Skocz do zawartości

Zdjęcie

LIMIT BURAKA CUKROWEGO

292 odpowiedzi na ten temat

#101 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 16 luty 2013 - 18:45

LIMIT BURAKA CUKROWEGO mi się wydaje że komisja europejska nie zmieniła zdania i chyba nadal będą dopłaty historyczne do buraków ale i do łąk

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
LIMIT BURAKA CUKROWEGO Dzisiaj, 05:55
  •  

#102 Share newhollandt6

newhollandt6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 16 luty 2013 - 19:05

LIMIT BURAKA CUKROWEGO jak by miały zostać dopłaty historyczne to by ludzie się tak nie rzucali na kupno limitu , bo niby poco by mieli płacić po 60zł za t , jak można wydzierżawić za wysłodki, u nas jeszcze nie było zebrania , ale mój wujek już miał i mówił że jest u nich czterech co sadzą dużo buraków i kupują każdą ilość limitu , na zebranie poprzywozili sobie tyle ludzi do przepisania limitu że ludzie stali w kolejce po 2 godziny, zresztą chyba w tvr był jakiś program o dopłatach i mówili że muszą znieść dopłaty historyczne do buraków bo nie może być tak że ludzie nie sadzą buraków a daje im się dopłaty do buraków. zobaczymy co będzie .

#103 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 16 luty 2013 - 19:20

LIMIT BURAKA CUKROWEGO Po pierwsze u nas buraki sie sieje nie sadzi to tak na marginesie. A dopłata powinna być dla tych co rzeczywiście sieją buraki .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 965 postów

Napisany 16 luty 2013 - 19:51

LIMIT BURAKA CUKROWEGO i tak zrobią historycznych juz nie bedzie bo ludzie burakow nie sieja z 5 lat juz a kase dostawali za darmo do tej pory tusk szuka kasy to i kalembe dociśnie a tera jedno pytanie do kolegi ktory napisał że skupuja limit od malych a moze ktoś pomysli troszke w drugą strone dlaczego kupują bo chodzi o kase która bedzie do limitu ktory zostanie zakontraktowany na dany sezon a oni jak sieje duzo burakow to juz sie mogli otym dowiedzieć od cukrowni

#105 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 16 luty 2013 - 22:04

LIMIT BURAKA CUKROWEGO Ja sieję buraki i też w tym roku kupowałem limit. I nie dlatego, że wiem coś o dopłatach tylko dlatego że 2 lata była nadprodukcja i w tym roku brakowałoby mi posiadanego limitu na obsianie połowy tego co co roku.
Co do tego że cukrownia coś mówi plantatorom to bzdura, bo nic nie mówią nawet jak się zapytać. Co do dopłat to po obecnych cenach i bez dopłat dochód z buraka jest moim zdaniem bardzo dobry i siałbym w tej cenie nawet bez dopłat.. Z resztą w zasadzie tak się u mnie dzieje, bo dopłaty mam tylko do połowy tego limitu który obecnie posiadam. Reszta była kupowana.
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#106 Share szumi

szumi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 17 luty 2013 - 13:10

LIMIT BURAKA CUKROWEGO KSC kupuje cały limit produkcji od Grecji - 120 tys. czystego cukru + zwiększenie kwot eksportowych poza UE = nie ma problemu z nadprodukcją. INFO z ostatniego zebrania z przedstawicielami KSC (ten tydzień). Nie będzie problemu z kontraktacją, więc nie mam zamiaru płacić po 100 zł. za limit. A z dopłata co będzie to na razie nikt nie wie!

#107 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,piękne kobiety

Napisany 17 luty 2013 - 13:45

LIMIT BURAKA CUKROWEGO Jeśli to się potwierdzi to możę limity wrócą do normalnych cen

#108 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 17 luty 2013 - 21:58

LIMIT BURAKA CUKROWEGO Coś mi tu nie gra, bo limit od Grecji niby przesunięty był do POlski kilka lat temu i KSC sprzedawała go nam, plantatorom po 80 zł/T. tak przecież było....
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#109 Share szumi

szumi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 18 luty 2013 - 17:30

LIMIT BURAKA CUKROWEGO Polski cukier plus grecki limit. Jak nieoficjalnie dowiedziała się stacja TVR Krajowa Spółka Cukrowa jest o krok od kupienia greckiego koncernu Hellenic Sugar.

Firma ta posiada trzy cukrownie w Grecji i dwie w Serbii, a co najważniejsze... niewykorzystaną kwotę cukrową. A to dla Polski prawdziwa gratka bo u nas limit produkcji zostanie w tym sezonie przekroczony, aż o 450 tysięcy ton.
Grecy mają niewykorzystany limit, Polska nadprodukcję. Wydaje się, że Krajowa Spółka Cukrowa i Hellenic Sugar są dla siebie stworzone. Czy do tego mariażu dojdzie jeszcze nie wiadomo, ale nieoficjalnie mówi się, że są na to duże szanse. - To byłby jedyny dobry kierunek. Grecy mają kwotę w granicach 150 tysięcy, a produkują 50 tysięcy ton cukru – ocenia Kazimierz Kobza, dyrektor biura Krajowego Związku Plantatorów Buraka Cukrowego.
Krajowa Spółka Cukrowa kupując grecki koncern zyskuje dodatkowy limit – to rozwiązanie diametralnie zmieniłoby nieciekawą jak na razie sytuację na polskim rynku. Obecnie szacuje się, że produkcja cukru wyniesie 1 mln 850 tys. ton, aż o 450 tys. więcej niż krajowa kwota cukrowa przyznana Polsce przez Komisję Europejską. - W tym sezonie kiedy mamy dość dużą nadprodukcję i to w całej Unii, limit jest niewystarczający. Czekamy na decyzję Komisji Europejskiej czy pozwoli część cukru pozakwotowego zaliczyć do kwotowego, co mogłoby rozwiązać problem – twierdzi Marcin Mucha ze Związku Polski Cukier.

Edytowany przez szumi, 18 luty 2013 - 17:34.

#110 Share grzegorz0220

grzegorz0220

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 luty 2013 - 20:16

LIMIT BURAKA CUKROWEGO kupie limit z kruszwicy lub dobrzelina

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share MARIAN1056

MARIAN1056

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 24 luty 2013 - 19:57

LIMIT BURAKA CUKROWEGO Kupię limit z cukrowni Nakło.

#112 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 27 luty 2013 - 10:13

LIMIT BURAKA CUKROWEGO

kupie limit z kruszwicy lub dobrzelina

Aile placisz za tone?

#113 Share jarekvip99

jarekvip99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 28 luty 2013 - 10:06

LIMIT BURAKA CUKROWEGO a jak to jest ze ten rok na buraki jest referencyjny wiec jak beda te doplaty cukrowe to beda mi nadal placic od limitu czyli jak u mnie 180 ton czy jak zasieje w tym roku wiecej i bede mial np 240 ton 180 swojego limitu a 60 ton u inspektora dokontraktuje to platnosc bede mial w nastepnych latach od 240 ton? bo zawsze jak jest rok referencyjny to kazdy sieje troche wiecej czemu? moga limit obciac jak bedzie za malo bo nizszy plon bedzie czy jak to jest?

#114 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 28 luty 2013 - 10:20

LIMIT BURAKA CUKROWEGO Podłączam sie pod pytanie wyżej.

#115 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 28 luty 2013 - 20:58

LIMIT BURAKA CUKROWEGO Nie będzie żadnego roku referencyjnego bo nie będzie dopłat do buraków. Na 99% limity pozostają do 2020r ale dopłaty zabierają. Mam taką informację od szefa Leszczyńskiego Związku Plantatorów Buraka Cukrowego.

#116 Share yarpen12

yarpen12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 28 luty 2013 - 21:16

LIMIT BURAKA CUKROWEGO Potwierdzam wypowiedź wyżej. Czytałem projekt ustawy która właśnie zakłada brak dopłat do produkcji buraków.

#117 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 28 luty 2013 - 21:18

LIMIT BURAKA CUKROWEGO Jak by buraki były po 200zł/t przy 16% to by nie było tak źle, nawet bez dopłat.

#118 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 28 luty 2013 - 21:37

LIMIT BURAKA CUKROWEGO Już prawie po tyle są. U nas w zależności od sposobu podziału nawyżki cena wyszła ok 180 przy ryczałcie i 13zł więcej przy podziale po sprzedaży.

#119 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 28 luty 2013 - 22:37

LIMIT BURAKA CUKROWEGO co do ceny to różnie może być ,nie chwalmy dnia przed zachodem słońca,zbyt duża nadprodukcja cukru w tym roku i efekt taki że obcinają kontraktację limitu na ten rok o około 9% ,pole zostawione i przygotowane pod buraki i już nie siejemy tyle, jakie mieliśmy założenia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 12:47

LIMIT BURAKA CUKROWEGO Widzisz to wszystko zależy od koncernu. U nas po tyle co pisałem wyszły za tamten rok. Na ten rok nie zrobili przeniesienia i kontraktowali cały limit, ale nic ponad to. Jestem w P&L