Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pilna pomoc. Piana w oleju wspomagania

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Rafalek987

Rafalek987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 12 październik 2011 - 20:59

Pilna pomoc. Piana w oleju wspomagania WITAM. od jakiegoś czasu w zbirniczku od oleju wspomagania dosyc mocno olej sie pieni i podnosi sie jego stan po zgaszeniu wybija miarką od oleju. wymieniłem orbitrol na nowy myśląc że to jest ta przyczyna jednak ...ale bylem w blędzie nie wiem co moze byc winą tego... proszę o pilna pomoc !:(((

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pilna pomoc. Piana w oleju wspomagania Dzisiaj, 20:05
  •  

#2 Share ltz55aluki

ltz55aluki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Zainteresowania:muzyka mechanika i inne:)

Napisany 12 październik 2011 - 21:03

Pilna pomoc. Piana w oleju wspomagania nie zanm sie na tym za barsdzo ....a kolego olej wlasciwy zalany??

#3 Share Rafalek987

Rafalek987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 12 październik 2011 - 21:04

Pilna pomoc. Piana w oleju wspomagania dla wiadomosci . jest to steyr 8090 turbo

nie zanm sie na tym za barsdzo ....a kolego olej wlasciwy zalany??

olejem fusch-a . hydraulicznym...

#4 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 12 październik 2011 - 21:07

Pilna pomoc. Piana w oleju wspomagania a czy wspomaganie chodzi ci plynniei leciutko tak jak za czasu gdy bylo dobre??? moze sie zapowietrzac

#5 Share sumada

sumada

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:dobra muzyka njlepiej z czarnych krążków.

Napisany 12 październik 2011 - 21:10

Pilna pomoc. Piana w oleju wspomagania Sprawdź szczelność całego układu,szczególnie od strony ssania pompy,spieniony olej zwykle wiąże się z powietrzem w układzie.

#6 Share Rafalek987

Rafalek987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 12 październik 2011 - 21:16

a czy wspomaganie chodzi ci plynniei leciutko tak jak za czasu gdy bylo dobre??? moze sie zapowietrzac

wiem że może sie zapowietrzać ... ale to nie jest ta przyczyna gdyż przed wymiana orbitrola w jedna strone sie kreciło jak malinka
a w druga strone jak gwałtownie chciałbym skręcić to moment był oporu ... a później leciutko wiec wymieniłem na nowy i jest bez problemu ale nadal jest ta PIANA ;((( i nie mam pojecia co to... moze pompa miesza;/ nie wiem nie znam się na tym ...prosze o pomoc nsprawde...

Sprawdź szczelność całego układu,szczególnie od strony ssania pompy,spieniony olej zwykle wiąże się z powietrzem w układzie.

sprawdzałem... ale nie widac przecieku... ale to bedzie widoczne;>?

#7 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 12 październik 2011 - 21:22

Pilna pomoc. Piana w oleju wspomagania Nie będzie wycieku bo pompa przez nieszczelność powietrze zaciąga. A pieni się na odkręconym bagnecie?

#8 Share Rafalek987

Rafalek987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 12 październik 2011 - 21:24

Nie będzie wycieku bo pompa przez nieszczelność powietrze zaciąga. A pieni się na odkręconym bagnecie?

na odkręconym bagnecie??

#9 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 12 październik 2011 - 21:27

Pilna pomoc. Piana w oleju wspomagania odpowietrzyłeś układ?

#10 Share Rafalek987

Rafalek987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 12 październik 2011 - 21:31

odpowietrzyłeś układ?

najlepsze jest to że popuściłem węże od tłoku od wspomagania podłożyłem zlewke i krecilem i troche oleju wyleciało nie wiem czy tak sie odpowietrza ale sie lekko kreci tylko ta piana w tym zbiorniku i wybijający z niego olej...;/ a tak to kreci sie ze sie nie czuje nawet...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 817 postów

Napisany 12 październik 2011 - 21:41

Pilna pomoc. Piana w oleju wspomagania wspomagania się nie odpowietrza-robi się to automatycznie po kilku obrotach kierownicą,może masz zmieszany olej.

#12 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 12 październik 2011 - 21:43

Pilna pomoc. Piana w oleju wspomagania nie popuszcza się węży-kręci się kierownicą do oporu po kilka razy w lewo i w prawo,i za pół godzinki znowu jak za bardzo jest spieniony olej.jak nie idzie tak zrobić to ssie powietrze.

#13 Share Rafalek987

Rafalek987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 12 październik 2011 - 21:50

Pilna pomoc. Piana w oleju wspomagania kurcze... ale skąd mogę wiedzieć w którym miejscu... juz jeden mechanik mi mówił ze niby jak oring od pompy pęknie to ciśnienie od silnika będzie szlo do pompy od wspomagania i będzie pchało... ale dziwne ze jak się zgasi ciągnik to idzie w gore olej i piana jak postoi z 30 min to olej jest czyściutki jak łza ... wiec nie rozumiem o co chodzi... co to za czary...
moze zawór bezpieczeństwa? ;/ ale jak to wygląda?

#14 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 12 październik 2011 - 21:57

Pilna pomoc. Piana w oleju wspomagania Poprostu sprawdź wszystkie połączenie od zbiorniczka do pompy. Jak jest wąż to go wyciągnij, zaślep jeden koniec a z drugiej strony zrób tak żeby napompać powietrze, z rurką tak samo mozna.

#15 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 12 październik 2011 - 22:13

Pilna pomoc. Piana w oleju wspomagania też bym stawiałna zmieszany olej nie dolałeś czegoś ? jak wcześniej był ATF a zalałes hydraulicznym to te oleje za sobą nie przepadają ważą się i mozę powstawać piana
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#16 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 13 październik 2011 - 19:00

Pilna pomoc. Piana w oleju wspomagania tak ja też jestem za zmieszanym olejem jakby było powietrze to by ci się zacinał układ lekko by się kręciło ale by małe efekty były ruchu kołami

#17 Share Rafalek987

Rafalek987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 13 październik 2011 - 19:39

Pilna pomoc. Piana w oleju wspomagania tak tylko dzisiaj zmieniłem wąż który wchodzi do pompy i wyczyscilem filter oraz wymieniłem olej poprzedni na BOXOL ... i to samo;/ na moje to pompa bedzie winna;/ skoro nowy orbitrol juz kupilem... to jeszcze pompa... bo brak pojecia co moze byc przyczyna;/

#18 Share reset1990

reset1990

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 13 październik 2011 - 20:02

Pilna pomoc. Piana w oleju wspomagania moze zmieszałes troche ten olej z innym olejem?
moze masz jakas siateczke gdzie olej spuszczasz i moze jest lekko przypchana i dlatego sie pieni.. ja tak miałem w kombajnie..

#19 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 817 postów

Napisany 13 październik 2011 - 20:17

Pilna pomoc. Piana w oleju wspomagania Pierwsze sprawdż jakie ciśnienie daje pompa,może faktycznie ona tylko mieli olej ale gdy mieli to nie będziesz miał odpowiedniego ciśnienia.Może być tez taka możliwość że na pompie na wałku jest wyrobiony uszczelniacz i zasysa powietrze-miałem takie coś w swoim ciągniku.

Kolego resset siateczkę to możesz mieć tam gdzie się olej wlewa a tam gdzie się spuszcza możesz mieć jedynie magnes na opiłki chodzi o to by stary olej zleciał do końca więc najpierw pomyśl -potem pisz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Rafalek987

Rafalek987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 14 październik 2011 - 19:21

Pilna pomoc. Piana w oleju wspomagania a jakie powinno być odpowiednie ciśnienie ?;> i czy głośne działanie orbitrola gdy się skręca jest prawidłowe... taki głośny przepływ oleju.?