Zaloguj się, aby obserwować  
Stas25

młynek bijakowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Stas25    1

Cześć wam wszystkim chciał bym się dowiedzieć jakie obroty powinien osiągać by się nie rozsypać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czacha17   
Gość czacha17

Młynek to był dawno,dawno temu do mielenia kawy ,a ty pytasz prawdopodobnie o śrutownik bijakowy

Śrutownik bijakowy ma obroty 2930 na min.(książkowo i teoretycznie )a w rzeczywistości to zależy od wielu czynników,spadki napięcia,obciążenie mechaniczne itd.

Nie wiem po co ci ta wiedza jakie ma obroty taki "młynek "ale jeśli przyszło ci do głowy że sam go zrobisz metodą chałupniczą to ci powiem jedno -ZAPOMNIJ . Ten "młynek "ma wyważany wirnik i bijaki i w życiu warszawy tego sam nie zrobisz .

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Nie tak do końca kolego. U mnie w gospodarstwie kilka lat pracował właśnie taki własnej produkcji śrutownik bijakowy. Nie ja go wykonałem, tylko mój wuj, ale pracował kilka lat i zupełnie nieźle. To były jeszcze początki 90 lat i nie każdego wtedy było stać na kupno nowego. Wadą było to, że nie posiadał ssania zboża i wydmuchu, wszystko odbywało się grawitacyjnie. Miał zbiornik, gdzie się sypało ziarno i wysyp, gdzie wypadało zmielone. Do wykonania wystarczyła spawarka, tokarka, frezarka i trochę smykałki. Napęd był z silnika przez 3 paski klinowe. W 100% wykonane samodzielnie i działało.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@czacha17-nie da się samemu zrobić?-ile ich chcesz;2,6,10?-ojciec zanim na świat przyszedłem(a to były 70 lata)robił śrutowniki bijakowe(kilkadziesiąt dla pobliskich gospodarzy)-powód takiej produkcji:nie można było takiego coś kupić,razem z moim jeszcze jakiś chodzi po dziś(oczywiście po wymianie bijaków,łożysk).

 

wyważyć-a co to za wielka filozofia-tarcza dokładnie wytoczona,a bijaki ważone wagą każdy z osobna-żadnych wibracji.

 

 

przełożenie to max 2-1,więcej nie warto-łożyska wcześniej siadają,a wydajność proporcjonalnie do wzrostu obrotów nie rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Na nowych pisze max 3000. U nas też bijak samoróbka i lepiej chodzi niż te kupne. Worek śruty w 3 min i silnik 7kw, obroty to z wyliczenia kół pasowych to 3100, wcześniej było 2500, ale silnik się grzał, a teraz już 5 lat daje i nic nie wysiadło i nic nie wibruje. Musi mieć pęd jak i kosiarka rotacyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj