Mlodyrolnik20

jaki ciągnik główny ok 70 km?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam,mam wielki problem jaki ciagnik wybrac na o 10ha , myśle ze nad case jx 70 lub zetor proxima 65/75 czy też jakieś inne propozycje w tych pieniądzach.Ciągnik ma służyc jako główny do pomocy przejdzie 3512:pług(narazie 3x30) ,agregat (2.1) itp.nie bedzie pracował z turem. Gleby raczej ciężkie i dosyc pagórkowate. prosze najlepiej użytkowników tych ciągników o opinie dot.spalania kosztów eksploatacji,ceny case i zetora są bardzo zbliżone i nie mam pojęcia który z nich zasługuje na większą uwagę. cena jaką planuje wydac to ok 120 tys brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal89    0

Polece proxime, sam mam już ponad 3600 mth i chodzi jak w zegarku a jeśli ktoś mówi że zetor dużo pali to pewnie dlatego że sam go niema;) jak narazie bezawaryjnie u mnie, zetor ma niższe koszty eksploatacji. w sumie byce co do case ma cene zaporową

Edytowano przez ziomal89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanuszM6040    3

Ja bym ci polecił KUBOTĘ M6040 66km Fajny ciągniczek bardzo zwrotny spalanie w normie.Sam mam takiego na 15 hektarach i jestem zadowolony.

Cena to około 130000 brutto ale może mają jeszcze poprzedni rocznik to dostaniesz rabat 5000zł (ja taki dostałem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jx dostaniesz na szybkiej skrzyni oraz z rewersem w standardzie a do proximy trzeba to wszystko sobie zamówić 2 sprawa do jx trzeba zamowic instalacje pneumatyczną do przyczep a w proximie masz w standardzie instalacje na 1 i na 2 przewody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M4t3usz    31

Polece proxime, sam mam już ponad 3600 mth i chodzi jak w zegarku a jeśli ktoś mówi że zetor dużo pali to pewnie dlatego że sam go niema;) jak narazie bezawaryjnie u mnie, zetor ma niższe koszty eksploatacji. w sumie byce co do case ma cene zaporową

 

a wy sie dalej oszukujcie że zetor mało pali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To mam juz 4 maszynki do przemyśleń: proxa,case,kubota.i farmtrac. a co sądzicie o deutzu agroplusie eco 315(72 km)? moze by go za ok 125tys wyrwał.ale czytałem ze czesci do niego sa ponoc drozsze w porównaniu do np.proxy czy jx-a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

według mnie dobrym rozwiązaniem byłby Case, jest zwrotny, ekonomiczny, szybka skrzynia i rewers potrafią uprzyjemnić pracę, jak doposażysz go w pneumatykę i klimę to będziesz bardzo zadowolony z tego ciągnika :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a wg Ciebie czy pług 4x30 byłby odpowiedni do case jx70,talerzówka 2.2 akpil? mam spore pagórki(mozna nawet powiedzie że góry) i dosc ciężkie ziemie.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

powinien dać radę, a co do pługa to polecam ze zmienną szerokością orki, sam użytkuję pług Staltech z szerokością orki od 28 do 40cm na skibę, jak będzie miał ciężko to możesz ustawić na najmniejszą szerokość, a jak lżej to np. na 32cm, co do talerzówki to spokojnie, u mnie z taką C-360 śmigała :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

a wg Ciebie czy pług 4x30 byłby odpowiedni do case jx70,talerzówka 2.2 akpil? mam spore pagórki(mozna nawet powiedzie że góry) i dosc ciężkie ziemie.

Da radę ale tak jak kolega wyżej pisał a co do talerzówki to u mnie c360-3p z taka chodzi i mogę ją skomentować 1 słowem "złom" po niecałych 10 latach rama była w tylu miejscach spawana że szkoda gadać reszta elementów roboczych jest ok. (trwałość zadowalająca) ale w ramie to podczas spawania migiem na najniższym amperażu dziury wypadają taki to materiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A mnie dziwi że mając 10 hektarów stać cię na nowy ciągnik ja mam prawie 40 hektarów 23 krowy dojne i o nowym mogę zapomnieć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

a jaką miałeś tą talerzówkę, bo my mielismy 10 lat z Akpila, robiła u mnie i u wujka i nic do niej nie było dokładane, nic się nie działo :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie dziwi że mając 10 hektarów stać cię na nowy ciągnik ja mam prawie 40 hektarów 23 krowy dojne i o nowym mogę zapomnieć :(

Korzystam z premii młody rolnik ,bez tego to tez nie bardzo miał mozliwosc takiego zakupu ale 75 tys z juni a koło 50 tys własne to nie ma tragedii B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Normalną akpilowską 2.2m zwykle pracuje z c360-3p ziemie lekkie silnie zakamienione. Kupiliśmy ja z wójkiem na spółkę także trochę ha obrabia. Wójko ciąga ją w przeciwieństwie do nas fendtem 310lsa ale problemy z pękaniem zaczeły się jeszcze zanim fendta kupił. Pęka na spawach ale co tu się dziwić bo jak już wspominałem spawając migiem drutem 1.0 na niskim amperażu poprostu dziury wypadały więc jak dobrze pospawać coś skoro nie ma do czego tak na prawdę.

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a może jest ktos wtemaci johna seri m, czy można by go wyrwac tak w okolicach 125 tys brutto? bo mnie zainteresowal troszku. i jak by ktos znał cennik wyposazeniea dodatkowego do niego : ukł pneum.,obciązniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

informuję isz case może być awaryjny jeżeli chodzi o skrzynie reszta niezła w deutzach no niezłe ciągniki skrzynia włoska to mnie zraża kolega czwarty raz będzie robił skrzynie ilośc mtg ponad 6000 :( polecam ci proxime fajne ciągniczki no może troche paląu mnie we wsi mają 5 proxim cool.gif.

 

EDIT. nie polecam jelonków 5M i 6D ponieważ zajeżdżają chińczykiem zresztą nawet byś sięnie zmieścił. ja mam johndeera 5720 i stłukłem błotnik później patrze a na lmpie pisze MADE IN CHINAblink.gifblink.gifblink.gif brak słów.

 

Fendt to nawet lampy ma z kraju austria cool.gif.

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badyl321    0

A ja bym ci polecił jednak agrplusa 315 malutki traktorek nie wiele pali ktoś powe na główny się nie nadaje 3 cylindry ale do pługa 3*35 i takich maszyn jak posiada będzie idealny talerzówka 2,2 będzie ok a do case czy zetora już sprzydało by się coś większego może df do ciężkich prac się nie nadaje ale przy 10ha się nie przepracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Mlodyrolnik20 co do Kiśla to się nie martw ;) znam osobiście ojca jak i jego syna tyle że z Górna gdzie mają główną siedzibę. Taki równy koleś z niego i tyle. Powiem nawet że sami zajmują sie gospodarką mają chyba z 15ha. Ja osobiście na taki areał wybrałbym Case jx70 lub jego odpowiednika NH td. Jeśli miałby to tyć pomocnik to moze jakiś NH T4 lub farmalla z Case'a. Osobiście bardziej rozglądam sie za JD z serii 5R lub 80konnym case cs pro/jxu no ale cena już całkiem inna. Jak do tura to byle nie pronar :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj