Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wymiary elementów WOM

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MateuszL123

MateuszL123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 14 październik 2011 - 12:17

Wymiary elementów WOM Witam! Piszę w następującej kwestii. Jestem studentem Politechniki Warszawskiej i robię pracę inżynierską z wzmacniacza momentu U385. Wcześniej jednak muszę zrobić taki mały projekt. Chodzi o zaprojektowanie sprzęgła WOM. Nie musi to być idealnie, bo to jeszcze nie dyplomówka, ale do obliczeń potrzebne mi są pewne wymiary. Ponadto, aby oddać jako tako skalę poszczególnych elementów potrzebuję kilku innych wymiarów.
Chodzi mi głównie o wymiary tarcz (średnice wewnętrzne, zewnętrzne, z wypustkami zewnętrzne, grubość). Do tego całkowita długość zabieraka zewnętrznego (koszyk+wejście wału), długość samego koszyka i średnica, oraz jeśli by się dało to także otwór wejściowy pod wom w ciągniku (średnica), rozstaw i liczbę śrub kołnierza, oraz długość zabieraka wewnętrznego (tego, który zazębia się z wewnętrznymi płytkami). Oczywiście będę wdzięczny za wszystkie informacje i jeśli będę miał chociaż wymiary tarcz sprzęgłowych to jakoś bym sobie poradził, bo chodzi raczej o skalę, a płytki wystarczą do obliczeń.Może ktoś ma wyjęty WOM od 385, albo pochodnych (912/914, 1224 itp.) i mógłby mi podać jakieś wymiary- wystarczy zwykła suwmiarka i ok. 1mm dokładności. Dziękuję z góry i pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wymiary elementów WOM Dzisiaj, 11:55
  •  

#2 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 14 październik 2011 - 19:09

Wymiary elementów WOM Kolego polecę Ci taki sposób idź do sklepu i tam mają poszczególne elementy i sobie pomierzysz. http://www.sklep-gre...oducts_id/23615

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#3 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 14 październik 2011 - 19:12

Wymiary elementów WOM czwarty rok na SiMRze a kombinowac sie jeszcze nie nauczyles. Pojdz do byle jakiego sklepu z czesciami popros o tarcze i ja zmierz(znajdz w necie sklep zadzwon i niech ci zmierza). jak masz wymiary tarczy to reszte zaprojektujesz, wymiary pewnie nie musza sie w 100% zgadzac z tymi rzeczywistymi bo z tego co zrozumialem to masz zaprojektowac sprzeglo wom na nowo a nie skopiowac juz istniejace. Powinienes juz robic cos podobnego na projektowaniu PKM.

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

#4 Share MateuszL123

MateuszL123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 14 październik 2011 - 21:27

Wymiary elementów WOM

czwarty rok na SiMRze a kombinowac sie jeszcze nie nauczyles. Pojdz do byle jakiego sklepu z czesciami popros o tarcze i ja zmierz(znajdz w necie sklep zadzwon i niech ci zmierza). jak masz wymiary tarczy to reszte zaprojektujesz, wymiary pewnie nie musza sie w 100% zgadzac z tymi rzeczywistymi bo z tego co zrozumialem to masz zaprojektowac sprzeglo wom na nowo a nie skopiowac juz istniejace. Powinienes juz robic cos podobnego na projektowaniu PKM.

Spoko, spoko. Nie byłbym na 4 jak bym nie potrafił kombinować. Oczywiście- pójście do sklepu jest najbardziej naturalnym co można zrobić, zaraz po przekopaniu neta. Zapytałem na forum, bo tematów o WOM jest dużo, więc myślałem, że komuś się po domu walają te tarcze ;), a ze sklepem- nie chodzi bynajmniej o lenistwo, tylko to, że w sklepie do którego mam blisko czasem robią wieeelką łaskę, że w ogóle coś przyniosą- nawet jeśli chcę kupić, a nie zmierzyć. Oczywiście- masz absolutną rację, że wystarczy rozmiar tarcz i sam to nawet napisałem powyżej. Reszta wymiarów jest tylko po to, żeby wyglądało to w miarę proporcjonalnie i sprawiało wrażenie, że ew. by się zmieściło do Ursusa bez wieeelkiej rewolucji w konstrukcji, ale to jestem w stanie zrobić na podstawie zdjęć w necie, dlatego zależało mi głównie na tarczach. Sprzęgło robione na PKM oczywiście jest fajne...tylko, że do wolnostojącej maszyny, a nie traktoru w którym przewidziano pod nie konkretne miejsce i ani milimetra więcej (PS. podobno w tym roku już go nie ma- znaczy się sprzęgła). PS. A Kolega po SIMRze?
PS@. Do inżynierki po materiały polecę do Ursusa pewnie, ale z tym to trochę lipa.

#5 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 15 październik 2011 - 15:11

Wymiary elementów WOM to ciekawe jakie projekty sie teraz bedzie robic:d jak piszesz prace u Zebrowskiego to dobrze wybrales bo to przyjazny czlek. Moze da wam jakies materialy, poszukajcie tez w bibliotece podobnych prac. ja juz po inzynierskich, teraz robie magisterke.

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

#6 Share MateuszL123

MateuszL123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 15 październik 2011 - 18:26

Wymiary elementów WOM Tak u dr Żebrowskiego, bo jego wiedza praktyczna w temacie jest porażająca dla zwykłego śmiertelnika;) i choć miałem robić coś z jakąś koparą, albo ładowarką, to temat przekładni planetarnych bardzo mnie zainteresował i padło na wzmacniacz.

Co do wymiarów- byłem w sklepie i ku zdziwieniu mojemu (i nie tylko) trafiłem na bardzo spoko człowieka, który nawet pożyczył mi miarkę (okazało się, że te tarcze są b. duże, ale o tym niżej, i mi suwmiarki nie stykło). Pokazał mi też koszyk i podał jeden bardzo ważny wymiar. Niewiem, czy te wymiary są komuś potrzebne, al może ktoś kiedyś będzie szukał, albo znajdzie w garażu i będzie się zastanawiał do czego to jest (mierzyłem na kolanie, metrówką- więc dokładność mała):

- tarcza wewnętrzna:

- średnica zewnętrzna:170 mm
- śr. wew (minimalna): 135 mm ; występy: 4-5 mm (ciężko było zmierzyć)
- grubość ok 3,5 mm

- tarcza zewnętrzna- tej nie było, więc dostałem tarczę od przedniego napędu porównam jeszcze z normą, ale wymiary być może są takie same jak WOM)

- z wypustkami- 184mm
- bez 170
- wew 140

O-ringi uszczelniające całość (w korpusie)- 3 sztuki- 180x3
Zabierak: l~58,5 mm (dla 6 płytek)

#7 Share Bazalt

Bazalt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja, elektryka

Napisany 21 styczeń 2012 - 11:24

Wymiary elementów WOM Witam, potrzebuje schematu budowy mechanizmu do włączania wałka odbioru mocy, z naciskiem na ciegła którędy i jak mają iść. Czy cięgła od wzmacniacza będą pasowały? Nic w katalogu znaleść nie moge.
Dowiedziałem się od znajomego że mechanizmy do włączania urządzeń mam jak stwierdził starego typu.

#8 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 16:53

Wymiary elementów WOM Najlepiej będzie jak sam ściągniesz sobie katalog części od ursusa 904 czyli starszego modelu skoro piszesz, że masz starsze rozwiązanie w co wątpię. Mała uwaga, bo plik ma wirusa, więc antywirus może zablokować dostęp do niego ato jest niestety jedyny katalog części do tych modeli dostępny w internecie.

Katalog części 904

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Bazalt

Bazalt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 18:23

Wymiary elementów WOM Mam ten katalog, miałem okazje mieć tez w formie papierowej, ani ja ani brat czy tez sprzedawca nie doszliśmy do ładu. Rozebrać rozbiore ale dopiero po niedzieli, a że teraz troche chory jestem to szukam o co w tym wszystkim chodzi.

#10 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 23:57

Wymiary elementów WOM A o co właściwie Ci chodzi? Chcesz wymienić jakieś cięgno czy inną część z tego mechanizmu?

#11 Share Bazalt

Bazalt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 01:46

Wymiary elementów WOM Musze kupić bo brakuje jednego cięgna

Edytowany przez Bazalt, 23 styczeń 2012 - 01:46.

#12 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 16:29

Wymiary elementów WOM No to przecież w tym katalogu jest wszystko. Wystarczy znaleźć cięgno i jego numer katalogowy i po kłopocie. Co do cięgien każde jest inne.

#13 Share Bazalt

Bazalt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 22:14

Wymiary elementów WOM Rozebrałem, brakuje mi dolnego cięgna, znalazłem wreszci9e to w katalogu.
Nie orientuje się ktoś w cenach tego?

#14 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 20:48

Wymiary elementów WOM  Takie kompletne cięgiełko nie powinno kosztować więcej jak 15zł. To tylko kawałek pręta z  plastikową główką i  dźwigienką. 

Edytowany przez Thomas2135, 25 styczeń 2012 - 20:54.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share Bazalt

Bazalt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 22:04

Wymiary elementów WOM Ok temat uważam za wyczerpany, można zamknąć.