marcin999

ursus 1014 - agregat talerzowy 2,7m

Polecane posty

marcin999    0

Poszukuję odpowiedzi czy ursus 1014 da radę podnieść i pociągnąć agregat talerzowy o szer. 2,7+ poznaniak .Do ciągnika posiadam komplet obciążników na przód. Jeśli tak to jakiej firmy polecacie? Zaznaczam że zimie mam lekkie 5 i 6 klasa. Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowano przez marcin999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

powinien dac rade skoro taki zetor daje rade:

ale ten ma wiekszy udźwig 4800kg, a 1014 3050kg.

moc prawie taka sama, masa na korzyść ursusa.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Da radę, ile masz siłowników wspomagających? Szwagier 904 bez siłowników dźwiga talerzowy Agro - Maszu i poznaniaka właśnie 2,7m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

czy da rade sam oceń

a co do agregatu talerzowego to czy nadaje sie on na 6 klase..? też myślałęm na takim wynalazkiem ale nie wiem jak on by sie sprawował na piachu czy po prostu nie topiłby sie zbytnio..? niech napisze ktoś kto ma takie doświadczenia/..


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

tez mi sie wydaje ze nie ma potrzeby na takie ziemie brać talerzowy. uprawowy wystarczy aby przygotowac dobrze ziemie przed siew. chyba ze taki agregat talerzowy mialby tez inne zadania, jak uprawki pozniwne, poplony, itd. Wtedy talerzowy bedzie bardziej uniwersalny.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

no to UG Ares.

wał packer raczej Ci niepotrzebny skoro masz tak lekkie ziemie.

rurowy lub oponowy.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrMily    0

Na pewno sobie poradzi nie raz widziałem jak np.pronar82 ciągnie agragat uprawowo-siewny i to 3m. Jak podniesie to pociągnie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

rolmako, mandam, expom, grano.

agromasz nie polecam.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

byłeś użytkownikiem każdego z nich ze ich nie polecasz..?

moim zdaniem maszyny tych firm też swoje zrobią i wytrzymają swoje wszystko zależy w jaki sposób będą eksploatowane i na jakim areale...

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin999    0

a UG Ares z wałem rurowym i hydropakiem o szer. 2,7m to ile może kosztować brutto?. na forach inni zachwalają np. staltech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

te wyzej polecam.

ten nizej, czyli agromasz nie polecam z tego wzgledu, ze moim 3 znajomym pękają ramy właśnie w agregacie talerzowym 3m. Wszyscy kupili w podobnym czasie wiosną 2010r.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Ares TL jest co najmniej 3 metrowy i kosztuje z rurowym jakieś 25000 brutto, możesz wytargować jakieś 10% rabatu

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin999    0

dzięki za informację. więc na ares-a na pewno mnie nie stać. patrząc na agregaty to grano fajnie wygląda. co o nim myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

A ja mam agregat HENRYK BATYRA 2,7 M i robotę robi.Mam go z hydropakiem więc używam tego również jako agregatu uprawowo siewnego.Jego zaleta to każdy talerz na spręrzynie a jak wiadomo spręzyne daje tylko BURY I MANDAM(ale za to jaka cena) .Pracuje z nim DF 85 km ale to jednak za mało dodam że na przednim TUZ mam 400kg.Jeżeli chodzi o ścierniska czy po kukurydzy to jeden przejazd i ziemia.Polecam ten agregat fajna sprawa a dałem za niego na wiosnę 13400.Odpowiednia moc do tego agregatu to 100km to wtedy będzie i prędkość i ciągnik będzie stabilniejszy.Agregat waży sam koło 1000kg z siewnikiem(zasypany) 1650.

Edytowano przez jaro30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

Witam zamierzam w najbliższym czasie (2-3 miesiące) zakupić agregat talerzowy z hydropackiem ... mam kilka wątpliwości :

- z jakim wałem brać

- jaką wielkość talerzy

- jakiej firmy ( unia group, agro-masz, mandam .... jaki inne znacie ? )

Pewne jest tylko że ma być rozmiar 2.7m bo tak jest w prow wpisane oraz będzie pracował z ursus 5314 (72km) , cel jest niszczenie ścierniska po kukurydzy, zbożach, uprawa po orce z lub bez siewnika (wg producenta podnosi max 2.2t ) czy taka maszyna nadaje się do mieszania na ściernisku obornika tak aby go jakoś schować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

wał gumowy, ale na pewno nie z unii, bo nie produkuje agregatów talerzowych mniejszych niż 3 metry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

czy wielkość talerzy ma znaczenie ??czy większe nie idą cięzej o ile wiecej może gotowa maszyna wazyć? wiadomo orać nim sie nie bedzie ale scierniska wszelkie(kukurydza zboża) oraz pod siew uprawa ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj