Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przepaleniska na polu wszystko slabo rosnie

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jarekvip99

jarekvip99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 16 październik 2011 - 08:15

Przepaleniska na polu wszystko slabo rosnie Ojciec pare lat temu kupil 5 hektarow ziemi i sa na niej takie przepaleniska ze wszystko tam slabiej rosnie a jak troszke susza jest to w ogole wszystko usycha. Calosc zajmuje okolo 0.5 hektara moze troszke wiecej. Ziemia klasy 3 miejscami troche 4 co mozna by zrobic aby jakos uzyznic te miejsca aby byly takie jak reszta pola o podobnej klasie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przepaleniska na polu wszystko slabo rosnie Dzisiaj, 16:49
  •  

#2 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 16 październik 2011 - 08:25

Przepaleniska na polu wszystko slabo rosnie Sa tam krzaki ? czy nie ma ?
Zaoraj, potem po głęboszuj dobrze, i po tych zabiegach po roku mozesz siać, i powróci ziemia do swej naturalności.

#3 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 16 październik 2011 - 08:38

Przepaleniska na polu wszystko slabo rosnie a może to pędraki??? warto zastosować dursban jeśli to to

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#4 Share grzyb430

grzyb430

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:snowboard, technika, elektronika

Napisany 16 październik 2011 - 08:40

Przepaleniska na polu wszystko slabo rosnie Jeżeli są tam ,,przepalieniska'' to jak mogą być tam krzaki chyba, że to ja źle zrozumiałem. Głęboszowanie tutaj ma pomóc ? Wydaje mi się, że to zależy od właściwości gleby a nie od złej uprawy, może była słabo nawożona. Podpytaj jakiegoś bardziej doświadczonego rolnika z okolicy albo zrób badania gleby i będziesz miał bardziej wyraźny obraz co tam się dzieje. Badania gleby to dla mnie podstawa po kupnie ziemi, chyba, że robiłeś.

#5 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 16 październik 2011 - 09:22

Przepaleniska na polu wszystko slabo rosnie u mnie na jednym kawałku jest tez jest takie przetlisko ale tak z 4 ary wszystko z warzyw dookoła super a na tym placu nie ma nic nawet przy deszczowaniu przy orce odrużnia sie ten kawałek ziemia jest siwa i szybko sie zalewa po deszczu wygląda to na jakiś ił ale z tego co zasięghałem porad u sąsiadów bo oni też mają masowa produkcje że najlepiej jest głęboszować i dać pomiotu kurzego w niezadużej ilości bo będzie jeszcze bardziej palił mój sąsiad po paru latach zmagań zlikwidował ale w 100% to chyba nie ma możliwości naprawić tej ziemi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 16 październik 2011 - 11:07

Przepaleniska na polu wszystko slabo rosnie Zrób odkrywkę na głębokość ok 50cm, jeżeli jest w przekroju warstwa mocno zbitej ziemi, to jest to prawdopodobnie przyczyną, głęboszowanie powinno pomóc.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#7 Share damianbizon

damianbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko co z nim związane

Napisany 16 październik 2011 - 11:21

Przepaleniska na polu wszystko slabo rosnie zrób badania gleby. Według mnie masz kwaśną ziemie i musisz zastosować wapnowanie :)
Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

#8 Share AREK5211

AREK5211

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 16 październik 2011 - 15:19

Przepaleniska na polu wszystko slabo rosnie Dokładnie tak jak kolega wyżej napisał- bardzo niskie ph gleby.

#9 Share jarekvip99

jarekvip99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 16 październik 2011 - 18:57

Przepaleniska na polu wszystko slabo rosnie ziemie ojciec ma z 15 lat i nawozona jest dobrze wapno tez co pare lat jest dawane i co 3 - 4 lata obornik krowi wiec teoretycznie nic jej nie powinno brakowac ale praktycznie jak widac jest inaczej. to jest prawie na samym srodku pola krzakow ani nic takiego nie ma.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 16 październik 2011 - 20:24

Przepaleniska na polu wszystko slabo rosnie Ja mam podobny problem, otóż w mojej okolicy przechodziła linia frontu i są miejsca po okopach na moim i sąsiednich polach gdzie wszystko słabiej rośnie, są to małe placyki ok 4m x 30m, dobrze je widać po orce czy uprawie gdzie nagle jest prostokąt z gliny, są też w okolicy kółka na polach gdzie w ogóle nic nie rośnie, podobno w tych miejscach rosjanie wypalali niemieckie czołgi fosforem, ja u siebie badałem tę glebe, głęboszowałem dawałem różne wapna i nic, dalej słabo rośnie, bo co na zwykłej glinie urośnie....
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.