Skocz do zawartości

Zdjęcie

LIMIT BURAKA CUKROWEGO

292 odpowiedzi na ten temat

#201 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 06 luty 2014 - 21:57

LIMIT BURAKA CUKROWEGO Z tym "dwa razy tyle" mocno kolega Piotrb 14 chyba przesadził. Czyli ile zbierają na zachodzie? 140T/ha? bo u mnie średnia jest 70. Może zbierają170T z ha bo mam znajomego co ma lepsze gleby od mojej czwórki i zbiera średnio 85. Panowie nie wpychajmy się sami w kompleksy, bo już nie mamy się czego w uprawie wstydzić.
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
LIMIT BURAKA CUKROWEGO Dzisiaj, 14:13
  •  

#202 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 06 luty 2014 - 22:46

LIMIT BURAKA CUKROWEGO Dobrze. Ile mamy czarnoziemów a ile gleb klas 3,4.... Dobre gleby w Polsce nie są aż tak liczne. To że są tacy, którzy zbierają nawet 70 ton nie zmienia faktu że są również Ci którzy żeby 50 osiągnać muszą dbać o plantację. Z 2 strony znając tą wspólną politykę rolną i tak oberwiemy po d*pie. Ale jak to będzie przekonamy się za parę lat.

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#203 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 785 postów

Napisany 13 luty 2014 - 14:09

LIMIT BURAKA CUKROWEGO O co chodzi z tymi limitami? Juz ladnych kilka lat nie sieje burakow a limit był oddany do cukrowni (Krasnystaw) na 3 lata . Teraz dzierżawa z cukrownia sie skończyła , ludzie dzwonia i chcą wydzierżawić albo kupić limit.
Bardziej interesowała by mnie sprzedaż. W ogłoszeniach cenia sobie po 100zł ale czy to realna cena do wziecia ?
Moze ktoś z Was chce kupić ? mam 120t limitu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#204 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 13 luty 2014 - 14:19

LIMIT BURAKA CUKROWEGO ja z chęcią bym kupił lub wydzierżawił tylko szczerze Ci powiem że nie dam Ci 100zł bo to cena jak znajdziesz fraj.. Tak jak pisałem wcześniej może znajdzie się napaleniec i Ci da po 100zł ale jak dla mnie jako kupującego to cena z kosmosu. 2 lata temu kupiliśmy limit chyba po 30zł tona a teraz bliżej zniesienia limitów poszły ceny mocno w górę. Także jak chcesz myślę, że bardziej z dzierżawą moglibyśmy się dogadać.

Edytowany przez melon10641, 13 luty 2014 - 14:19.

#205 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 785 postów

Napisany 13 luty 2014 - 14:46

LIMIT BURAKA CUKROWEGO Nie no 90-100zł to ja widziałem w ogłoszeniach ,wiadomo ze tyle nie wezmę ;)
A bardziej właśnie interesowała by mnie sprzedaż bo na dzierżawę to u siebie we wsi mam kilku chetnych .

#206 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 785 postów

Napisany 18 luty 2014 - 16:55

LIMIT BURAKA CUKROWEGO No i poszedł limit po 75zł . nawet jednego dnia ogłoszenie na Tablicy nie było.

#207 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 18 luty 2014 - 19:43

LIMIT BURAKA CUKROWEGO Widzisz czyli za tanio wystawiłeś ;) Dzisiaj na zebraniu plantatorów szef związku mówił o tym, że limitów nie będzie ale najprawdopodobniej zostanie prawo do uprawy także nie każdy będzie mógł uprawiać buraki... Z kolei facet z cukrowni mówił, że plantatorzy którzy osiągają słabe wyniki(np poniżej 8t cukru/ha) zostaną "zredukowani". Jednak najciekawszą informacją było to, że mimo zapowiedzi najprawdopodobniej nie będzie od przyszłego roku płatności cukrowej.... Tylko stara 15 oraz Czechy zagwarantowały sobie podczas negocjacji tą płatność, natomiast Polska miała załatwić to wewnętrznymi przepisami. Jak mówił szef związku plantatorów im więcej negocjują ze stroną rządową tym ta płatność staje się coraz bardziej wątpliwa, podobno nawet szef komisji rolnictwa minister Jurgiel stwierdził, że po co ta płatność jak po 2017 Niemcy pozamykają Polskie cukrownie... Ogólnie panuje przekonanie, że buraki są na tyle opłacalną uprawą, że nie trzeba do niej dodatkowo dopłacać. Z drugie strony trzeba ciąć gdzie się da żeby wyciągnąć te magiczne 240EUR do hektara obiecane przez ministra Kalembę

#208 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 18 luty 2014 - 19:51

LIMIT BURAKA CUKROWEGO skończyłem na jakiś czas z uprawą buraków :) sprzedałem dzisiaj limit (do P&L) po 100 :))

#209 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 19 luty 2014 - 09:02

LIMIT BURAKA CUKROWEGO tylko że w naszym regionie ogłoszenia po 100zł/tona są na tablicy ponad miesiąc, a 2 sprawa w werbkowicach zebrania jeszcze nie było i jak się ludzie dowiedzą po ile buraki i że na więcej nie ma co liczyć to się skończy euforia po 100zł

#210 Share androproteam

androproteam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 19 luty 2014 - 11:12

LIMIT BURAKA CUKROWEGO W tamtym roku tez cena buraków w umowie była po 148zł a potem do ilu doszła,mysle ze w tym roku tez nie bedzie zle i cena podskoczy do gory :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 19 luty 2014 - 14:33

LIMIT BURAKA CUKROWEGO nie byłbym taki pewien po obniżkach cen cukru na świecie

#212 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 24 luty 2014 - 20:11

LIMIT BURAKA CUKROWEGO Dzisiaj zakupiłem limit KSC po 40zł/t. I myślę,że jest to maksymalna realna cena do zapłacenia,a kto kupuje po 70-100 zł to chyba wgl nie wie po co to robi.Gościu co sprzedaje za tą cenę to pewnie myśli ,że to największy jeleń w okolicy ,bo za limit kasy wziął i jeszcze dopłaty a tamten niech tyra i nic z tego mu nie zostanie :)
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#213 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 25 luty 2014 - 10:00

LIMIT BURAKA CUKROWEGO o i za taką cenę można kupować :) Jak tylko euforia po 100zł ruszyła to się dowiadywałem u inspektora w cukrowni i nie oficjalnie powiedział, że to głupota bo ludzie kupują za dużo niższe pieniądze.

Edytowany przez melon10641, 25 luty 2014 - 10:04.

#214 Share CzarnyR1

CzarnyR1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 21:30

LIMIT BURAKA CUKROWEGO

o i za taką cenę można kupować :) Jak tylko euforia po 100zł ruszyła to się dowiadywałem u inspektora w cukrowni i nie oficjalnie powiedział, że to głupota bo ludzie kupują za dużo niższe pieniądze.

To dlaczego cukrownia płaciła dużo więcej ? Ja ma limit i nie sprzedaję tylko dzierżawię. Co będzie? Zobaczymy.

#215 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 00:22

LIMIT BURAKA CUKROWEGO co rozumiesz przez to że cukrownia płaci dużo więcej?

#216 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 09:33

LIMIT BURAKA CUKROWEGO Mi się zdaję że cukrownia sprzedawała po 100 zł z 5-6 lat temu i ja też kupiłem tak, ale to było rozłożone na 5 lat po 20 zł rocznie, a u nas jak pojawi się po 100 to od razu z 10 telefonów jest tego samego dnia.

#217 Share robson79

robson79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, maszyny rolnicze, mechanika

Napisany 28 wrzesień 2014 - 15:37

LIMIT BURAKA CUKROWEGO

Witam trochę odkopie. Zamienię limit buraka 180 ton cukrownia chełmża na kwotę mleczną.

#218 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 28 wrzesień 2014 - 18:06

LIMIT BURAKA CUKROWEGO

Chyba teraz Ci co kupili limit po 100zł za tone mogą sobie powiedzieć przed lustrem, że takich frajerów to ze świeca szukać. 

Ojciec rozmawiał ostatnio z inspektorem, (Werbkowice KSC) i mówił że koniec cyrku z limitami i poza kwotowymi po 100zł. Ma być jedna cena i nie będzie problemu z kontraktacją poza kwotowych.  

Trzeba będzie poczekać by zobaczyć czy to prawda. 

Dzwoniłem ostatnio do inspektora to na przyszły rok kwotowe mają być około 120zł,  kontraktowane bez limitu 100zł także nie wielka różnica ale jak będzie naprawdę tego nikt nie wie. 

Edytowany przez melon10641, 08 listopad 2014 - 14:54.

#219 Share ursus912ic330

ursus912ic330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 16:32

LIMIT BURAKA CUKROWEGO

Kupię lub wydzierżawię limit cukrowni Ropczycę -każdą ilość :) Z każda propozycją zapraszam na pw :)

Myślę, że co do ceny dogadamy się.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 15:08

LIMIT BURAKA CUKROWEGO

tak się zastawiam czy warto w ogóle kupować limit wiecie jak to ma być w tym roku ? Jeśli miałem limit 210 t to czy będę mógł więcej zasiać (czy to będzie opłacalne ?) bo każdy może przecież tak samo pomyśleć i zasiać więcej a co będzie później po 20 zł. ? Będzie jakieś kwotowanie czy indywidualne umowy ?