Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki ciągnik główny ok 70 km?

49 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Mlodyrolnik20

Mlodyrolnik20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 12 październik 2011 - 21:23

jaki ciągnik główny ok 70 km? Witam,mam wielki problem jaki ciagnik wybrac na o 10ha , myśle ze nad case jx 70 lub zetor proxima 65/75 czy też jakieś inne propozycje w tych pieniądzach.Ciągnik ma służyc jako główny do pomocy przejdzie 3512:pług(narazie 3x30) ,agregat (2.1) itp.nie bedzie pracował z turem. Gleby raczej ciężkie i dosyc pagórkowate. prosze najlepiej użytkowników tych ciągników o opinie dot.spalania kosztów eksploatacji,ceny case i zetora są bardzo zbliżone i nie mam pojęcia który z nich zasługuje na większą uwagę. cena jaką planuje wydac to ok 120 tys brutto.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik główny ok 70 km? Dzisiaj, 03:15
  •  

#2 Share ziomal89

ziomal89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 12 październik 2011 - 21:44

jaki ciągnik główny ok 70 km? Polece proxime, sam mam już ponad 3600 mth i chodzi jak w zegarku a jeśli ktoś mówi że zetor dużo pali to pewnie dlatego że sam go niema;) jak narazie bezawaryjnie u mnie, zetor ma niższe koszty eksploatacji. w sumie byce co do case ma cene zaporową

Edytowany przez ziomal89, 12 październik 2011 - 21:58.

#3 Share JanuszM6040

JanuszM6040

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 13 październik 2011 - 06:04

jaki ciągnik główny ok 70 km? Ja bym ci polecił KUBOTĘ M6040 66km Fajny ciągniczek bardzo zwrotny spalanie w normie.Sam mam takiego na 15 hektarach i jestem zadowolony.
Cena to około 130000 brutto ale może mają jeszcze poprzedni rocznik to dostaniesz rabat 5000zł (ja taki dostałem)

#4 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 13 październik 2011 - 06:27

jaki ciągnik główny ok 70 km? A ja kolego polecę Ci ciągnik Farmtrac 675 DT. Ma 75 KM wiec będzie mały zapas mocy i w kieszeni sporo zostanie (kosztuje ok 110 tys.) Ostatnio jeździłem tym Co na zdjęciu poniżej - na prawdę jestem mile zaskoczony...
http://www.agrofoto....farmtrac-675dt/

#5 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 13 październik 2011 - 08:56

jaki ciągnik główny ok 70 km? jx dostaniesz na szybkiej skrzyni oraz z rewersem w standardzie a do proximy trzeba to wszystko sobie zamówić 2 sprawa do jx trzeba zamowic instalacje pneumatyczną do przyczep a w proximie masz w standardzie instalacje na 1 i na 2 przewody

#6 Share M4t3usz

M4t3usz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Wszelako rozmaite :)

Napisany 13 październik 2011 - 10:25

Polece proxime, sam mam już ponad 3600 mth i chodzi jak w zegarku a jeśli ktoś mówi że zetor dużo pali to pewnie dlatego że sam go niema;) jak narazie bezawaryjnie u mnie, zetor ma niższe koszty eksploatacji. w sumie byce co do case ma cene zaporową

a wy sie dalej oszukujcie że zetor mało pali :)

#7 Share Mlodyrolnik20

Mlodyrolnik20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 13 październik 2011 - 18:36

jaki ciągnik główny ok 70 km? To mam juz 4 maszynki do przemyśleń: proxa,case,kubota.i farmtrac. a co sądzicie o deutzu agroplusie eco 315(72 km)? moze by go za ok 125tys wyrwał.ale czytałem ze czesci do niego sa ponoc drozsze w porównaniu do np.proxy czy jx-a?

#8 Share JanuszM6040

JanuszM6040

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 13 październik 2011 - 18:48

jaki ciągnik główny ok 70 km? Ten deutz 315 to chyba ma silnik trzycylindrowy, a to jak na traktor do pługa to trochę za mało.

#9 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 13 październik 2011 - 19:06

jaki ciągnik główny ok 70 km? według mnie dobrym rozwiązaniem byłby Case, jest zwrotny, ekonomiczny, szybka skrzynia i rewers potrafią uprzyjemnić pracę, jak doposażysz go w pneumatykę i klimę to będziesz bardzo zadowolony z tego ciągnika :rolleyes:

#10 Share Mlodyrolnik20

Mlodyrolnik20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 13 październik 2011 - 20:29

jaki ciągnik główny ok 70 km? a wg Ciebie czy pług 4x30 byłby odpowiedni do case jx70,talerzówka 2.2 akpil? mam spore pagórki(mozna nawet powiedzie że góry) i dosc ciężkie ziemie.

Edytowany przez milanreal1, 14 październik 2011 - 21:09.
cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 14 październik 2011 - 07:58

jaki ciągnik główny ok 70 km? powinien dać radę, a co do pługa to polecam ze zmienną szerokością orki, sam użytkuję pług Staltech z szerokością orki od 28 do 40cm na skibę, jak będzie miał ciężko to możesz ustawić na najmniejszą szerokość, a jak lżej to np. na 32cm, co do talerzówki to spokojnie, u mnie z taką C-360 śmigała :rolleyes:

#12 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 14 październik 2011 - 08:57

a wg Ciebie czy pług 4x30 byłby odpowiedni do case jx70,talerzówka 2.2 akpil? mam spore pagórki(mozna nawet powiedzie że góry) i dosc ciężkie ziemie.

Da radę ale tak jak kolega wyżej pisał a co do talerzówki to u mnie c360-3p z taka chodzi i mogę ją skomentować 1 słowem "złom" po niecałych 10 latach rama była w tylu miejscach spawana że szkoda gadać reszta elementów roboczych jest ok. (trwałość zadowalająca) ale w ramie to podczas spawania migiem na najniższym amperażu dziury wypadają taki to materiał.

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 październik 2011 - 17:37

jaki ciągnik główny ok 70 km? A mnie dziwi że mając 10 hektarów stać cię na nowy ciągnik ja mam prawie 40 hektarów 23 krowy dojne i o nowym mogę zapomnieć :(

#14 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 14 październik 2011 - 18:20

jaki ciągnik główny ok 70 km? a jaką miałeś tą talerzówkę, bo my mielismy 10 lat z Akpila, robiła u mnie i u wujka i nic do niej nie było dokładane, nic się nie działo :rolleyes:

#15 Share Mlodyrolnik20

Mlodyrolnik20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 14 październik 2011 - 18:49

A mnie dziwi że mając 10 hektarów stać cię na nowy ciągnik ja mam prawie 40 hektarów 23 krowy dojne i o nowym mogę zapomnieć :(

Korzystam z premii młody rolnik ,bez tego to tez nie bardzo miał mozliwosc takiego zakupu ale 75 tys z juni a koło 50 tys własne to nie ma tragedii B)

#16 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 14 październik 2011 - 19:01

jaki ciągnik główny ok 70 km? Normalną akpilowską 2.2m zwykle pracuje z c360-3p ziemie lekkie silnie zakamienione. Kupiliśmy ja z wójkiem na spółkę także trochę ha obrabia. Wójko ciąga ją w przeciwieństwie do nas fendtem 310lsa ale problemy z pękaniem zaczeły się jeszcze zanim fendta kupił. Pęka na spawach ale co tu się dziwić bo jak już wspominałem spawając migiem drutem 1.0 na niskim amperażu poprostu dziury wypadały więc jak dobrze pospawać coś skoro nie ma do czego tak na prawdę.

Edytowany przez kokoman0, 14 październik 2011 - 19:13.

#17 Share Mlodyrolnik20

Mlodyrolnik20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 16 październik 2011 - 10:33

jaki ciągnik główny ok 70 km? Koledzy a może jest ktos wtemaci johna seri m, czy można by go wyrwac tak w okolicach 125 tys brutto? bo mnie zainteresowal troszku. i jak by ktos znał cennik wyposazeniea dodatkowego do niego : ukł pneum.,obciązniki.

#18 Share marcelo

marcelo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 16 październik 2011 - 18:16

jaki ciągnik główny ok 70 km? Raczej nie wyrwiesz,chyba że euro spadnie lub jakiś z końcówki rocznika.

#19 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 16 październik 2011 - 18:31

jaki ciągnik główny ok 70 km? informuję isz case może być awaryjny jeżeli chodzi o skrzynie reszta niezła w deutzach no niezłe ciągniki skrzynia włoska to mnie zraża kolega czwarty raz będzie robił skrzynie ilośc mtg ponad 6000 :( polecam ci proxime fajne ciągniczki no może troche paląu mnie we wsi mają 5 proxim Dodany obrazek.

EDIT. nie polecam jelonków 5M i 6D ponieważ zajeżdżają chińczykiem zresztą nawet byś sięnie zmieścił. ja mam johndeera 5720 i stłukłem błotnik później patrze a na lmpie pisze MADE IN CHINADodany obrazekDodany obrazekDodany obrazek brak słów.

Fendt to nawet lampy ma z kraju austria Dodany obrazek.

Edytowany przez andrzej2257, 16 październik 2011 - 18:37.

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 16 październik 2011 - 18:46

jaki ciągnik główny ok 70 km? na główny ciągnik to jak najbardziej proxima duży ciężki i mocny traktor i wcale nie pali tak dużo jak mówią ci którzy nie posiadają tego ciągnika ;)
red power