Skocz do zawartości

Zdjęcie

młynek bijakowy

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Stas25

Stas25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 15 październik 2011 - 18:59

młynek bijakowy Cześć wam wszystkim chciał bym się dowiedzieć jakie obroty powinien osiągać by się nie rozsypać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
młynek bijakowy Dzisiaj, 17:15
  •  

#2 Share czacha17 czacha17

czacha17
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 październik 2011 - 19:27

młynek bijakowy Młynek to był dawno,dawno temu do mielenia kawy ,a ty pytasz prawdopodobnie o śrutownik bijakowy
Śrutownik bijakowy ma obroty 2930 na min.(książkowo i teoretycznie )a w rzeczywistości to zależy od wielu czynników,spadki napięcia,obciążenie mechaniczne itd.
Nie wiem po co ci ta wiedza jakie ma obroty taki "młynek "ale jeśli przyszło ci do głowy że sam go zrobisz metodą chałupniczą to ci powiem jedno -ZAPOMNIJ . Ten "młynek "ma wyważany wirnik i bijaki i w życiu warszawy tego sam nie zrobisz .
Pozdrawiam :)

#3 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 15 październik 2011 - 19:48

młynek bijakowy Nie tak do końca kolego. U mnie w gospodarstwie kilka lat pracował właśnie taki własnej produkcji śrutownik bijakowy. Nie ja go wykonałem, tylko mój wuj, ale pracował kilka lat i zupełnie nieźle. To były jeszcze początki 90 lat i nie każdego wtedy było stać na kupno nowego. Wadą było to, że nie posiadał ssania zboża i wydmuchu, wszystko odbywało się grawitacyjnie. Miał zbiornik, gdzie się sypało ziarno i wysyp, gdzie wypadało zmielone. Do wykonania wystarczyła spawarka, tokarka, frezarka i trochę smykałki. Napęd był z silnika przez 3 paski klinowe. W 100% wykonane samodzielnie i działało.
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 15 październik 2011 - 20:50

młynek bijakowy @czacha17-nie da się samemu zrobić?-ile ich chcesz;2,6,10?-ojciec zanim na świat przyszedłem(a to były 70 lata)robił śrutowniki bijakowe(kilkadziesiąt dla pobliskich gospodarzy)-powód takiej produkcji:nie można było takiego coś kupić,razem z moim jeszcze jakiś chodzi po dziś(oczywiście po wymianie bijaków,łożysk).

wyważyć-a co to za wielka filozofia-tarcza dokładnie wytoczona,a bijaki ważone wagą każdy z osobna-żadnych wibracji.

przełożenie to max 2-1,więcej nie warto-łożyska wcześniej siadają,a wydajność proporcjonalnie do wzrostu obrotów nie rośnie.

#5 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 16 październik 2011 - 08:56

młynek bijakowy Na nowych pisze max 3000. U nas też bijak samoróbka i lepiej chodzi niż te kupne. Worek śruty w 3 min i silnik 7kw, obroty to z wyliczenia kół pasowych to 3100, wcześniej było 2500, ale silnik się grzał, a teraz już 5 lat daje i nic nie wysiadło i nic nie wibruje. Musi mieć pęd jak i kosiarka rotacyjna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Stas25

Stas25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 16 październik 2011 - 09:45

młynek bijakowy dzięki chłopaki bo nie wiedziałem jakie szajby dorobić ale teraz już wiem.

Dodaj odpowiedź