Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ledy do ciągnika

186 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 11 marzec 2013 - 09:39

Ledy do ciągnika Do jednego i drugiego. Jedna dobra dioda mocy znanego producenta kosztuje około 100 zł. Wnioski wyciągnijcie sobie sami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ledy do ciągnika Dzisiaj, 05:10
  •  

#42 Share rolmasz

rolmasz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:Produkcja naklejek na maszyny rolnicze. Ponadto bibordy banery szyldy oklejanie tirów busów itp

Napisany 19 kwiecień 2013 - 09:35

Ledy do ciągnika Witam!
Zainteresowały mnie halogeny ledowe coś na przykładzie: http://allegro.pl/la...3160688312.html

Może ktoś będzie się orientował czy przy podłączaniu instalacji załóżmy w ciągniku to czy trzeba zastosować przy 2 sztukach przed włącznikiem jakiś przekażnik? Zasilanie chyba można przeciągnąć bezpośrednio o akumulatora? Póki co to nie znalazłem lepszego pomysłu z zasilaniem.

pozdrawiam

Potrzebujesz naklejki na ciągnik czy maszynę rolniczą? pisz

#43 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 20:13

Ledy do ciągnika Kolego, zapoznaj się najpierw z tym tematem: http://www.agrofoto....-elektrycznych/ Tam jest wszystko wyjaśnione. Pytaj dopiero jak czegoś nie zrozumiesz.

#44 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 20:30

Ledy do ciągnika Można od akumulatora, ale czy jest to takie dobre ?

Lepsze rozwiązanie to z skrzynki bezpiecznikowej z bezpiecznika na którym napięcie pojawia się po włączeniu kluczyka, przekaźnika nie potrzeba bo 2 lampy to zaledwie 4 A, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby założyć , pamiętaj o zabezpieczeniu układu bezpiecznikiem.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#45 Share rolmasz

rolmasz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:Produkcja naklejek na maszyny rolnicze. Ponadto bibordy banery szyldy oklejanie tirów busów itp

Napisany 19 kwiecień 2013 - 21:12

Ledy do ciągnika

Można od akumulatora, ale czy jest to takie dobre ?

Lepsze rozwiązanie to z skrzynki bezpiecznikowej z bezpiecznika na którym napięcie pojawia się po włączeniu kluczyka, przekaźnika nie potrzeba bo 2 lampy to zaledwie 4 A, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby założyć , pamiętaj o zabezpieczeniu układu bezpiecznikiem.

Czyli sumując zasilanie pociągnąć ze skrzynki bezpiecznika następnie wstawić skrzynkę bezpieczników i dopiero wtedy do włącznika i od włącznika do reflektorów.
Co do przekaźnika to mógłbyś mi powiedzieć jaki i w którym miejscu trzeba go wstawić?

Potrzebujesz naklejki na ciągnik czy maszynę rolniczą? pisz

#46 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 20 kwiecień 2013 - 10:42

Ledy do ciągnika Jeżeli podłączysz się do skrzynki bezpieczników to już nie musisz zakładać dodatkowych bezpieczników. Przekaźnik zakładasz w miejscu w którym Ci wygodniej może być przy skrzynce może być przy dachu. Po prostu tam gdzie możesz je jakoś ukryć na drodze skrzynka bezpieczników - lampy
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#47 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 20 kwiecień 2013 - 19:38

Ledy do ciągnika Przekaźnik montuje się raczej na drodze akumulator-bezpiecznik lamp roboczych.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#48 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 20 kwiecień 2013 - 20:56

Ledy do ciągnika bezpiecznik za przekaźnikiem?
W każdej instalacji z jaką się spotkałem( i tak logika nakazuje) bezpiecznik jest "na początku"
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#49 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 08:59

Ledy do ciągnika Niekoniecznie, ale w tym przypadku lepiej dać bezpiecznik na samym początku. Jednak są uzasadnione przypadki, żeby montować bezpiecznik przy odbiorniku (np. przy długich przewodach).

#50 Share Bieda

Bieda

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 10:18

Ledy do ciągnika Ma ktoś taką lampę roboczą,jak się ona spisuje:? http://www.sklep-gre...ducts_id/886459

Edytowany przez Bieda, 26 grudzień 2013 - 10:36.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 26 grudzień 2013 - 10:27

Ledy do ciągnika Popraw link

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#52 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 11:43

Ledy do ciągnika W tym grene to naprawdę są analfabeci. Zaciekawił mnie parametr "efekt świetlny: 1440 l/m". Jest o tyle ciekawy, że w ogóle nie istnieje coś takiego ani jego jednostka. Także wielki szacun dla magistra IT, który tworzy im stronę internetową. I pomyśleć, że miałem iść na studia. Byłbym takim samym debilem jak on.

#53 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 12:23

Ledy do ciągnika Kup Wesemy, kosztują coś koło 140 zł chyba zwykłe robocze, Ja założyłem do ciężarowej przyczepy i nie żałuje wydanych pieniędzy.

#54 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 26 grudzień 2013 - 12:23

Ledy do ciągnika Haha :D
No ale grene tak się uważa za taki hiper super market z częściami dla rolnictwa,nawet lepszy od agromy.A jak pojedziesz do byle jakiego sklepu to nie ma tego,nie ma tego,ale na zamówienie jest i on mi zamówi,za trzy dni będzie,a kombajn na polu stoi,farb,pierdół to mają od groma że jak wchodzisz to mało co sie nieprzewrócisz...Jeszcze w prywatym grene to lepiej,bo oni sprzedają to w Barlinku mają ruch...
Tak na agromy niekórzy narzekają a co bym nie chciał to będą mieli,czy to Szczecin,Pyrzyce,Gorzów. W lato robiliśmy remont pługa atlasa to wczystkie części mieli w Szczecinie, a zdobyć części do tego pługa to jak kupić w grene coś dobrego :D

Cos drogi ten halogen moim zdaniem....
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#55 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 26 grudzień 2013 - 14:01

Ledy do ciągnika Kolega @Vitoma montował takie http://allegro.pl/la...3769835331.html przy opryskiwaczu. Jakość świecenia chwali, a co do trwałości to za krótko je ma.

No i jest... mój 900 post :D

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#56 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 18:28

Ledy do ciągnika Czy na takie lampy robocze z wesemu 22w dawać jakiś przekaźnik czy bezpośrednio z włącznika. Może być taki mini przekaźnik 12V 30A?

#57 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 18:30

Ledy do ciągnika Na te ledowe do 2 sztuk nie ma potrzeby dawania przekaźnika.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#58 Share kristofus

kristofus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 00:11

Ledy do ciągnika

Ma ktoś taką lampę roboczą,jak się ona spisuje:? http://www.sklep-gre...ducts_id/886459

Kupiłem to samo od Chińczyka: http://www.ebay.com/...=item1e845b89de
Trochę bardziej optymistycznie podają lumeny, wydaje mi się też, że wariant "flood" ma troszkę mniej niż 60st. ale nie mierzyłem tego.
Porównałem z podobnej wielkości lampą na H3 55W. Światło jest zupełnie inne, zdecydowanie zimniejsze, ale co do jasności to raczej nie ustępuje choć porównanie nie jest takie oczywiste, tamta to typowo robocza szerokokątna lampa, led daje bardziej skupione światło no i zupełnie inna barwa. Myślę, że w okolicach 1500lm dałbym lampce, nie wiem jaką miałem żarówkę ale zdaje się tyle dobre H3 wyciągają.
Od 11V w górę led już praktycznie się nie rozjaśnia, zaskoczył mnie odczyt prądu na zasilaczu więc zweryfikowałem multimetrem: pomiary na zasilaczu odpowiednio 12V/1,21A, 24V/0,6A. Wygląda więc, że bierze dużo mniej niż 24W.
Ciekawe jak będzie z trwałością tych ledów ale chyba zaryzykuję kolejne sztuki od Chińczyka.
Przy tym samym obciążeniu instalacji to prawie 4 takie lampy zamiast jednej żarówki a oświetlona powierzchnia i ilość światła zupełnie nieporównywalna. Tylko ta barwa, musiałbym porównać to z xenonem w kombajnie ale wydaje mi się, że jest zimniej i może być mniej przyjemnie. To kwestia odbioru barw, Ra/CRI te ledy mają raczej marny.

#59 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 30 grudzień 2013 - 07:34

Ledy do ciągnika Ile zapłaciłeś za przesyłkę i ogólnie jak to zamówiłeś?

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share kristofus

kristofus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 22:05

Ledy do ciągnika Przesyłka jak widzisz free, płatność paypal, kupowanie jak to na ebay.
Przesyłka w tym przypadku chyba 2 tygodnie ale może być i miesiąc.
Oczywiście musisz się liczyć z tym, że jak celnikowi wpadnie w sito to się robi ((cena*cło)+przesyłka)*podatek + chyba jakaś opłata manipulacyjna no i przynajmniej tydzień opóźnienia na formalności z UC więc żeby nie było, że nie mówiłem, lepiej o tym poczytaj. Chińczycy słowo "gift" i kilka dolców w deklaracjach wpisują nawet bez proszenia ale gwarancji żadnej to nie daje.
W praktyce jednak przy takiej drobnicy szansa jest praktycznie zerowa, jak chcesz 5 sztuk to kupujesz co kilka dni po jednej i liczysz na łut szczęścia. Przesyłki ze free to piękna sprawa :)