echooo7

LIMIT BURAKA CUKROWEGO

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
echooo7    0

Witam plantatorów !! mam takie pytanie, czy w związku z zapowiadanym zniesieniem limitowania produkcji cukru przez Unię za jakieś dwa lata więc czy warto dokupić limitu 100 t od plantatora po 70 pln za tonę ? i czy po przepisaniu na mnie otrzymam płatność cukrową powiększoną o ten kupiony limit ? pozdrawiam z nad morza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

nie wiem ile teraz chodzą limity ale wtedy jak cena był po 40 euro czy jakoś tak za tonę buraka (2005 lub 2006)to płaciłem po około 10-12zł za tonę a teraz 70 to nie wiem kiedy to się zwróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

tak jak pisze kolega wyżej teraz nie ma problemu z kontraktacja. Sami jeżdżą i namawiają ludzi co nie mają limitu żeby uprawiali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Płatność cukrowa jest płatnością historyczną tak więc jeśli kupisz limit to dopłaty cukrowej nie dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

prawdo podobnie platności nie otrzymasz chyba że cos w tym roku się zmieni ale na obecny stan nie dostaniesz pieniedzy.

najlepsze jest to ze polikwidowali tyle dobrych cukrowni np Lublin a teraz lataja za ludzmi bo sie ludzie odwrócili i namawiaja aby sadzili buraka a sami nie mają cukrowni aby wieksza ilośc buraków kupić i przerabiać tylko te buraki za granice pchaja jak nie wyrabiaja już a potem cukier przyjezdza z naszych buraków 3 razy droższy --polska polityka zlikwiduj swoje daj za pół darmo innemu i potem odkup to za 3 razy tyle od niego.

Edytowano przez Gago

Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

tzn jeszcze nikt mi niczego nie daje tylko sie zastanawiam bo widzę jakie są koszty produkcji buraka a przy moich 2 ha uważam że mi sie nie opłaci a póki wcześniej chyba lepiej zbyć się limitu niż póxniej nic nie dostać bo przecież i tak wszyscy przetsana go siać. 20 lat temu siała cała wieś dziś już tylko 3 max. gospodarstwa i idzie ku zeru.

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Ja na dzień dzisiejszy już bym nie kupił limitu chodź cały mój limit to kupiłem bo wcześniej buraków nie miałem ale zdążyłem załapać sie na dopłate cukrową, inna sprawa była by gdyby dziś kupując limit była dopłata. Najgorsze jest to że kupując limit i tak nie należy on do mnie tylko do cukrowni:/ chyba że sie mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

Panie,Panowie w zeszłym tygodniu zapoznałem się z projektem dopłat(zaznaczam projekt) itp. po 2013roku, limity na mleko i buraki zostają uwolnione ,mleko tylko kontraktowane ,zero dopłaty cukrowej (z burakami nie jest wesoło),renty strukturalne zostają zniesione,młody rolnik czyli do 40-go roku życia ma zwiększone dopłaty o 25%,7% z całej uprawy pól ma zostawić na tzw.krajobraz, tarasy widokowe,lub teren nie podlegający rolniczo-mogą tu wchodzić między innymi miedze między działkami lub tereny do tej pory całkowicie nie użytkowane rolniczo (jakieś góry),duży nacisk jest na zalesienia (mniejsze wymogi),pielęgnacja lasu lub odbudowa po spaleniu ,w tym temacie zalesienia - mówiąc krótko to zalesiamy Polskę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Limity są przypisane na stełe. Lepiej jest sprzedać, to sie ma dopłty bez pracy.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

kolego lamborghini105 jak pisałem powyżej po 2013 roku dopłata cukrowa nie będzie istnieć ,będzie tylko dopłata do produkcji tytoniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

oki ale ja chce sprzedać i nie wiem gdzie to wystawić czy normalnie do gazety czy może jakaś agencja czy coś innego skupują tak jak to bylo w 2009 roku kiedy ludzie posprzedawali limity do agecnji (takie info od jednego rolnika) i jeszcze wzięli dopłaty na zakup maszyn nie mających nic wspólnego z burakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Witam.

Temat stary ale się podepnę bo zmieniły się okoliczności.

Poszukuję do kupienia albo wypożyczenia ok 100 t limitu w KSC cukrownia Krasnystaw. Mogą być i mniejsze ilości.

Znów niestety powróciły nieszczęsne limity.

Ewentualne propozycje na PW.

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

To znaczy, że w tym roku zakontaktują Ci tyle buraków ile masz swojego limitu.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szumi    346

To znaczy, że w tym roku zakontaktują Ci tyle buraków ile masz swojego limitu.

No to lipa, tylko dlaczego mój inspektor nic nie powiedział jak zwiększałem areał do kontraktacji jakieś 2 tygodnie temu??? Też cukrownia Krasnystaw. Świeży temat czy ukrywa to. Najgorsze, że nawozy już kupione!!!

 

Napisz coś więcej jak wiesz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

No nie wiem jak jest w innych rejonach. Ja jestem z terenu byłej cukrowni Opole Lubelskie a obecnie krasnystaw. Już od stycznia po cichu mówiło się, że od nowa obowiązują limity ale początkowo w to nie wierzyłem. Na jednym ze spotkań chyba na początku lutego inspektor owszem pisał ile Ha kto chce siać, ale mówił, że z limitami jeszcze nie wiadomo jak będzie. Niedawno w trybie pilnym zwołali znów spotkanie. Mowa była głównie o prywatyzacji, ale też poinformowano nas, że kontraktacja będzie tylko na tyle, ile kto posiada wolnego limitu. Było wiele osób, którym brakowało, rekordziście chyba coś koło 1000 ton. Ale muszę przyznać, że inspektor nam dużo pomógł, po cichu dając namiary na osoby, które mając limity od dawna nie sieją buraków, bądź osoby które akurat w tym roku zrobiły sobie "przerwę" w uprawie. Udało się wydzierżawić od tych osób brakujące limity. Co prawda umowy są tylko na rok, co podobno komisja mieszana odrzuca niemal z marszu, ale nasz przedstawiciel w komisji mieszanej obiecał, że w tym roku uda mu się przepchnąć takie wnioski. Za rok nie daje szans na jednoroczne dzierżawy. W każdym razie na moim terenie niestety limity produkcji buraka obowiązują znów.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Ciekawe rzeczy piszecie. Mogliście kontraktować ile się wam podobało? Jak wam za te buraki płacili? Wszystkie buraki szły jako kwotowe? Ja kontraktuję do P&L i limity obąwiązują u nas nieprzerwanie od 2004r. Tzn. można sobie zasiać więcej ale to co jest w limicie płacą jako kwotowe a resztę jako pozakwotowe. Ostanio inspektor mówił mi, że limity chodzą za ok 70-80zł/t i że ponoć jeszcze się opłaci kupić. Sam chciałem dokupić ale dać tyle kasy za coś co będzie za 3 lata niepotrzebne.... Wolę te pieniądze wydać na coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Tak. przez ostatnie 2 lata w KSC brakowało buraków i można było kontraktować w zasadzie dowolną ilość mając mniej limitu. całość buraków z umowy ( średna 3 letnia razy ilośc ha) była płacona jako buraki kwotowe. Resztę jakoś załatwiała sobie spółka, prawdopodobnie przesuwając wolne limity od plantatorów którzy je posiadają a nie uprawiają buraków. A jest takich w mojej okolicy wielkie mnóstwo. Oczywiście do buraków które kontraktowaliśmy ponad własny limit nie było dopłaty buraczanej. W tym roku niestety dobry czas się skończył. Planuję dokupić brakujący limit, mimo, że na ten rok mam już limit załatwiony. W ogłoszeniach widywałem ceny po 60 zł/t ale znajomy nakupił w okolicy limitów po 20-25 zł tona. Tyle to jeszcze można dać na te 3 lata.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek195    1

U nas w P&L limity cały czas obowiązywały, tylko że przez ostatnie może dwa lata, może więcej, można było zakontraktować na dany rok tyle ton ile było potrzeba. Ale ponoć w tym roku można zakontraktować tylko tyle ile ma się limitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj