Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ogrzewanie kabiny

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Orzech334

Orzech334

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 15 październik 2011 - 20:23

Ogrzewanie kabiny Mianowicie nadchodzi zima.A moja Agroxtra ma ogrzewanie kabiny olejowe, jak wiadomo silnik chłodony samym olejem nie bardzo sie nagrzewa zima,przy moich drobnych pracach, no i w efekcie poprostu w kabinie mam ZIMNO. Panowie co radzicie zrobic zeby to zmienic.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ogrzewanie kabiny Dzisiaj, 13:57
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 październik 2011 - 20:36

Ogrzewanie kabiny Może coś takiego Mój odnośnik ?

#3 Share szczepek2

szczepek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 15 październik 2011 - 21:43

Ogrzewanie kabiny Dami - a gdzie podłączysz nagrzewnicę wodną do silnika chłodzonego powietrzem ?
Orzech - do krótkich prac, zanim silnik się zagrzeje pozostaje chyba tylko ciepłe ubranie, a potem ciepła herbata ("z prądem")

Edytowany przez szczepek2, 15 październik 2011 - 21:43.

Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

#4 Share Orzech334

Orzech334

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 16 październik 2011 - 08:35

Ogrzewanie kabiny No taka nagrzewnica dobra sprawa ale jak jest układ wodny to jest gdzie sie wpiąc, a tu jenak trzeba by bylo zbudowac układ wodny ze zbiornikiem, nie jest to problem ale biejsca malo. wiec pozstaje "prad" do herbatki, ale z drugiej strony to mi szyb nie odszroni

#5 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 23 październik 2011 - 19:00

Ogrzewanie kabiny Taki sam mam problem w DX
Obudowałem częściowo wylot powietrza z cylindrów i poprzez rurę do kabiny
Efekt -ciepło i hałas

Myślałem o tym żeby zbudować tłumik z jakims wymiennikiem , wężownicą i zalać płynem i poprzez pompę do nagrzewnicy
no ale to niemało zachodu

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha 

#6 Share Hubert8245

Hubert8245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 23 październik 2011 - 19:33

Ogrzewanie kabiny Może w jakiś sposób ograniczyć dopływ powietrza do silnika, ograniczyć chłodzenie. Taki motyw jak z żaluzjami na chłodnicy cieczy. Olej nagrzał by się i w kabince by było ciepło, ale wszystko w ramach rozsądku, gdyż możesz przegrzać silnik ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share tomaszek83

tomaszek83

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 23 październik 2011 - 19:48

Ogrzewanie kabiny Z tego co ja kojarzę to w niektórych modelach był drugi alternator który dawał prąd na grzałkę, która znajdowała się w kabinie. Przypominało to zwykłą nagrzewnice wypełniona płynem tylko była nagrzewana prądem a nie cieczą chłodzącą.

#8 Share Orzech334

Orzech334

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 31 październik 2011 - 08:09

Ogrzewanie kabiny Ja sprojuje jeszcze ściagnac ta duza blache od tunelu chłodzacego, zobacze jakie wtedy beda efekty, jezeli bedzie sie zbyt grzal to trudno, trzeba bedzie sie cieplej ubierac.
Wiem ,ze to nie w tym temacie ale jak to w tych deutzach dziala ta świeca plomieniowa. Niby mi grzeje ale jak zaczynam krecic silnikiem na rozruch to powinno tam pryskac na nia paliwo,zeby był płomien, a jego tam niema.

#9 Share mickboss

mickboss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 01:06

Ogrzewanie kabiny Poszukaj nagrzewnicy elektrycznej. Masz tutaj linki; http://allegro.pl/sh...943146&bid=4282 http://www.pommard.p...agrzewnice.html mam nadzieje ze troche pomoglem :) Jesli znasz sie troche na elektryce mozesz zbudowac sam nagrzewnice z czesci http://allegro.pl/li...ica elektryczna jakas obudowa wentylator i masz ciepelko w kabinie ;)

Edytowany przez mickboss, 10 listopad 2011 - 16:54.

#10 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 10 listopad 2011 - 07:59

Ogrzewanie kabiny Dlaczego sądzicie że nie da się nagrzewnicy podłączyć? Ja już w niejednym traktorze podłączałem, tą z autosana, polskiego pksa. Zabudowa na nagrzewnice i wygląda dobrze :)
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 10 listopad 2011 - 14:00

Ogrzewanie kabiny Piszą wyżej jak byk, że ciągnik w którym jest ów problem posiada chłodzenie olejowe! To jak do niego zamontujesz nagrzewnicę z autobusu, która jest nagrzewnicą zasilaną płynem chłodzącym? Możliwe, że technicznie istnieje możliwość włączenia ją w obieg i przepuszczenia oleju, ale to nie zmienia faktu, że i tak olej słabo się nagrzewa przy lekki pracach jak to kolega wcześniej już napisał.
Zostaje przetestować pseudo farelkę, którą zaproponował @mickboss.

Dodaj odpowiedź