Skocz do zawartości

Zdjęcie

Alfa Romeo 156 czy BMW E46?

72 odpowiedzi na ten temat

#41 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 25 październik 2011 - 17:20

Alfa Romeo 156 czy BMW E46? no każdy ma inne gusta ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Alfa Romeo 156 czy BMW E46? Dzisiaj, 13:19
  •  

#42 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2851 postów

Napisany 25 październik 2011 - 17:20

Saab jest jednym z najdroższych aut w eksploatacji, mało zamienników, mało części używanych...

Kolego to są tylko stereotypy, no że chyba masz jakieś konkretne przykłady o drogiej eksploatacji to je podaj. Mało oznacza że na magazynie czegoś do passata jest razy 20, a do saaba tych samych części będzie razy 5. I nic po za tym, więc niech nikt nie wywnioskuje że mało=problem z uzyskaniem. Po za tym w dobie dzisiejszej konkurencji i rozwijającego się handlu czy ktoś wyobraża sobie brak możliwości zakupienia części wymiennej do znanego i spotykanego samochodu?

Edytowany przez damianzbr, 25 październik 2011 - 17:23.

#43 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 25 październik 2011 - 17:38

Alfa Romeo 156 czy BMW E46? Kolega umie czytać? :P Mało zamienników nie oznacza mało na stanie :lol: lecz mało, lub zupełny brak alternatyw w wyborze tańszych części robionych przez innych producentów. Mała ilość samochodów na polskich drogach, powoduje mała podaż części używanych. Niby dlaczego Saab auto jak by nie patrzeć prestiżowe , tak bardzo odstaje ceną od podobnych AUDI, BMW, czy Mercedesa

#44 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 25 październik 2011 - 17:58

Alfa Romeo 156 czy BMW E46? [quote name='damianzbr' timestamp='1319489583' post='801992']
zorzyk2 a powiedz które auto nie występuje z kierownicą z prawej lub lewej str.? Chyba raczej chodziło ci o uniwersalność ściany grodziowej. Że ma gotowe otwory lub nie i wtedy trzeba ją wycinać i wspawywać lewostronną ścianę.

o takie :D http://allegro.pl/ta...1876076539.html

Chodziło o przegrodę

Edytowany przez zorzyk2, 25 październik 2011 - 18:01.

#45 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2851 postów

Napisany 25 październik 2011 - 18:31

Alfa Romeo 156 czy BMW E46? Umiem, umiem ;). Mi też nie chodziło o stan magazynu tylko to był taki przykład. Że passatów na drodze spotkamy 20 to i części w magazynach, sklepach itd. też będzie 20. A saabów na drodze spotkamy znacznie mniej niż passatów bo np. 5. To i ilość części w sklepach i magazynach będzie stanowiła liczba proporcjonalna do liczby użytkowanych pojazdów tej marki. Saab, alfa, lancia i parę innych odstaje cenowo od VW, audi merca i bmw ponieważ są mało popularne. I panują takie opinie, że części drogie, że koszty eksploatacji, że awaryjne itd. Opinie biorą się chyba z kosmosu. Ponieważ posiadaczy tych aut było mało i jest mało. Więc kto miał by dostarczać tych rozeznań? Ja tych informacji nie czerpię z kosmosu ponieważ jestem posiadaczem alfy i saaba oraz byłem innego saaba. A i kupując pierwszego saaba miałem zdanie na jego temat podobne do twojego. Opierałem się na opiniach mechaników, fachowców, znajomych znających się na rzeczy i dopiero podczas użytkowania tego auta uświadomiłem sobie że opinie były nie elokwentne i że nawet nie mogły takie być bo nikt z tych osób nie miał praktycznie żadnego do czynienia z tą marką a sprzedane mi opinie był stereotypami i plotkami. A i żeby mnie każdy dobrze zrozumiał cenami odstają od tych Audi, BMW, mercedes itd. także dla tego bo jednak tym marką jest ciężko dorównać. Byłem także posiadaczem audi, VW i bmw. Więc mogę porównać saab, alfa, audi, bmw, VW, wszystkie które użytkowałem to bardzo podobne roczniki i klasa. No może audi tylko nie, bo to była stara poczciwa 80, w sumie to nadal jest. Ale wracając, jednak te niemce mają coś takiego w sobie co przyciąga człowieka, po za ceną. A te pozostałe to ,,nie taki diabeł straszny jakim go malują,,. Czyli wybierając samochód jestem jeszcze bardziej głupi i nie wiem co zrobić. Przepłacać za nudnego niemca którego bardzo cichutko i w sumie sam nie wiem czemu ale uważam za troszeczkę lepszego, czy może zaoszczędzić nawet z 50% i jednak wybrać auto z duszą, cieszyć się nie codzienną linią nadwozia i żyć wśród nigdy i przez nikogo nie potwierdzonych stereotypów mówiących o tym, jakim to się gratem jeździ.

#46 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 październik 2011 - 18:55

Alfa Romeo 156 czy BMW E46? "opinie były nie elokwentne "-dobre prawie jak "nie podlega frekwencji" lub " do kogo te żaluzje" :D ale do rzeczy też kompletnie nie mogę zrozumieć niechęci do Saabów -przecież to jedno z fajniejszych aut (oczywiście mówię tu o nieco starszych modelach-te nowsze to jakoś tak nie takie ...).

#47 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 25 październik 2011 - 19:30

Umiem, umiem ;). Mi też nie chodziło o stan magazynu tylko to był taki przykład. Że passatów na drodze spotkamy 20 to i części w magazynach, sklepach itd. też będzie 20. A saabów na drodze spotkamy znacznie mniej niż passatów bo np. 5. To i ilość części w sklepach i magazynach będzie stanowiła liczba proporcjonalna do liczby użytkowanych pojazdów tej marki. Saab, alfa, lancia i parę innych odstaje cenowo od VW, audi merca i bmw ponieważ są mało popularne. I panują takie opinie, że części drogie, że koszty eksploatacji, że awaryjne itd. Opinie biorą się chyba z kosmosu. Ponieważ posiadaczy tych aut było mało i jest mało. Więc kto miał by dostarczać tych rozeznań? Ja tych informacji nie czerpię z kosmosu ponieważ jestem posiadaczem alfy i saaba oraz byłem innego saaba. A i kupując pierwszego saaba miałem zdanie na jego temat podobne do twojego. Opierałem się na opiniach mechaników, fachowców, znajomych znających się na rzeczy i dopiero podczas użytkowania tego auta uświadomiłem sobie że opinie były nie elokwentne i że nawet nie mogły takie być bo nikt z tych osób nie miał praktycznie żadnego do czynienia z tą marką a sprzedane mi opinie był stereotypami i plotkami. A i żeby mnie każdy dobrze zrozumiał cenami odstają od tych Audi, BMW, mercedes itd. także dla tego bo jednak tym marką jest ciężko dorównać. Byłem także posiadaczem audi, VW i bmw. Więc mogę porównać saab, alfa, audi, bmw, VW, wszystkie które użytkowałem to bardzo podobne roczniki i klasa. No może audi tylko nie, bo to była stara poczciwa 80, w sumie to nadal jest. Ale wracając, jednak te niemce mają coś takiego w sobie co przyciąga człowieka, po za ceną. A te pozostałe to ,,nie taki diabeł straszny jakim go malują,,. Czyli wybierając samochód jestem jeszcze bardziej głupi i nie wiem co zrobić. Przepłacać za nudnego niemca którego bardzo cichutko i w sumie sam nie wiem czemu ale uważam za troszeczkę lepszego, czy może zaoszczędzić nawet z 50% i jednak wybrać auto z duszą, cieszyć się nie codzienną linią nadwozia i żyć wśród nigdy i przez nikogo nie potwierdzonych stereotypów mówiących o tym, jakim to się gratem jeździ.

A gdybyś niemców zostawił w spokoju i wybierał pomiędzy saabem 93 a alfa 156 i zalerzało by ci na kosztach utrzymania to co byś wybrał ???

#48 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2851 postów

Napisany 25 październik 2011 - 19:57

Alfa Romeo 156 czy BMW E46? Ojjjj, nie wiem czy będę umiał pomóc. Miałem saab 95 aero, a teraz mam saab 95 2.3 t. Ich nie można porównać z alfą 156 1.8 TS. Jest to Samochód o klasę wyższy niż 156. Więc i koszty eksploatacji wyższe, konkretnie chodzi o benzynę. A tak to naprawy, np. zawieszenia powinny być ujednolicone, nawet w saabie bardziej proste (tańsze) rozwiązanie niż a alfie. Ale gdyby porównywać saab 93 i alfę 156 i najlepiej diesla o podobnej pojemności wtedy prawdopodobnie koszt eksploatacji był by jednakowy. Więc Ostatecznie wybrał bym saaba 93. Tylko saab 93 z roku 2004 będzie znacznie droższy od alfy 156 z tego samego roku. Ale chyba był by wart tej nadpłaty. Wydaje się być bardziej spasowanym, wykończonym, można by powiedzieć taki szwedzki niemiec. No i alfa z 2004 roku to to samo co alfa z 1997 tylko inny gril i lampy i zegarek elektryczny. A saab z 2004 roku to zupełnie co innego niż saab z 1997. I może dlatego pomiędzy tymi autami z rocznika 2004 występuje taka rozbieżność w cenie.

#49 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 25 październik 2011 - 20:33

Alfa Romeo 156 czy BMW E46? Można poszukać modelu 159. Tu znalazłem nieznaną mi wersję napędową.
http://allegro.pl/al...1889439721.html

#50 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 25 październik 2011 - 20:53

Alfa Romeo 156 czy BMW E46? 159 jest piękna ale trzeba wrócić do mojego limitu kasy czyli 15 tys ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2851 postów

Napisany 25 październik 2011 - 21:04

Alfa Romeo 156 czy BMW E46? mam!!! około godz. temu gdy prowadziłem, mijałem się ze skodą octavią i takim sposobem wpadło mi do głowy że jest to popularny samochód, dobry, ładny, tani i praktyczny, czyli to czego szukasz. Znajomy ma z 2003r od nowości, aktualnie 300 tys i wszystko jak do tej pory w porządku. Nie słyszałem zbytnio negatywnych opinii na temat tego auta. Ładne alusy i samochód jak ta lala. Co o tym sądzisz? No ta alfa prawie jak moja, czerwona i w ogóle. Szkoda że prawie robi wielką różnice <_<. Piękna ta z allegro co zorzyk2 wkleił:rolleyes:

EDIT: znajomy w tej oktavi ma taki guziczek do blokady przedniej ,,osi,, Bardzo przydatna sprawa na nasze wiejskie drogi zwłaszcza zimą. Albo taka alternatywa jak kogoś nie stać na terenówkę.

Edytowany przez damianzbr, 25 październik 2011 - 21:08.

#52 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 25 październik 2011 - 21:34

Alfa Romeo 156 czy BMW E46? skoda akurat tak srednio mi się widzi ;( Jak juz to passat a najlepiej to jednak jakby było to a4 i chyba znowu zmienie trochę kierunek poszukiwań bo merca chyba odpuszcze bo koszty napraw są droższe od reszty. Szukam teraz albo Audi a4 lub passata albo bmw jakąś z seri 3 ;)
Znacie może jakieś zachodnie portale ogłoszeniowe ??? bo myśle ze może sprowadziłbym coś na własną rękę ;)

#53 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 25 październik 2011 - 22:02

Alfa Romeo 156 czy BMW E46? damianzbr@ mowiłeś ze bedziesz miał saaba 93 aero z 2000 roku ja poszukuje coś z minimum 2004 w full opcji ;)
a co do silników to ropniaki sa tylko niezbyt udane oplowska konstrukcja ople zawsze nie mkiały dobrych klekotów taka jest prawda, ale za to bezyna w saabie to miodzio to przyspieszenie :rolleyes: samochodu jest oparty na oplu vectrze C lekko ulepszona tylko. Ja nie wiem co wy ludzie chcecie od saaba cześci jest masa mozna je serwisowac wkażdym serwisie opla w całej polsce bez problemu i samochody nie sa tak awaryjne jak to bywa z niemcami tylko opinia jest taka ze to awaryjne jest znam kilku uzytkowników tych samochodów którzy maja je od kilku lat i jeszcze zaden nie nazeka na ten samochód mówią ze tani w utrzymaniu i bez awaryjny. Wiadomo części moze byc minimalnie mniej ale po co duzo ma ich byc skoro auta sie tak nie psują. Z reszta saab to klasa sama w sobie jest to jakies urozmaicenie i cos pieknego ta linia nadwozia :rolleyes: w porównaniu do ciagle jadacych VW audi oplów itp.
Co do Octavi to powiem tyle mam od nowości 11 lat i samochod jest bezawaryjny przez tyle lat tylko rzeczy eksplatacyjne wymieniłem i cewke bo się posuła a tak utko śmiga moge ja polecić w 100 % najlepsza jest w wersji RS lub L&K odbiegaja od zwykłych octavi :)
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#54 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2851 postów

Napisany 25 październik 2011 - 22:13

Alfa Romeo 156 czy BMW E46? Tzn ja mam saaba 95 2.3 t 2000r. z tłokiem w misce olejowej i mam saaba 95 aero z 2002 tylko że po dachowaniu, krótko mówiąc nie jest w najlepszej formie ;). I teraz mam zamiar kombinować coś w kierunku zamiany silników... I po całej operacji autko będzie na sprzedaż. A teraz zapraszam po alfę 156 2001 r.
Pronarek, coś tam ci wysłałem na priv.

#55 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 25 październik 2011 - 22:49

Alfa Romeo 156 czy BMW E46? Aha myslałem ze masz takiego 93.
Ogólnie teraz jest zły moment na kupno euro jest drogie i ceny samochodów tez sa wyzsze na dodatek handlarze malo sprowadzaja bo im tez mał sie teraz to opłaci.
A weź kolego pod uwage volvo s60 lub s40 I po lifcie ciekawe fury co do 40 to tyle wiem ze pierwsza wersja przed liftingiem miał problem z rdza ale potem to poprawiono jak przeszła factlifting
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#56 Share 10fanta

10fanta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 19:15

Alfa Romeo 156 czy BMW E46? Utrzymać alfę to jedna wielka porażka... samochody lubią się psuć a wszystko jest w kosmicznych cenach nie polecam osobiście... BMW jest nie głupie sam się nad nim zastanawiam ale w tej cenie e46 to żaden szał... będę chyba jednak brał się za VW golfa IV. Taka moja mała opinia, za te pieniądze można mieć już nawet opla vectrę C która na pewno będzie do utrzymania bo części do opla są tanie jak barszcz a vectra C wygląda bardzo ładnie i silniki są bardzo zachęcające !

#57 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2851 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 22:23

Alfa Romeo 156 czy BMW E46? kolego co najczęsciej lubi się psuć w tej alfie? Proszę ostrzeż mnie, być może twoja podpowiedź uchroni mnie przed awarią na drodze. Z tymi silnikami vectry to chyba tylko benzyniaki są takie zachęcające. Bo z dislem znajomy miał nie małe problemy i znajomy mechanik także naprwiał już chyba dwa takie autka. A u mnie w okolicy nie ma ich zbyt wielu to i tak się jakieś popsuły i trafiły do wspomnianego warsztatu. I wiadomo vectra C za takie pieniądze to autko z początku produkcji, bez żadnych poprawek elementów na których najczęściej występują usterki. A co do wyglądu to piewnie że piękna. A zwłaszcza w liftbacku, malina.

#58 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 22:51

Alfa Romeo 156 czy BMW E46? Też chciałbym wiedzieć co w tych Alfach tak się psuje i jakich części ceny Cię przerażają? Jeżeli chcecie mieć tanie auto i tanie w naprawach to Fiat 126p myślę będzie w tym miejscu najlepszym wyborem :)
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#59 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 06:55

Alfa Romeo 156 czy BMW E46? Auto jak każda maszyna może się popsuć. Psują się jeszcze na gwarancji a co dopiero kilkunastoletnie. Niestety prwidłowoscią wysępującą często w polsce jest wyskrobanie ostatnich pieniędzy na auto. A potem brak kasy na bieżącą eksploatacje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 11:00

Alfa Romeo 156 czy BMW E46? kosmiczne ceny szczególnie zawieszenia :lol: . Nie masz pojęcia to nie pisz bzdur.
http://allegro.pl/li...p&change_view=1