Skocz do zawartości

Zdjęcie

rozrzutnik z pionowym adapterem

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:Ekonomia, Rolnictwo, GPW, Motoryzacja

Napisany 12 październik 2011 - 19:33

rozrzutnik z pionowym adapterem Mam pytanie do użytkowników rozrzutników z pionowym adapterem( 2 duże wałki z talerzami) w jaki sposób pracujecie przy miedzy. W rozrzutniku z poziomymi wałkami nie ma takiego problemu, możemy jechac przy samej miedzy i nie bedziemy jej zasilac, a tym bardziej sąsiedniej działki. W rozrzutnikach z pionowymi wałkami to chyba tylko u fliegla ( jeżeli posiada ten najdroższy adapter) można zauważyc w miare równe rozrzucanie na całej szerokosci.
Mój ferti-cap ogólnie działa bez zarzutu, ale jeżeli chodzi o równomiernośc rozrzutu to przecietnie. Srodkowy pas za rozrzutnikiem jest w miarę równomiernie rozłożony, ale na brzegach szerokosci roboczej to tak sobie. W instrukcji obsługi nie znalazłem porad jak pracowac żeby uzyskac efekt rozrzutu granicznego( równej dokładnej pracy dokładnie do samej miedzy).
Pracuje nim 3 sezon, mam swój sposób na pracę przy miedzy - poprostu jade na minimalnych obrotach, szerokosc robocza zmniejsza się wtedy o pare metrów i jest w miarę równo. Z tym że mój traktor nie ma raczej zapasu mocy i trzeba ustawic bardzo wolny posuw, to się troche dłuży...
Jak wy sobie z tym radzicie?
Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
rozrzutnik z pionowym adapterem Dzisiaj, 17:36
  •  

#2 Share cisek9403

cisek9403

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 12 październik 2011 - 20:56

rozrzutnik z pionowym adapterem trzeba zwykłym rozrzutnikiem nawieść od miedzy:D u nas na razie tak robimy

#3 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:Ekonomia, Rolnictwo, GPW, Motoryzacja

Napisany 12 październik 2011 - 21:31

rozrzutnik z pionowym adapterem Faktycznie tak byłoby dobrze tylko jak sobie pomysle że mam rocznego Joskina ( nawiasem mówiąc to trochę kosztował) i teraz mam remontowac stary rozrzutnik i jeszcze się z nim męczyc...

Sam przyznajesz że narazie tak robicie, ale tak na dłuższy czas to problem

Tyle osób na AF ma rozrzutnik z pionowymi wałkami i nikt nie wie jak nim równo pracowac od miedzy???

Edytowany przez Marek46ha, 10 grudzień 2011 - 13:31.

Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Marcin1997

Marcin1997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    Hodowla bydła
    Muzyka
    Siłownia

Napisany 06 luty 2012 - 21:34

rozrzutnik z pionowym adapterem ja tam mam tytana 10 i problemu z tym nie mam ;D

#5 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 07 luty 2012 - 00:46

rozrzutnik z pionowym adapterem piszesz kolego, że nie masz z tym problemu, więc uchyl rąbka tajemnicy jak rozwiązałes owy problem... ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 07 luty 2012 - 09:17

rozrzutnik z pionowym adapterem Nie ma takiej możliwości w rozrzutnikach z pionowymi wałkami żeby na całej szerokości rozrzutu była taka sama dawka