzędem celnym nie ryzykujesz bo to UK no ale też nie jest to 8 ledów więc ilość światła będzie odpowiednio mniejsza.

Co do ryzyka to już sam musisz sobie odpowiedzieć :) Na ebay-u konto mam kilka lat, kilkadziesiąt transakcji, nie przypominam sobie aby coś nie dotarło, oczywiście z dalekiego wschodu czy usa przy wysyłkach ekonomicznych trzeba się czasem uzbroić w cierpliwość. No ale wiadomo, każdą sytuacja/transakcja jest inna.

Co do lamp kilka cech opisałem, na dzisiaj zastrzeżeń nie mam, czas pokaże. Jak ledy nie siądą to myślę, że lampki są na lata i znacznie wyżej bym je ocenił od pierwszych lepszych lamp tradycyjnych gdzie martwiłbym się o uszczelnienie, zmatowienie odbłyśnika. O obciążeniu akumulatora i alternatora już nie wspominając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Też mi coś nie pasowało z tą pierwszą aukcją, a nie zwróciłem uwagi na to, że to nie jest kup teraz. No ta druga fakt jest słabsza, 18W.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Czysto kosztowo jak miałbyś kupić ten naświetlacz i jeszcze zwykły halogen to się nie opłaca, a jak już masz halogen to nie wiem czy technicznie to wyjdzie ładnie.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie tylko ładnie to nie wyjdzie, ale nawet wcale nie wyjdzie, bo niby jak zapewni chłodzenie diodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie wytrzyma. Sprawdzałem na 3W diodzie i po po paru minutach nie można jej dotknąć. Nawet radiator z blachy 10x10 cm ledwo sobie radzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofus    11

Tak jeszcze odnośnie tej 8-ledowej chińskiej lampki tak jak organoleptycznie wyczuwałem, na radiatorze po sprawdzeniu jest ok. 46 stopni po dłuższej pracy. Stała na podłodze, temperatura pokojowa, zero ruchu powietrza. W typowych warunkach w nocy pewnie będzie miała lepsze warunki chłodzenia. Tak się zastanawiam po tym co piszecie na ile skutecznie są te ledy chłodzone, może to trochę mało i diody się w środku smażą (choć na pewno tego nie czuć z przodu lampy, szkło jest wyraźnie chłodniejsze, pokazało chyba 25 stopni ale takie powierzchnie pirometr mało wiarygodnie analizuje). Może przy faktycznym prądzie jaki mierzyłem aż tak dużo mocy się nie wydziela.

Porównywałem jeszcze dzisiaj z ciekawości z halogenem/naświetlaczem 30W na cob-ie kupionym w jakiejś naszej hurtowni elektrycznej za sto kilkadziesiąt pln - halogen trochę "cieplej" świeci, ma też zdecydowanie większy kąt świecenia (zdaje się ponad 100stopni) niemniej na powierzchni oświetlanej przez lampkę jest wyraźnie jaśniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie wiadomo jakim prądem napędzane są te diody, więc sam pomiar temperatury niewiele może powiedzieć. Kiedyś robiłem doświadczenie z diodą Cree 3W zamontowaną na aktywnym radiatorze od procesora i świeciła lepiej niż naświetlacz 20W, jednak pracowała na 110% prądu. Radiator się gotował ale działała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez waldek315
      można zamontować w ciągniku halogeny dalekosiężne??
    • Przez lemysz1
      Witam. Mam problem, poniewaz od pewnego czasu przestały działać mi halogeny na dachu oraz nie działa obrotomierz(mth liczy normalnie). Bezpieczniki są ok (przynajmniej te które znalazłem, żarówki też ok. Jak włącze światła to normalnie wszystko sie podświetla na tabeli przełączników tam gdzie włącza sie halogeny, ale jak włącze to nie działają. Cóz może być przyczyna? Może ma jeszcze gdzieś schowane bezpieczniki? Pozdrawiam
    • Przez Filtheor
      Przestrzegam przed kupnem lamp grzewczych firmy HELIOS o mocy 170W. Zakupiłem 10 sztuk, każda z nich niby ma działać 5000h...a działały max miesiąc. Niby atrakcyjna cena, chciało się zaoszczędzić, ale jednak nie wyszło. Główną "awarią" w tych lampach są nadpękające bańki.
       
      Odradzam
    • Przez Misiaul
      Chciałbym zakupic do moich przyczep takie lampy jak są na tej aukcji http://allegro.pl/przyczepa-brandys-9t-agro-bss-brandyska-i3207777248.html na zdjęciu nr 3,4,5. Szukałem ale nie mogłem znaleźc. Jakiego producenta są te lampy ? Opłaca się je kupowac ? Montował je ktoś czy nie ?
    • Przez Jurek12
      Witam mam taki oto problem posiadam w zetorku dwa reflektory robocze podłaczone pod przekaznik, a zasilanie do przekaźnika i włacznika mam od wycieraczki. Rzecz polega na tym, ze gdy odpalam ciągnik lampy na chwile sie zapalaja i gasną.
       
      Przy okazji drugą sprawa były ostatnio problemy ze stacyjka po włozeniu kluczyka zupełnie nic sie nie działo ani kontrolki ani wskaźniki nie działał, ale po wymianie bezpieczników jest ok.
       
      Wiec chciałbym poprosić kolegów o radę z góry dziękuje
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj