Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 575 - układ kierowniczy wspomaganie

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 14 październik 2011 - 08:04

MF 575 - układ kierowniczy wspomaganie Witam. W moim MF gdy jadę na pełnym gazie po ulicy to nie mogę go utrzymać tzn traktor tak się zachowuje jakby miał luz na układzie kierowniczym w wiem że luzu nie ma. Końcówki itd są nowe. Tak się zastanawiałem czy to przypadkiem nie wina orbitrolu lub siłownika który może przepuszczać. Z góry dziękuję za pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 575 - układ kierowniczy wspomaganie Dzisiaj, 19:05
  •  

#2 Share fender

fender

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 14 październik 2011 - 17:33

MF 575 - układ kierowniczy wspomaganie Mam podobnie w Ursusie 4512. Luzów na sworzniach brak, przeguby zdrowe i strach jechać na 4H pełnym gazem. Przy spokojnej jeździe problem nie występuje.

#3 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 14 październik 2011 - 18:20

MF 575 - układ kierowniczy wspomaganie Stawiam na siłownik albo obritrol. Niebawem wezme się za to bo mnie to strasznie drażni. Traktor technicznie igła a na drodze nie można go opanować. Może ma ktoś jakieś pomysły?

#4 Share jankes84

jankes84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 15 październik 2011 - 19:13

MF 575 - układ kierowniczy wspomaganie Kolego, a sprawdzałeś zwrotnice????Może tuleje juz wygiełdane????JA bym na to obstawiał, jeżeli końcówki nowe to tylko w zwrotnicy leży problem.Podnieś jedna strone przedniego mostu na lewarku i poruszaj kołem, najlepiej bez podłączonej końcówki wtedy bedziesz miał 100% pewność:D Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 16 październik 2011 - 22:44

MF 575 - układ kierowniczy wspomaganie Zwrotnic nie sprawdzałem i powiem szczerze że to też może być problem o którym wcześniej nie pomyślałem. Dzięki za podopowiedź.

#6 Share jankes84

jankes84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 17 październik 2011 - 17:14

MF 575 - układ kierowniczy wspomaganie Ja w swoim 698 zmieniłem sworznie na łożyska i różnica jest nieporównywalna(lżej na pewno ma siłownik), na środku dekielka kalamitki, smaruneczek i wydaje mi się,że posłużą dłużej niż zwykłe sworznie.:D Pozdrawiam

#7 Share Michal127

Michal127

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 październik 2011 - 19:01

MF 575 - układ kierowniczy wspomaganie Witam mam pytanie odnośnie wymiany tego sworznia na łożyska w jaki sposób dobrałeś takie łożyska?

Edytowany przez Michal127, 23 październik 2011 - 19:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share jankes84

jankes84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 24 październik 2011 - 19:49

MF 575 - układ kierowniczy wspomaganie Tam jest taki sworzeń w kształcie grzybka, zbiłem górną część (ona jest jak taki pierścień) i wtedy miałem wymiar wew łożyska, a z zew no problem, plus bieżnia łożyska wszystko zmierzyłem suwmiarka i pojechałem do sklepu z łożyskami, pamiętam,że po zbiciu tego pierścienia musiałem napawać sworzeń(chodzi o wymiar łożyska nie można było dostać)