Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przeróbka obory uwieziowej na wolnostanowiskową

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 14 październik 2011 - 06:51

Przeróbka obory uwieziowej na wolnostanowiskową az tak to nie chce ci robic klopotu bo ja narazie nie bede go przerabial przez najblizsze kilka lat narazie sobie karkuluje czy oplaci sie przerabiac budynek i przestawiac z swin na opasy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przeróbka obory uwieziowej na wolnostanowiskową Dzisiaj, 20:39
  •  

#22 Share konkret

konkret

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 14 październik 2011 - 10:47

Przeróbka obory uwieziowej na wolnostanowiskową

az tak to nie chce ci robic klopotu bo ja narazie nie bede go przerabial przez najblizsze kilka lat narazie sobie karkuluje czy oplaci sie przerabiac budynek i przestawiac z swin na opasy

Jeśli chcesz sie przestawić na opasy to ja akurat kombinuje zakup cieląt w wadze 80-120 kg i sprzedaż póżniej w wadze 250-280 kg na eksport myśle ze to szybszy pieniądz i znikome przeróbki. To co ja widziałem to przerobione budynki w kierunku krów mlecznych natomiast w wiekszości miejsc opasy stały na luzie w kojcach po kilkadziesiąt sztuk.

#23 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 14 październik 2011 - 12:46

Przeróbka obory uwieziowej na wolnostanowiskową no mi wlasnie o cos takiego chodzi zeby zrobic kojec budynek 11x29 (chyba 29 albo 30 nie pamietam juz) i od tego trzeba by bylo odliczyc jakies 3m na korytarz paszowy

tutaj zrobiles sobie taki prowizoryczny nawet bardzo prowizoryczny "plan" jak to wyglada a jak by mialo wygladac po przerobce

kliknij aby powiększyć
Dodany obrazek

Edytowany przez wojtas972, 14 październik 2011 - 12:48.

#24 Share bastek2210

bastek2210

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWOI

Napisany 18 marzec 2013 - 20:32

Przeróbka obory uwieziowej na wolnostanowiskową Tez chciał bym przerobic obore uwieziona na wolnostanowiskowa wymiary 20x11 ale jak odbywa sie dojenie w takiej oborze trzeba gdzies zaganiac te krowy? Moze ktos mi wytlumaczy :-D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share traktorzysta2009

traktorzysta2009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 21:21

Przeróbka obory uwieziowej na wolnostanowiskową Nie, idziesz za krową i doisz w ruchu :ph34r: Oczywiście, że musi być poczekalnia i hala udojowa choćby 1x3 lub 2x2. Jeśli chcesz przerabiać obejrzyj kilka obór w okolicy, porozmawiaj o ich wadach oraz zaletach i dopasujesz sobie jakieś rozwiązania, bo nie ma jednego sposobu na taką zmianę. Możesz też dodatkowo pooglądać filmy na Youtube tam też jest sporo różnych pomysłów.
Sprzedam rozrzutnik obornika PTU 4t. Info na pw.

#26 Share Zitta

Zitta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 14:42

Przeróbka obory uwieziowej na wolnostanowiskową mam 7.5 / 20 ile sztuk sie zmieści ?

#27 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 15:04

Przeróbka obory uwieziowej na wolnostanowiskową tylko 7.5 metra szerokości?? to mało według mnie to lepiej zrobić uwieziowke i korytarz paszowy żeby paszowoz przejechal

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share traktorzysta12

traktorzysta12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 20:51

Przeróbka obory uwieziowej na wolnostanowiskową koledzy jakieś propozycje na przerobienie obory na wolnostanowiskowej dla byków szerokość 5 metrów długość 10.5metra