Skocz do zawartości

Zdjęcie

Alfa Romeo 156 czy BMW E46?

72 odpowiedzi na ten temat

#61 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 17:33

Auto jak każda maszyna może się popsuć. Psują się jeszcze na gwarancji a co dopiero kilkunastoletnie. Niestety prwidłowoscią wysępującą często w polsce jest wyskrobanie ostatnich pieniędzy na auto. A potem brak kasy na bieżącą eksploatacje.

Mała korekta-PORZĄDNE kilkunastoletnie auta psują się rzadziej niż nowe :D .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Alfa Romeo 156 czy BMW E46? Dzisiaj, 01:29
  •  

#62 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 00:16

Alfa Romeo 156 czy BMW E46? Bo mają większość zespołów wymienione na nowe B) :) :D :lol: A tak poważnie to już nie ta trwałość i niezawodność- szczególnie "peryferii".

Edytowany przez zorzyk2, 03 listopad 2011 - 11:27.

#63 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2848 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 10:48

kosmiczne ceny szczególnie zawieszenia :lol: . Nie masz pojęcia to nie pisz bzdur.
http://allegro.pl/li...p&change_view=1

Kolega ma rację, ceny są powalające, a zwłaszcza gdy je porównamy z cenami zawieszenia passata i audi produkowanych od lat 1995/96

Edytowany przez damianzbr, 03 listopad 2011 - 10:49.

#64 Share 10fanta

10fanta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 20:35

Alfa Romeo 156 czy BMW E46? A więc drodzy koledzy, pozwoliłem sobie zacytować pierwszą lepszą opinie z googli o 147 :

"Nie ma róży bez kolców
Wahaczowy festiwal kłopotów i wydatków Niezależne zawieszenie, które miało być atutem, w praktyce sprawdza się połowicznie. Z jednej strony zapewnia dużo radości z jazdy, z drugiej naraża użytkownika na spore wydatki. Na polskich drogach ma to szczególne znaczenie. Wyjątkowo szybko wybijają się sworznie przednich wahaczy (często już po przejechaniu 30-40 tys. km). Jeszcze mniejszą trwałość wykazują tuleje metalowo-gumowe i łączniki stabilizatora. Pierwszym objawem ich zużycia jest skrzypienie dochodzące z okolic kół. Podobne kłopoty nękają oś tylną. Tu również zastosowano układ wielowahaczowy, który niestety oprócz kłopotów z trwałością ma też problemy z geometrią - złe ustawienie może spowodować np. zarzucanie tyłu samochodu podczas jazdy po łuku."

Także tak owe zawieszenie wypada, silniki... mój znajomy miał 1.9 JTD taki sztandarowy silnik alfy w sumie... nie był najgorszy jeżeli chodzi o dynamikę bo jechało się przyjemnie samochodem, jego akurat oleju nie zjadała - a to jest dużym minusem alfy szczególnie w benzynie z resztą każdy silnik o dwóch wałkach i zmiennych fazach rozrządu prędzej czy później będzie olej zjadał w znacznych ilościach...

Autka są naprawdę wadliwe wymagają cierpliwości oczywiście nie wszystkie ale można nadziać się i zrazić się do marki...

#65 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 21:11

Alfa Romeo 156 czy BMW E46? Masz rację, silnik fiatowski 1.4 12V miał 2 wałki rozrządu i dość często ulegał awariom zacierania się wałków rozrządu itp, szczególnie gdy nie stosowano dobrej jakości oleju i nie zmieniano go dość często, dlatego został zastąpiony silnikiem 1.2 16V, z którym już nie było takich problemów. Podejrzewam, że te silniki mogły się też znaleźć w mniejszych modelach alfy. Ale są ludzie na forum, rzadko, bo rzadko, ale są, którzy uważają, że ten silnik nie sprawia większych problemów.
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#66 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 20:46

Alfa Romeo 156 czy BMW E46? Akurat wzięliście na warsztat stary, najsłabszy i dawno wycofany silnik, który miewał problemy z zapychaniem się układu smarowania wałka i zużywaniem się wałka. Innym silnikom nic nie dolegało. Alfa silniki benzynowe miała zawsze mocniejsze, miały inne głowice, od tych montowanych we fiacie i lancii. Faktycznie(co prawda nie alfa, a fiat) po dwóch latach rozwarstwiły się tulejki na wahaczu i, na drugim też jakby się to zaczęło. za oba wahacze zapłaciłem 168 zł i z za wymianę 120. W tym czasie zrobiłem 40 tys. km, gdzie 1/3 to polne i żwirówki, przewoziłem wielokrotnie po pół tony ładunku. Dajcie do takiej eksploatacji swoje cudne audi czy coś podobnego i zobaczycie ile wytrzyma i ile kasy wam ubędzie przy naprawie. Fabryczne zawieszenie zaczęło ze mną rozmawiać po przekroczeniu 120 tys. km, woziło wtedy tylko ludzi. Za taką kasę mogę co dwa lata wymieniać te wahacze(zamienniki) i dorzucać łączniki stabilizatora po 2,5 dychy.

#67 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 20:59

Alfa Romeo 156 czy BMW E46? Ja tam bym z tym swoim starym Audi zaryzykował...:D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#68 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 21:36

Alfa Romeo 156 czy BMW E46? I na naprawę wydałbyś połowę wartości samochodu <_< . Lepiej nie ryzykuj, masz do tego żuka :)

#69 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 18:52

Alfa Romeo 156 czy BMW E46? Ja przecież mam stalowe ( C4) a nie słynne aluminiowe zawieszenie (C5)-a tak w ogóle to macie w tym Białymstoku całkiem solidne (na dodatek niewidzialne :D ) latarnie.

#70 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 20:19

Alfa Romeo 156 czy BMW E46? Ostatnio postawiłem ok. 150 nowych latarni i mam nadzieję, że to żadna nich :rolleyes:

#71 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 20:20

Alfa Romeo 156 czy BMW E46? Nie-chyba że na Andersa stawiałeś...

#72 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 20:21

Alfa Romeo 156 czy BMW E46? To chyba nie moje. Stawiałem te aluminiowe od skrzyżowania Andersa w kierunku na Augustów i stalowe 150 szt. na Suchowolca(kierunek Lublin).

Edytowany przez zorzyk2, 07 listopad 2011 - 20:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#73 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 16 listopad 2011 - 16:37

Alfa Romeo 156 czy BMW E46? A powiedzcie mi jakbym jeszcze pomyślał nad volvem s60 to co wtedy byście wybrali spośród tych trzech samochodów ???