kamil9607

Deutz-Fahr Agroplus 315 [opinie]

Polecane posty

podcepiomy    35

Mam to samo nie pali mi się zając, żółw, ślimak, przedni napęd i blokada mechanizmu różnicowego

będe za kilka dni u dilera to zapytam ale w książce pisze że powinny się palić chociaż pisze też że nie wszystkie

funkcje mogą być aktywne ciekawe jak to jest z tą wersją ecolain , może ktoś wie to niech napisze.

 

W wersji eco line zając, żółw i ślimak nie może się podczas jazdy świecić bo on nie posiada pół biegów :) Jeśli chodzi o pozostałe dwie kontrolki to raczej coś jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
umus2008    1

witam jestem tu nowy wiec prosze o wyrozumialosc. jestem w trakcie kupna agroplusa 315 ecoline i zastanawiam sie jaki plug i agregat podorywkowy bylby do niego odpowiedni??? jak umiescilem pytanie nie w tym miejscu to przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo9320    0

witam jestem tu pierwszy raz mam DF 310 ecoline przyprowadzony 28 lutego 2013r i też mi nie swiecą kontrolki zając, zów , slimak , przedni napęd , blokada ,wałek . Co myslicie o tym modelu ??? wydaje mi się że jest słaby .. (chodzi mi o moc, cięzko mu się zebrac )) pracowałem dzis nim pod beczkowozem 3300L .

Może dla tego że nie jest jeszcze dobrze dotarty ..... z góry przepraszam jak napisałem w złym miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
umus2008    1

w ecoline nie swieci sie blokada, naped, ani grupy biegow bo to mechaniczny ciagnik. pytalem serwisanta. a slaby jest bo musi sie dotrzec a mocy nabierze po 200-300mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stas25    1

Mam pytanie czy one wszystkie ciekną z pod rozżądu i ze skrzyni czy po prostu mam tak tragiczny model i w dodatku jakiś rozdzielacz się blokuje i gotuje olej w skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARTECH    19

widzę ze agroplusy są nie dorobione- art.w tygodnik poradnik rolniczy jest tego dowodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamski77    7

Cześć

posiadamy w gospodarstwie ciągnik Deutz Fahr Agroplus 315. Zakupiony w ubiegłym sezonie w kwietniu. Ciągnik miał zastąpić Ursusa 4514 (który przepracował od 97r. nieco ponad 4400 mth, z którego byliśmy strasznie zadowoleni, ale to jest oddzielny temat). Początkowo rozglądaliśmy się za "czwórką", jednak po głębszej analizie stwierdziliśmy, że nie ma sensu kupować tak dużego ciągnika i zdecydowaliśmy się na 315.

Po ponad roku użytkowania jestem w stanie napisać coś od siebie (chociaż podejrzewam, że znajdą się użytkownicy, u których ciągnik ten służy dłużej). Aktualny stan licznika: 900 mth.

 

Ale od początku:

 

Wyposażenie opcjonalne (na podstawie instrukcji):

  • Skrzynia biegów elektrohydrauliczna z 3 przełożeniami (5 biegów głównych, 3 podzakresy przełączane pod obciążeniem, 3 zakresy, co łącznie daje 5*3*3 = 45 biegów, kierunek jazdy sterowany inwersorem ze sterowaniem elektrohydraulicznym)
  • Podnośnik tylny ze sterowaniem elektrohydraulicznym
  • Stop and Go
  • Kabina jednoczęściowa
  • Wentylacja i ogrzewanie
  • Klimatyzacja powietrza

Ciągnik ma założone opony 420/70 R34 Dodatkowo ciągnik pracuje z ładowaczem czołowym Stoll FE 750 P Ecoline.

 

Prace wykonywane za pomocą ciągnika:

Traktor wykonuje wszystkie podstawowe prace na terenie gospodarstwa. Pracuje praktycznie każdego dnia, z czego wynika dosyć spory przebieg. Najwięcej pracy wykonuje: przy turze, w czasie ścielenia bydłu, wożenia kiszonek z pryzm, usuwania obornika, wywożeniu gnojowicy (beczka asenizacyjna 5000l), koszeniu łąk i suszeniu siana (kosiarka dyskowa 2,8m), opryskach (opryskiwacz ciągniony 1200l), transporcie (maksymalnie 2 x 5t).

 

Jeśli chodzi o moją subiektywną ocenę w poszczególnych pracach to tak - przy turze 10/10, jednak koniecznie trzeba pracować z przeciwwagą. Mała odległość między osiami sprawia, że jest bardzo zwrotny i wciśnie się w każdy kąt. Widoczność przy ładowaniu czegokolwiek na duże wysokości zapewniona dzięki zasłanianemu okienku w dachu (które jest przyciemniane delikatnie). Nie sprawdzałem faktycznego maksymalnego udźwigu, ale 1500 kg towaru na palecie z ciężarówki składam bez zwiększania prędkości obrotowej silnika, co moim zdaniem jest niezłym wynikiem. Spalanie w czasie tego typu prac - około 3,5l/mth, co było dla mnie zaskoczeniem (in plus oczywiście :) )

 

Koszenie łąk - kosiarki, jak wiadomo, mają to do siebie, że mają dużą "bezwładność", co oznacza, że sam start jest ciężki. Przy koszeniu używam prędkości obrotowej 540 osiąganej przy ekonomicznych obrotach - spalanie 5l/mth, co daje 2,5l/ha koszenia, bo przy tej szerokości roboczej spokojnie koszę 2ha/h tym ciągnikiem.

 

Wywożenie gnojowicy - ciągnięcie beczki 5tys. l nie stanowi problemu na twardych drogach gruntowych, na ściernisku, w podorywce, jednak na wiosnę w tym roku pojawiały się problemy (chyba wszędzie zresztą), dwa razy usiadłem, ale na tyle, że wylałem gnojowicę i bez problemu wyjechałem. Myślę, że to raczej problem w tym, że beczka jest jednoosiowa na oponach 500, gdyby były dwie osie na tym samym ogumieniu, to nie byłoby problemów nawet w takich warunkach. Spalanie - 6l/mth

 

Opryski - bez zastrzeżeń, zwłaszcza, że w tym sezonie opryskiwacz na jednym polu ciągnąłem po oś w błocie i ciągnik nie usiadł, także 10/10 :D, Spalanie 4,5l/mth

 

Transport - jak zawsze najbardziej wymagająca konkurencja (jeśli chodzi o paliwo oczywiście) - traktor zdecydowanie nie nadaje się do tego na dłuższą metę. Przy pewnej prędkości (około 33 km/h) przednia oś zaczyna podskakiwać, aż do 36 km/h i później już jest stabilny, jednak rozpędzić się do tych 36, czy 40 to jest wyzwanie i koniecznie nie mogą występować wzniesienia. Tak więc nie polecam wykorzystywać do tych prac, można się na niego obrazić za to zachowanie :)Spalanie 8,4l/mth

 

Oprócz wyżej wymienionych prac w ubiegłym sezonie pracował z prasą zwijającą Sipmą, zwykłym Classiciem z 2006r. - radził sobie bardzo dobrze, prasuję rocznie około 100ha słomy + do tego jakieś siano, sianokiszonki i nie mogłem narzekać na niego. Moc zdecydowanie wystarczająca jak na tę prasę. Spalanie - 6,2l/mth

 

Oraz uprawa 3m agregatem Ares (2 rzędy talerzy + wał Packer) - podnośnik daje radę, ale nie ma tego komfortu jazdy, gdyż po prostu ciągnik jest zbyt lekki, poza tym brakuje trochę koni jak na tę talerzówkę. Warunkowo można by się przemęczyć z takim zestawem, ale nie polecam, zwłaszcza jeśli w zanadrzu jest większy traktor. Ja byłem "zmuszony" użyć 315 do uprawy w ubiegłym sezonie ze względu na to, że drugi ciągnik pracował usługowo we wrześniu. Jakoś dało radę. Spalanie ok. 7-8l/mth

 

Wrażenia z jazdy:

Jest to ciągnik śmieszny i niepozorny :) Poradziłby sobie jako podstawowy w 30ha gospodarstwie na lekkich i średnich glebach, jednak zdecydowanie najlepiej traktować go jako ciągnik "do obejścia" - wykorzystywany głównie do prac z ładowaczem czołowym, które to prace zdecydowanie są jego żywiołem. Silnik sprawia wrażenie nieżwawego, zwłaszcza zanim osiągnie odpowiednią temperaturę, ale do tego trzeba się po prostu przyzwyczaić i korzystać z pełnego zakresu obrotów po nagrzaniu. Skrzynia biegów, na którą w temacie tak wielu użytkowników narzeka sama w sobie jest świetna. Nie ma żadnego szarpania jeśli chodzi o zmianę kierunku jazdy za pomocą rewersu, żadne sprzęgło się nie zużyło, wszystko działa jak należy. Jedyne na co można by narzekać to fakt, że przełożenia z głównego zakresu ciężko wchodzą - zwłaszcza na początku. Gdy używa się tego ciągnika codziennie średnio po 3 mth wrażenie to zanika, jest to kwestia tylko i wyłącznie przyzwyczajenia.

Jeśli chodzi o elastyczność to raczej nie ma się co spodziewać cudów decydując się na zakup 3 cylindrowej jednostki, która de facto z reguły jest najtrudniejsza do wyważenia, poza tym pojemność skokowa jest niewielka, bo tylko 3 litry. Moim zdaniem coś za coś - mniej cylindrów - niższe spalanie i nie ma co w tym miejscu narzekać na silnik. Problem, który się pojawia w tych jednostkach to wyrzucanie oleju miarką, jednak jest to taka ilość, że tylko kurz się łapie w tym miejscu i praktycznie wszystkie na to cierpią.

 

Usterki:

Do tej pory największe problemy, które mnie osobiście doprowadzały do szału, były z maską, która otwierała w czasie jazdy. Usterka została usunięta przez serwis po kilku próbach naprawy. Okazało się, że wystarczy zmienić położenie szkieletu maski (regulacja na fasolkach). Poza tym ściął się drążek zmiany biegów w miejscu zabezpieczenia - wymiana na gwarancji. Oraz występował problem z pękaniem bezpiecznika płytkowego po prawej strony kabiny przed "wejściem" przewodów do kabiny - zastąpiono go bezpiecznikiem płytkowym wykonanym solidniej i problem zniknął. Układ jezdny, silnik, klimatyzacja, chłodzenie, skrzynia biegów, zwolnice, WOM, jak do tej pory żadnych problemów.

 

Podsumowanie:

Jeżeli szukasz ciągnika małego, zwrotnego, do pracy w obejściu, dzięki któremu zaoszczędzisz dużo paliwa to jest to dobry wybór, ale nie oczekuj od niego, że pociągnie 3 metrowy agregat uprawowo - siewny, 4 skibowy pług obracany i 20 ton ziarna, bo zawiedziesz się po prostu. Jeśli chodzi o mnie to jestem bardzo zadowolony, nie ma się czego bać. Kupić, serwisować u dealera, robić przeglądy tak jak to opisane w instrukcji, lać paliwo porządne, nie oszczędzać na eksploatacji i jeździć :)

 

Pozdrawiam, Adam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stas25    1

Widać że to jakiś handlarz pisał bo na pewno ten ciągnik nie jest skrętny i w kosiarce mniej pali niż z beczko dobre sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamski77    7

Widać że to jakiś handlarz pisał bo na pewno ten ciągnik nie jest skrętny i w kosiarce mniej pali niż z beczko dobre sobie.

 

A po czym to "widać"? :D Nie jestem handlarzem ;) W profilu są wszystkie informacje o mnie. Kosiarki dyskowe mają stosunkowo niskie zapotrzebowanie na moc, więc kosząc "czyste" łąki bez kretowin, kamieni i tym podobnych historii bardzo pracuje się bardzo lekko nimi. Ta kosiarka (DiscMaster 228) ma katalogowe zapotrzebowanie na moc 50KM. Beczkę ciągniesz w podorywce, na wiosnę koła grzęzną w gruncie, więc warunki są trudniejsze niż przy koszeniu traw.

Fotki z koszenia u nas w gospodarstwie:

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/600771_326825100779918_489973043_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/923201_326824720779956_1692374043_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/934692_326824450779983_1420929157_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
David-28    0

Witam

Koledzy może mieliście podobny przypadek: Agroplus Ecoline 315, nie działa wskaźnik prędkości (cyfrowy), zaczyna działałać dopiero po solidnym rozgrzaniu oleju w skrzyni, co może byc przyczyną, olej w skrzyni Orlen Agro UTTO 10W/30?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JENDREK12    0

Koledzy czy kontrolka przedniego napędu w ecoline nie działa ? Czy nie orientujecie się czy jest możliwość dokupienia założenia czujnika przedniego napędu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tytoniarz    0

witam. czy warto dać 118tys. netto za Agroplusa ekoline 315 ze skrzynią 30/15 z 2013 roku? Tyle dzisiaj mi zaproponowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stas25    1

Ja bym ci go nie polecał jako pomocniczy może być ale do ciężkiej roboty się nie nadaje chyba że bez dopisu ekoline to tak, mam ciut większy 320 i tak szczerze to nawet od innych użytkowników nie słyszałem nic dobrego tyle że oszczędne są ale to jedyny atut ich bo wiecej nie widze i nie słysze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamski77    7

Koledzy czy kontrolka przedniego napędu w ecoline nie działa ? Czy nie orientujecie się czy jest możliwość dokupienia założenia czujnika przedniego napędu ?

 

Jeśli nie wyświetla Ci na panelu to pewnie się coś rozłączyło tylko po drodze. Sprawdź też bezpieczniki, być może ten odpowiedzialny m.in. za tę kontrolkę się przepalił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian85pl    0

witam mam kilka pytan odnosnie tego ciagnika agroplusa 315 ecoline ktorego posiadam usterki ktore w nim wystepuja i czy ktos zna badz mogl by podpowiedziec jak je rozwiazac pierwsza z nich to blednie wskazujacy stan paliwa (naprawa na gwarancji dolozenie wezyka odpowietrzajacego nic nie dala), opadanie ramion podnosnika przy zgaszonym ciagniku usterka nie jest systematyczna, i czy podkrecenie mocy silnika ciagnika komputerowo da wymierny efekt a nie zaszkodzi z gory dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A to 315 Ecoline ma wtrysk CommonRail że można komputerowo moc zwiększyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian85pl    0

a jesli chodzi o pozostale usterki to widze ze nie wystepowaly u nikogo zapomnialem dodac ze jest jeszcze problem z klimatyzacja a mianowicie jesli sie zaloczy dzaila wydaje sie ze wszystko jest ok ale gdy jest upal i chodzi troche dluzej to przestaje chlodzic i czus jakis swat pasek niby jest sztywno naciagniety takze moze z tym mi ktos pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian85pl    0

witam mam problem w deutz fahr agroplus 315 ecoline chodzi mi o podnosnik podrzuca z uniesiona maszyna jak by nie trzymal rozdzielacz i po zgaszonym ciagniku opadaja ramia powolutku w dol jesli ktos sie zetknal z podobnym problemem prosze o pomoc z gory dziekuje

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yudin    7

jesli był na usterce serwisant a ona nie wystąpiła to wiesz... ciężko zeby można było podjąć jakieś działania wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam. Zakupiłem prasę jak w temacie i nie działa mi w niej owijanie siatką. Chodzi o to że ten siłownik elektryczny który odpowiada za rozpoczecie i chyba za zakończenie owijania ma ucięte dwa kabelki i nie wiem jak to wszystko podłączyć aby zadziałało. Ma ktoś doświadczenie w tej prasie?? Mogę zamieścić zdjęcia jeżeli to komuś coś pomoże.
    • Przez Łukasz221
      Witam. Miałby ktoś może oznaczenia gałki rewersu i biegów od Deutz-Fahr DX 4.30? Chodzi mi o te na samej górze, ponieważ moje sie starły. Mogą być też całe gałki, proszę o link w komentarzu lub wiadomość priv
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, po słabych doświadczeniach z wynajmem kombajnu, postanowiłem zakupić swój własny i wybór prawdopodobnie padnie na Deutz-fahr M33.60. Powinien spokojnie wystarczyć na moje 20ha. Mam tylko wątpliwości, jak wygląda sprawa prasowania słomy po tak małym hederze? Czy nie będzie konieczności zgrabiania jej? Będę wdzięczny za odpowiedź. Jeśli ktoś miał do czynienia z tym kombajnem to wszelkie opinie na jego temat też bardzo mile widziane
    • Przez zacx18
      Witam pisze ponieważ  nie wiem jaki olej zalać do skrzyni na każdej stronie internetowej są inne dane dotyczące oleju  na jednej jest stou na innej utto tak samo z parametrami 10w30 ,10w40  jaki jest prawidłowy ?
    • Przez Grzebcio
      Witam,

      niedawno nabyłem tegorocznego deutza keyline f70 i po paru naprawach, nie wiem czy mam zgłaszać kolejne czy zaufać wkurwionemu już serwisantowi. Pytania kieruję do użytkowników agroluxów oraz agroplusów gdyz skrzynia 15x15 (rewers mechaniczny) chyba się nie zmieniła. Także:
      -czy tylny most/skrzynia/rewers (nie wiem, które dokładnie) powyżej 15~20 na pusto powinien wydawać dźwięki jakby na trybach były luzy (wręcz trzaski/stuki)
      -oraz czy po nagrzaniu się ciągnika wspomaganie kierownicy bez przekroczenia 1300 obrotów powinno działaś ze znacznym oporem wręcz uniemożliwiając oporem kręcenie na postoju, podczas jazdy już spoko ale przy gwałtownych skrętach nie wyrabia na wolnych obrotach.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj