Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zbiorniczek wyrównawczy

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Driver220

Driver220

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 11 październik 2011 - 19:25

Zbiorniczek wyrównawczy Witam. Mam Fendta 311 LSA Turbomatic rocznik 1985. Traktor posiada przedni TUZ, do którego zaczepiony jest maszt od widlaka i po opuszczeniu go po jakiejś chwili przez zbiorniczek wyrównawczy oleju do hydrauliki został wyrzucony olej i mam takie pytanie czy nakrętka od odpowietrznika powinna być dokręcona czy powinna być luźna? Proszę o porady i co o tym sądzicie? Z góry dzięki za odpowiedzi. Załączam zdjęcie zbiorniczka wyrównawczego.

Załączone pliki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zbiorniczek wyrównawczy Dzisiaj, 17:42
  •  

#2 Share Maxer

Maxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 13 październik 2011 - 17:53

Zbiorniczek wyrównawczy Korek powinien być dokręcony. Zdarza się to tobie za każdym razem czy tylko ten jeden raz? Sprawdź poziom oleju hydrauliki w zbiorniku bo mi się wydaje że go masz tam za dużo i ci go wybija, a po pierwsze to nie jest zbiornik wyrównawczy.

#3 Share Driver220

Driver220

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 13 październik 2011 - 18:03

Zbiorniczek wyrównawczy Dzisiaj znowu wyrzucił olej i to dosyć dużą ilość, a w tym zbiorniczku było około 3cm oleju. To w takim razie co to jest na tym zdjęciu, które zamieściłem i jaki stan tego oleju powinien być, czy w tym ,,zbiorniczku" powinno być widać olej i jak tak to ile ma go tam być. Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.

#4 Share tomek1777

tomek1777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 13 październik 2011 - 20:02

Zbiorniczek wyrównawczy Myślę że ten zbiorniczek jest od oleju do wspomagania bo do hydrauliki wlewa się z tyłu i to ten sam olej co w skrzyni. U mnie w tym zbiorniczku jest tylko troszkę oleju na dnie.

#5 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 13 październik 2011 - 21:10

Zbiorniczek wyrównawczy A ten wyrzucony olej jest spieniony? Jeśli tak, to gdzieś zasysa powietrze(pompa, przewody na ssaniu) i zapowietrza układ. Po odkręceniu korka nie ma tam jakiejś miarki?

Edytowany przez zorzyk2, 13 październik 2011 - 21:11.

#6 Share rafczyk

rafczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 16 październik 2011 - 07:53

Zbiorniczek wyrównawczy To nie jest żaden zbiorniczek od oleju do wspomagania.
Mam taki sam w fendt 308 LSA z 86 r. Przez ten zbiorniczek nalewa się olej do hydrauliki ciągnika. U mnie jest w nim taki filtr przez który olej zlatuje dalej do zbiornika z olejem hydraulicznym i uważam że nie powinien w nim zostawać olej bo wtedy był by go nadmiar w obiegu. A na olej w skrzyni biegów jest oddzielny zbiornik i nalewa się do niego z tyłu ciągnika przy zaczepie jest miarka razem z korkiem. Możliwe że ten zbiornik jest po to aby po prostu wygodniej było nalewać olej do hydrauliki bo nie trzeba wtedy podnosić zbiornika z paliwem. W okolicy jest sporo fendtów w takim wieku i ten zbiornik (co na fotce) jest tylko u mnie a więcej u nikogo go nie ma.

#7 Share Driver220

Driver220

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 19 październik 2011 - 17:19

Zbiorniczek wyrównawczy Dzięki wielkie Rafczyk, twoja odpowiedź była taka, o którą mi chodziło, z tym że w moim Fendzie w tym zbiorniczku nie było filtra i nie wiedziałem nawet że on tam ma być dopiero pojechałem do mechanika i on powiedział, że tam powinien być filtr. Teraz założyłem filtr i będę robił próbę. Mówisz, że w Twojej okolicy jest więcej takich Fendtów i, że nie mają tego zbiorniczka to ja im współczuje przy nalewaniu oleju.

#8 Share rafczyk

rafczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 19 październik 2011 - 20:33

Zbiorniczek wyrównawczy no ja też he. Mój fendt jest z turem i gdyby nie ten zbiorniczek to byłby wielki problem z nalewaniem oleju bo za ramą od tura nie mogę nawet do końca odchylić zbiornika paliwa. A w swoim fendcie w zbiorniku oleju hydraulicznego powinieneś mieć miarke poziomu oleju to sprawdź czy go przypadkiem nie jest tam za dużo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Juzek

Juzek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 20 październik 2011 - 07:49

Zbiorniczek wyrównawczy

Witam. Mam Fendta 311 LSA Turbomatic rocznik 1985. Traktor posiada przedni TUZ, do którego zaczepiony jest maszt od widlaka i po opuszczeniu go po jakiejś chwili przez zbiorniczek wyrównawczy oleju do hydrauliki został wyrzucony olej i mam takie pytanie czy nakrętka od odpowietrznika powinna być dokręcona czy powinna być luźna? Proszę o porady i co o tym sądzicie? Z góry dzięki za odpowiedzi. Załączam zdjęcie zbiorniczka wyrównawczego.

Zapewne tak się dzieje, bo kiedy nalewałeś olej lub inna osoba do hydrauliki to Tuz był w górze bądź tylny podnośnik i wtedy kiedy sterujesz na opuszczanie, siłowniki obsiadają i wypychają nadmiar oleju ten zbiornik, też tak miałem.
Nalewałem olej jak były podniesione pługi, a kiedy opuściłem je cały silnik był zalany. Staraj się wlewać olej jak siłowniki będą w wciśnięte.

Edytowany przez Juzek, 20 październik 2011 - 07:51.

#10 Share Driver220

Driver220

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 20 październik 2011 - 17:10

Zbiorniczek wyrównawczy

no ja też he. Mój fendt jest z turem i gdyby nie ten zbiorniczek to byłby wielki problem z nalewaniem oleju bo za ramą od tura nie mogę nawet do końca odchylić zbiornika paliwa. A w swoim fendcie w zbiorniku oleju hydraulicznego powinieneś mieć miarke poziomu oleju to sprawdź czy go przypadkiem nie jest tam za dużo.

Chodzi ci o miarkę w tym dużym zbiorniku pod czerwonym korkiem, tak? Bo jeśli tak to trzeba by było chyba zbiornik od paliwa podnieść.

#11 Share Driver220

Driver220

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 20 październik 2011 - 18:43

Zbiorniczek wyrównawczy Możliwe,że jak nalewałem olej po pierwszym wyrzuceniu oleju ramiona były w górze ale przedni TUZ był opuszczony, bo siłowniki przedniego TUZa są innego działania bo jak sprawdzałem ile oleju jest w tym zbiorniczku maksymalnie to druga osoba podnosiła przedni TUZ i oleju w zbiorniczku ubywało natomiast jak było opuszczane to oleju przybywało i w czasie pracy masztem ramiona tylne były opuszczone i jedną paletę udało mi się przetransportować bez problemu natomiast podjeżdżając pod drugą wyrzucił olej. Dzięki za odpowiedź Juzek.

#12 Share rafczyk

rafczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 20 październik 2011 - 18:59

Zbiorniczek wyrównawczy Nie wiem jak jest w Twoim fendcie ale u mnie to wystarczy wyjąc takie 2 bolczyki i bak z paliwem można łatwo odchylić na lewą stronę bo jest na takich dwóch zawiasach

#13 Share tomek1777

tomek1777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 20 październik 2011 - 19:37

Zbiorniczek wyrównawczy Mógłby ktoś dać zdjęcie gdzie jest ta miarka do oleju od hydrauliki bo sam bym chętnie sprawdził jego stan. Z góry dzięki

#14 Share Driver220

Driver220

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 22 październik 2011 - 18:31

Zbiorniczek wyrównawczy

Nie wiem jak jest w Twoim fendcie ale u mnie to wystarczy wyjąc takie 2 bolczyki i bak z paliwem można łatwo odchylić na lewą stronę bo jest na takich dwóch zawiasach

U mnie też jest na zawiasach tylko chcąc odchylić zbiornik trzeba by odkręcić tłumik, bo ja mam tłumik przeciwiskrowy i mam poprowadzony z boku.

#15 Share rafczyk

rafczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 23 październik 2011 - 08:07

Zbiorniczek wyrównawczy No to tak, wtedy nie da rady. U mnie tłumik wyjmuje się bardzo szybko tylko rama od tura przeszkadza.
Miarka oleju powinna być z góry tego zbiornika hydraulicznego pod śrubą albo takim czerwonym korkiem. U mnie niestety jej nie ma ale w fendtach co są okolicy w większości jest ta miarka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share Driver220

Driver220

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 23 październik 2011 - 08:36

Zbiorniczek wyrównawczy Dzięki za odpowiedź Rafczyk, tak myślałem, że właśnie pod tym korkiem będzie ta miarka, a co do tłumika to wystarczy odkręcić trzy śrubki i tą pionową część można zdjąć.