Zaloguj się, aby obserwować  
Vladimir

Montaż radia w T25

Polecane posty

Vladimir    21

Witam wszystkich :rolleyes: nie chodzi o awarię, lecz udoskonalenie... :P umarzyło mi się Panowie radyjko do Władzia, bo jeszcze tego mi tylko brakuje. Kabinka jest cichutka, bo i młoda no i Ruska ;) ostatnio z telefonu puszczałem sobie muzykę i słychać bez problemu-ale jednak chciałbym system Trakto-audio :D i tu mam taką prośbę/pytanie do wszystkich, a zwłaszcza elektryków może tu obecnych :rolleyes:

 

Wiem, że radyjko trzeba po prostu podłączyć pod + no i -, czyli masę :rolleyes: ale ja nie chcę instalacji przeciążać, bo już parę rzeczy podłączyłem... :unsure: chcę zrobić osobną instalację do radia :rolleyes:

Jak to zrobić najlepiej i oczywiście na jakich bezpiecznikach...?

 

Chciałbym też zrobić jakiś wyłącznik na przewodzie + od radia, żeby przy odpalaniu było odłączone na bank, tylko nie wiem, czy wtedy pamięci nie będzie tracić-bo wystarczy bezpiecznik...? :rolleyes:


Ruskie sprzęty mam i radę sobie dam.
Jestem Z KPK Kumurum Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Ja mam radio ale takie złej jakości tzn. przedwojenne na które było zasilane 3 bateriami lub zasilacz 5 v. Zamiast zasilacza kupiłem ładowarkę samochodową do jakiegoś telefonu zrobiłem gniazdo samochodowe (tzw. zapalniczka) i gra, do radia podłączyłem zwykły głośnik od wieży. Koszt 20 zł wszystkiego :) Jak się pozamykam szczelnie to słychać nawet w miarę :)

 

Przy okazji podczepię się pod temat bo mam radio wyciągnięte z auta i nie wiem jak je podłączyć do ciągnika. Są tam takie dwie kostki- zdjęcie poniżej w linku:

 

https://picasaweb.google.com/114242509370541962998/T25Elektryka?authkey=Gv1sRgCIq02YHKt4uYXQ#5663809978935625314

 

W jednej kostce jest więcej bolców :)Któraś jest chyba od głośników? Pewnie to banalne pytanie ale nie wiem jak to z tym jest.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladimir    21

Jedna kostka to ta ISO :rolleyes: ja chcę to dać niezależnie od stacyjki i tak, aby tego przy odpalaniu np. nie paliło... wystarczy bezpiecznik 10A na przewodzie + ??? :rolleyes: no i jeszcze takie pytanie: jeśli podłączę przewód - pod jakąś śrubkę, to radio będzie chodzić dopiero po włączeniu prądu? :rolleyes:

Radyjko takie: http://allegro.pl/ekskluzywne-radio-samochodowe-8gb-clatronic-ar-817-i1850980892.html

głośniki firmy Pioneer i jakaś antena... Półkę na to mam-będzie nad głową-jakiś schowek się znajdzie też i całość będzie obita tkaniną :rolleyes:


Ruskie sprzęty mam i radę sobie dam.
Jestem Z KPK Kumurum Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

No chłopaki co do radia w ciągniku to mam mieszane uczucie kupiłem nowy ciągnik niby cicho ale w pracy w polu raczej trzeba trzymać obroty ja robię na ok 1600 ob i masz terkot w uszach radio by musiało grać na 3/4 aby coś było słychać szkoda słuchu ,w transporcie jazda na 1200ob to by było ok plus radio ,więc radio najlepiej zdaje egzamin na postoju bo tak to taki ładny dodatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladimir    21

No chłopaki co do radia w ciągniku to mam mieszane uczucie kupiłem nowy ciągnik niby cicho ale w pracy w polu raczej trzeba trzymać obroty ja robię na ok 1600 ob i masz terkot w uszach radio by musiało grać na 3/4 aby coś było słychać szkoda słuchu ,w transporcie jazda na 1200ob to by było ok plus radio ,więc radio najlepiej zdaje egzamin na postoju bo tak to taki ładny dodatek

Mówisz o radiu w Rusku? :rolleyes: jak masz podłączone? :rolleyes:

u mnie się nada :rolleyes:


Ruskie sprzęty mam i radę sobie dam.
Jestem Z KPK Kumurum Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr119    49

Jedna kostka to ta ISO :rolleyes: ja chcę to dać niezależnie od stacyjki i tak, aby tego przy odpalaniu np. nie paliło... wystarczy bezpiecznik 10A na przewodzie + ??? :rolleyes: no i jeszcze takie pytanie: jeśli podłączę przewód - pod jakąś śrubkę, to radio będzie chodzić dopiero po włączeniu prądu? :rolleyes:

Radyjko takie: http://allegro.pl/ekskluzywne-radio-samochodowe-8gb-clatronic-ar-817-i1850980892.html

głośniki firmy Pioneer i jakaś antena... Półkę na to mam-będzie nad głową-jakiś schowek się znajdzie też i całość będzie obita tkaniną :rolleyes:

witaj vladimir uczę sie na elektryka ale budowanego i na takich przeróbkach to się znam :lol:

wtyczki- w tym twoim radiu to u góry są bolce od głośników 4głośniki na ileś tam wat nie przekraczaj mocy wyjściowej bo się radio będzie grzać i wyłączać

druga wtyczka- czyli na dole tam masz bodajże 4 kable minus podłączasz pod czarny a plus pod czerwony i żółty bo żółty jest używany w samochodach w jakimś tam położeniu kluczyka i w tedy się radio włącza ale ty tego nie potrzebujesz ;) co tu jeszcze ci powiedzieć bezpiecznik to radio ma swój ale możesz założyć 5 lub 10 A w zupełności wystarczy

kabel minus możesz nawet podłączyć pod obudowe radia jak coś będziesz potrzebował jeszcze to pisz

Edytowano przez piotr119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

No chłopaki co do radia w ciągniku to mam mieszane uczucie kupiłem nowy ciągnik niby cicho ale w pracy w polu raczej trzeba trzymać obroty ja robię na ok 1600 ob i masz terkot w uszach radio by musiało grać na 3/4 aby coś było słychać szkoda słuchu ,w transporcie jazda na 1200ob to by było ok plus radio ,więc radio najlepiej zdaje egzamin na postoju bo tak to taki ładny dodatek

 

Ja kupiłem stary ciągnik :) już z radiem i powiem tak: może i dość głośno jest podczas orki, zwłaszcza kiedy się otworzy drzwi i okna, ale i tak radio działa, słychać nieźle, a przy najmniej w pracy się nie dłuży tak bardzo, bo muzyczka leci, a i wiadomości z braku laku człowiek posłucha ;).

Aha i miałem też kiedyś radio we władku, ale jednak tu jest trochę za głośno i słuchać się da raczej tylko na postoju, albo kiedy silnik pracuje na wolnych obrotach. Ale zawsze można sobie słuchawki sprawić ;), ale takie duże. Będą jednocześnie pełniły rolę ochronników słuchu i systemu nagłaśniającego :). Tylko nie wiem jak to się ma do przepisów o ruchu drogowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladimir    21

Ja kupiłem stary ciągnik :) już z radiem i powiem tak: może i dość głośno jest podczas orki, zwłaszcza kiedy się otworzy drzwi i okna, ale i tak radio działa, słychać nieźle, a przy najmniej w pracy się nie dłuży tak bardzo, bo muzyczka leci, a i wiadomości z braku laku człowiek posłucha ;).

Aha i miałem też kiedyś radio we władku, ale jednak tu jest trochę za głośno i słuchać się da raczej tylko na postoju, albo kiedy silnik pracuje na wolnych obrotach. Ale zawsze można sobie słuchawki sprawić ;), ale takie duże. Będą jednocześnie pełniły rolę ochronników słuchu i systemu nagłaśniającego :). Tylko nie wiem jak to się ma do przepisów o ruchu drogowym.

Sprawdzałem telefonem ileś już razy, bo jeżdżę z muzyką puszczaną z tela i w moim Władku słychać elegancko B) gdybym nie sprawdził to temat by nie zaistniał, bo i po co... :rolleyes: ale mam taką zachciankę i zrealizuję ją ;)


Ruskie sprzęty mam i radę sobie dam.
Jestem Z KPK Kumurum Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

No jakby się pozamykało okna i drzwi to może i radio byłoby znośnie słychać ;). Ale ja w swoim mam na stałe zdjęte drzwi, a latem to i okno non stop jest otwarte więc za cicho nie jest. A do tego jeszcze hałas od radia? No ale co kto lubi ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Ludzie! Kupcie sobie tłumiki! to jest takie cos bańkowate co dym leci...

Jak jest tłumik wypalony, to i radia nie słychać! Ja mam radio takie zwyczajne i kolumne też zwyczajną, to sobie normalnie słucham we Władku nawet jak otworze drzwi i okna.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

W oryginalnych kabinach i przy nie wydymanej skrzyni jest bardzo cicho w tym ciagniku akurat jak tamte lata to patrząc na poziom hałasu był to luksus. Jedna rzecz mogla by byc do poprawki. Tłumik na wysokosć kabiny zamiast takiego króciutkiego i wtedy to ciszej byc by nie mogło :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Co by nie mówić, to i tak słuchanie muzyki w jakimkolwiek traktorze z tych lat było problematyczne. Oczywiście, że da się słuchać, ale radio trzeba ustawić dość głośno. Poza tym różne władki mają różną głośność. Jeśli jest źle ustawiona pompa, jest już zużyta skrzynia biegów i wyje to T-25 jest dużo głośniejszy niż taki co dopiero co wyjechał z fabryki.

W moim może już i pompa wymagałaby drobnej regulacji, ale wolę jej nie ruszać. Jest cały czas fabrycznie zaplombowana, a władek nie pali za dużo i nie dymi, a ma już 4600 mth. Mam raczej złe doświadczenia z ustawianiem pompy u naszych rodzimych mechaników. Co prawda doświadczenia mam związane z pompą i wtryskiwaczami w jumzie, ale skoro mechanik ustawia wtryskiwacze na 12 atm w jumzie to nie powinien się zabierać za żaden ruski traktor ;).

Tak więc jeśli komuś nie przeszkadza dodatkowy hałas podczas orki albo koszenia kosiarką rotacyjną to niech zakłada radio. Ja uważam, że to już za dużo hałasu w jednej kabinie.

Aha zbyszekbrzuze tłumik też mam cały czas fabryczny i raczej nie jest wypalony - iskry z niego nie lecą. Te tłumiki są właściwie niezniszczalne. Wiem, bo to już mój drugi władek ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Nie wiem jaka masz kabine ale ja tam twierdze że po wydłużeniu komina będzie napewno cicho jak w 5211 albo i ciszej bo jak właczysz byle jaki telefon w rusaku to tam słyszysz 3 po 3 a telefon szału nie daje. W Zetorze którym jeździłem z iskrochronem na kominie powyżej dachu było cichutko jak w samochodzie. Jak masz wszystko szczelne i nic nie wyje tylko wydłuzyć Tłumik trzeba i wtedy juz masz cichutko


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

@Ursusczesio masz rację. Wymiana końcówki na dłuższą i po sprawie! Może wiesz jaki mam tłumik? jakiś dziwny, ale miałem kiedyś emaliowany od C330 to dodawał jeszcze basowego głosu Władziowi, teraz oprócz wycia skrzyni na parzystych biegach, to już mi nic nie przeszkadza :rolleyes: No i nie będę przedłużać końcówki, bo nie bedę widziec ile smoliście czarnego dymu sie wydobywa z rury :lol:

Dam tutaj link do filmiku chodzi mi tylko o tłumik:

http://www.youtube.com/watch?v=acTY_9SJmhc


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladimir    21

 

Tak się to prezentuje :rolleyes:


Ruskie sprzęty mam i radę sobie dam.
Jestem Z KPK Kumurum Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

bardzo fajna robota :)

a jak jest za głośno i radia nie słychać to proponuje coś takiego:

 

http://allegro.pl/sluchawki-bezprzewodowe-5w1-mikrofon-radio-zs7-i1936697287.html

 

ja mam władka bez kabiny i jak wicher dudni to zakładam tez takie słuchawki tylko nie z radiem a takie tłumiące hałas. Cisza i spokój, w uszy nie wieje :) a później jak zdejmę to mam wrażenie, że on taki głośny skubaniec :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladimir    21

Radio słychać na 1/2 nawet za bardzo przy 1600 obrotach :rolleyes:

Przedłużę wydech i lepiej nie będzie ;)


Ruskie sprzęty mam i radę sobie dam.
Jestem Z KPK Kumurum Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladimir    21

Koledzy wszystko przerobiłem i póki co w półce mam tylko radio zasilane...

Teraz mam już miejsce na zapalniczkę, zegarek, dodatkowe podświetlenie kabiny, awaryjne też mam zamiar zrobić.

I tu pojawiają się moje pytania:

 

* Mam tam na górę kabiny dorobiony przewód od aku do radia (+ do plusowej klemy, - do obudowy) i tu pytanie czy przez - podłączony do obudowy po wyłączeniu masy nie traci pamięci-bo na moje małe doświadczenie raczej traci... :P

 

1. Myślę sobie po prostu w tej półce od radia zamontować skrzynkę bezpieczników od Cinquecento i wtedy tam dochodziłoby mi to tym samym przewodem, a skrzynka by to rozdzielała, żebym sobie mógł to wszystko fajnie podpiąć i w miarę po ludzku-może to tak być? :rolleyes:

 

2. Mogę przewód - od tego kabla podpiąć do głównego przewodu masowego? pod względem tym aby pamięci nie traciło radio, czy sam zegarek, bo zapalniczka to co tam tracić może...

 

No i czy ktoś z Was próbował awaryjne dorobić? bo ja myślałem w taki sposób: przed przełącznikiem kierunkowskazów przewody rozdwoić no i puścić po staremu do starego przełącznika, a do przełącznika od awaryjnych te drugie dorobione. Byłoby tak? :unsure:

 

P.s No i jak podświetlenie zapalniczki dam sobie na wyłączniku i podświetlenie od zegarka też to chyba (wiem, że zapalniczka nie pobiera wtedy prądu) zegarek nie będzie mi brał prądu? :rolleyes:

 

Tyle pytań-proszę o wyrozumiałość ;)

Jakby co to jeszcze będę pytał ale to później ewentualnie :rolleyes:


Ruskie sprzęty mam i radę sobie dam.
Jestem Z KPK Kumurum Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr119    49

co do radia to po odłączeniu z prądu traci pamięć... mogą ci się jedynie kanały i ustawienia nie zapisać

:lol

 

co do pierwszego pytania to jak najbardziej było by to wskazane takie połączenie

 

 

2 oczywiście można też tak to rozwiązać bo wyłączone radio pobiera minimalną ilość energii tyle że jest w stanie czuwania a podświetlanie zapalniczki czy zegarka to też znikomo zauważalne no chyba że ciągnik będzie stał przez miesiąc :D a zapalniczka prądu nie pobiera :lol:

 

3 awaryjnych nie robiłem :D

 

4zegarek bierze znikomy prąd zależy jaki taki na baterie ?? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladimir    21

co do radia to po odłączeniu z prądu traci pamięć... mogą ci się jedynie kanały i ustawienia nie zapisać

:lol

 

co do pierwszego pytania to jak najbardziej było by to wskazane takie połączenie

 

 

2 oczywiście można też tak to rozwiązać bo wyłączone radio pobiera minimalną ilość energii tyle że jest w stanie czuwania a podświetlanie zapalniczki czy zegarka to też znikomo zauważalne no chyba że ciągnik będzie stał przez miesiąc :D a zapalniczka prądu nie pobiera :lol:

 

3 awaryjnych nie robiłem :D

 

4zegarek bierze znikomy prąd zależy jaki taki na baterie ?? :lol:

Radio nawet tak chyba powinno być podłączone, bo wtedy tylko jego pamięć bierze prąd, a musiałby ciągnik pół roku stać, żeby aku padł :lol:

 

Tzn. z zapalniczką chodziło mi tam o to, że to podświetlenie coś tego prądu ciągnie-malutko, ale jednak :P

 

Dam sobie na + przewodach od podświetlenia te takie małe wyłączniki bo po co mi się mają te lampeczki świecić niepotrzebnie (od zapalniczki i zegarka) :rolleyes:

 

Zegarek mam z Daewoo Nexii elektroniczny cyfrowy B) :P


Ruskie sprzęty mam i radę sobie dam.
Jestem Z KPK Kumurum Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladimir    21

eee to zegarek się świecić może bo on mniej bierze od wyłączonego radia :lol:

Ale raz go lepiej widać jak jest podświetlony a raz gorzej więc przełącznik sobie dam :rolleyes:

A jakieś bezpieczniki do tego proponujesz? jaki do:

-zapalniczki?

-zegarka (trzeba w ogóle?)

P.s no i czy trzeba bezpiecznik do podświetlenia zapalniczki bo to jest osobny obieg a nie chcę tego mostkować z zapalniczką ;)

Edytowano przez Vladimir

Ruskie sprzęty mam i radę sobie dam.
Jestem Z KPK Kumurum Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr119    49

do zapalniczki standardowo 25A a do zegarka najmniejszy jaki masz ale chyba najmniejszy to 5A :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1996    2

;-)mam pytanie chce sam zrobic kabine do wladzia ze wszystkimi bajerami(ogrzewanie nawiew itp). Czy ktos ma moze schemat budowy takiej kabiny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Hari123
      Witam temat moze i prosty dla co niektorych ale mam problem z sprzeglem w t25 otoz po wcisnieciu sprzegla do konca majac ciagnik na biegu wszystko jest ok, ale po dodaniu gazu ciągnik sam jedzie tak jakby sprzeglo nie było do końca wcisniete. W tym roku podczas remontu wymieniłem na nowe osobiście koło zamachowe, tarcze sprzegłową, docisk, łabki, łożysko w skrócie wszystko co z sprzeglem związane, przejechane mam teraz ok 30mth i dopiero teraz cos jest nie tak, dodam że sprzeglo dzisiaj regulowalem od nowa bez większych efektów, proszę o radę  
    • Przez ReverS07
      Witam!
      Mam pytanie. Wykręciłem rozrusznik z władka, podpiołem go do klemy z akumulatora by sprawdzić jak działa. Okazało się że robi się zwarcie lub bendix wysuwa się do przodu bez kręcenia. Normalnie wyskakuje i nic.
      Wina bendixa czy elektromagnes do wymiany bo szczotki są sprawne?
    • Przez Marekiwan
      Witam poszukuje uszkodzonego plecaka (korpus podnośnika) podnośnik i zbiornik hydrauliczny jest mi nie potrzebny wystarczy żeby osadzenia wałka wom było sprawne.
      Przerabiam władka na wózek widłowy i szkoda mi jest ciąć sprawnej cześć

    • Przez karolr817
      Witam jako że nigdzie tego nie znalazłem pozwoliłem sobie założyć temat jak wymontować wtryski w t25 żeby wymienić końcówki. Chciał bym się dowiedzieć czy do demontażu wtrysków trzeba zdjąć pokrywy zaworów (ja i tak zdjejmowałem), demontować dźwigienki i w którą stronę i którym miejscu odkręcać wtrysk załączam zdj. Proszę o jakieś porady instrukcje 

    • Przez ReverS07
      Witam!
      Mam pytanie. Jak jadę bez świateł i nie mam włączonego żadnego innego odbiornika to wskazówka amperomierza jest na zerze. Jak włączę światła to wskazówka wychyla się w lewo. Rozrusznik nowy, nie wiem wina alternatora, regulatora?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj