Skocz do zawartości

Zdjęcie

Deutz-Fahr Agroplus 315 [opinie]

94 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Zainteresowania:Ekonomia, Rolnictwo, GPW, Motoryzacja

Napisany 18 grudzień 2011 - 13:39

Nie ja mam skrzynie 30/15, jeśli chodzi o zmianę zakresów ślimak, żółw i zając to muszę zatrzymać ciągnik bo inaczej nie chcą wejść a rewers mechaniczny z super reduktorem to w biegu mogę zmieniać i ładnie wchodzi a zakresy od 1-5 to bez żadnych zastrzeżeń płynnie i lekko.

Wychodzi na to że prostsza skrzynia jest lepsza dla tej serii. Mnie denerwuje długa wygięta dźwignia zmiany biegów. Z 2. na 3. lub 4. na 5. to w prostej linii łatwo wkładac. Ale np. z 1. na 2. to nie da się szybko zmienic, trzeba powoli dokładnie przesunąc z wyczuciem. Długa droga prowadzenia dźwigni. Może trochę przesadzam ( w zetorze i wielu innnych jest tak samo i ludzie nie narzekają), ale tak mi schwalono tą 45x45, wiec myślałem że to jakiś majstersztyk.
A jak sądzą inni uzytkownicy skrzyni 45x45???
Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Deutz-Fahr Agroplus 315 [opinie] Dzisiaj, 02:38
  •  

#42 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 18 grudzień 2011 - 14:22

Deutz-Fahr Agroplus 315 [opinie] Skrzynia 45x45 to super sprawa dla prac specjalistycznych :) W moim przypadku ciagnik pracuje albo w Annie albo przy kopaniu warzyw, (zaczynamy przy prędkości 1,3km/h kończymy na 2,2 tak przykładowo) jako ciagnik z przyczepą, i ta skrzynia super pozwala dostosować prędkość bez zmiany obrotów, oczywiście do tych prac wystarczyła by zwykła skrzynia, ale kupiony został z taka i jest dobrze :)

#43 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 642 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 20:34

Deutz-Fahr Agroplus 315 [opinie] Do tej skrzyni potrzebny jest tuning silnika, bo inaczej jazda jest trochę frustrująca, chociaż bardziej się denerwują ci których się wyprzedza.

#44 Share adrian16o

adrian16o

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 19:18

Deutz-Fahr Agroplus 315 [opinie] Koledzy, powiedzcie mi czy u was działają wszystkie kontrolki na zegarach? Mam na myśli przedni napęd, blokadę i zakresy ślimak, żółw i zając czy działają u was czy to tylko taka atrapa?

Edytowany przez adrian16o, 25 grudzień 2011 - 22:40.

#45 Share mirwal

mirwal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 22:48

Deutz-Fahr Agroplus 315 [opinie] Mam to samo nie pali mi się zając, żółw, ślimak, przedni napęd i blokada mechanizmu różnicowego
będe za kilka dni u dilera to zapytam ale w książce pisze że powinny się palić chociaż pisze też że nie wszystkie
funkcje mogą być aktywne ciekawe jak to jest z tą wersją ecolain , może ktoś wie to niech napisze.

#46 Share Stas25

Stas25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 23:14

Deutz-Fahr Agroplus 315 [opinie] Chyba nie tylko wy tak macie to muszą być jakieś lipne modele ;) bardzo oszczędne w wykonaniu :)

#47 Share mirwal

mirwal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 22:00

Deutz-Fahr Agroplus 315 [opinie] Co nie ma wiecej tych modeli ciągników przecierz to fajne zabawki co sądzicie o tych kontrolkach i konkretnie o tym modelu warto pewnie je
kupic czy ma ktos inne doswiadczenia niech sie podzieli

#48 Share rolnik6666

rolnik6666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 08:29

Deutz-Fahr Agroplus 315 [opinie] Ile kosztują deutz fahr:Z góry dzieki za odpowiedz.. :D

#49 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 16:58

Deutz-Fahr Agroplus 315 [opinie] a co z suchym sprzęgłem czy to jest tak samo zrobione jak w lamp i dorado sprzęgło z jakąs regulacją i co 1 tys mtg wymiana tarczy czy ten df ma to lepiej zrobione czytałem ten test w topagrar i robi wrażenie ma więcej km niż podane i ogólnie fajny tylko niesławne sprzęgło i przedni napęd czy w tym agroplusie jest juz inne sprzęgło i inna przednia os niz w rolerze i lampo?

#50 Share Stas25

Stas25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 09:11

Deutz-Fahr Agroplus 315 [opinie] Sprzęgło to raczej jest te nie szczęsne i jeszcze w dodatku na linkie porażka pękła mi przy 500mtg. ile wychodzi to niewiem ale maksymalnie mu daje 2tyś motogodzin przodek wydaje mi się dość solidny bo mam na nim ładowacz i jakoś zbytnio nie oszczędzam go, ale wszystko wyjdzie z czasem jedyne co zadowala w nim to oszczędnośc paliwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share podcepiomy

podcepiomy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 16:47

Mam to samo nie pali mi się zając, żółw, ślimak, przedni napęd i blokada mechanizmu różnicowego
będe za kilka dni u dilera to zapytam ale w książce pisze że powinny się palić chociaż pisze też że nie wszystkie
funkcje mogą być aktywne ciekawe jak to jest z tą wersją ecolain , może ktoś wie to niech napisze.

W wersji eco line zając, żółw i ślimak nie może się podczas jazdy świecić bo on nie posiada pół biegów :) Jeśli chodzi o pozostałe dwie kontrolki to raczej coś jest nie tak.

#52 Share umus2008

umus2008

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 17:47

Deutz-Fahr Agroplus 315 [opinie] witam jestem tu nowy wiec prosze o wyrozumialosc. jestem w trakcie kupna agroplusa 315 ecoline i zastanawiam sie jaki plug i agregat podorywkowy bylby do niego odpowiedni??? jak umiescilem pytanie nie w tym miejscu to przepraszam

#53 Share mateo9320

mateo9320

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 19:18

Deutz-Fahr Agroplus 315 [opinie] witam jestem tu pierwszy raz mam DF 310 ecoline przyprowadzony 28 lutego 2013r i też mi nie swiecą kontrolki zając, zów , slimak , przedni napęd , blokada ,wałek . Co myslicie o tym modelu ??? wydaje mi się że jest słaby .. (chodzi mi o moc, cięzko mu się zebrac )) pracowałem dzis nim pod beczkowozem 3300L .
Może dla tego że nie jest jeszcze dobrze dotarty ..... z góry przepraszam jak napisałem w złym miejscu

#54 Share umus2008

umus2008

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 19:58

Deutz-Fahr Agroplus 315 [opinie] w ecoline nie swieci sie blokada, naped, ani grupy biegow bo to mechaniczny ciagnik. pytalem serwisanta. a slaby jest bo musi sie dotrzec a mocy nabierze po 200-300mth

#55 Share agrorobert

agrorobert

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 12 maj 2013 - 15:13

Deutz-Fahr Agroplus 315 [opinie] A ile by kosztowała wersja z maksymalnym wyposażeniem??? (chodzi mi o agroplusa 315)

#56 Share Stas25

Stas25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 11:43

Deutz-Fahr Agroplus 315 [opinie] Mam pytanie czy one wszystkie ciekną z pod rozżądu i ze skrzyni czy po prostu mam tak tragiczny model i w dodatku jakiś rozdzielacz się blokuje i gotuje olej w skrzyni

#57 Share MARTECH

MARTECH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 18:49

Deutz-Fahr Agroplus 315 [opinie] widzę ze agroplusy są nie dorobione- art.w tygodnik poradnik rolniczy jest tego dowodem

#58 Share adamski77

adamski77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo, muzyka klasyczna, ekonomia

Napisany 28 lipiec 2013 - 20:16

Deutz-Fahr Agroplus 315 [opinie] Cześć
posiadamy w gospodarstwie ciągnik Deutz Fahr Agroplus 315. Zakupiony w ubiegłym sezonie w kwietniu. Ciągnik miał zastąpić Ursusa 4514 (który przepracował od 97r. nieco ponad 4400 mth, z którego byliśmy strasznie zadowoleni, ale to jest oddzielny temat). Początkowo rozglądaliśmy się za "czwórką", jednak po głębszej analizie stwierdziliśmy, że nie ma sensu kupować tak dużego ciągnika i zdecydowaliśmy się na 315.
Po ponad roku użytkowania jestem w stanie napisać coś od siebie (chociaż podejrzewam, że znajdą się użytkownicy, u których ciągnik ten służy dłużej). Aktualny stan licznika: 900 mth.

Ale od początku:

Wyposażenie opcjonalne (na podstawie instrukcji):
  • Skrzynia biegów elektrohydrauliczna z 3 przełożeniami (5 biegów głównych, 3 podzakresy przełączane pod obciążeniem, 3 zakresy, co łącznie daje 5*3*3 = 45 biegów, kierunek jazdy sterowany inwersorem ze sterowaniem elektrohydraulicznym)
  • Podnośnik tylny ze sterowaniem elektrohydraulicznym
  • Stop and Go
  • Kabina jednoczęściowa
  • Wentylacja i ogrzewanie
  • Klimatyzacja powietrza
Ciągnik ma założone opony 420/70 R34 Dodatkowo ciągnik pracuje z ładowaczem czołowym Stoll FE 750 P Ecoline.

Prace wykonywane za pomocą ciągnika:
Traktor wykonuje wszystkie podstawowe prace na terenie gospodarstwa. Pracuje praktycznie każdego dnia, z czego wynika dosyć spory przebieg. Najwięcej pracy wykonuje: przy turze, w czasie ścielenia bydłu, wożenia kiszonek z pryzm, usuwania obornika, wywożeniu gnojowicy (beczka asenizacyjna 5000l), koszeniu łąk i suszeniu siana (kosiarka dyskowa 2,8m), opryskach (opryskiwacz ciągniony 1200l), transporcie (maksymalnie 2 x 5t).

Jeśli chodzi o moją subiektywną ocenę w poszczególnych pracach to tak - przy turze 10/10, jednak koniecznie trzeba pracować z przeciwwagą. Mała odległość między osiami sprawia, że jest bardzo zwrotny i wciśnie się w każdy kąt. Widoczność przy ładowaniu czegokolwiek na duże wysokości zapewniona dzięki zasłanianemu okienku w dachu (które jest przyciemniane delikatnie). Nie sprawdzałem faktycznego maksymalnego udźwigu, ale 1500 kg towaru na palecie z ciężarówki składam bez zwiększania prędkości obrotowej silnika, co moim zdaniem jest niezłym wynikiem. Spalanie w czasie tego typu prac - około 3,5l/mth, co było dla mnie zaskoczeniem (in plus oczywiście :) )

Koszenie łąk - kosiarki, jak wiadomo, mają to do siebie, że mają dużą "bezwładność", co oznacza, że sam start jest ciężki. Przy koszeniu używam prędkości obrotowej 540 osiąganej przy ekonomicznych obrotach - spalanie 5l/mth, co daje 2,5l/ha koszenia, bo przy tej szerokości roboczej spokojnie koszę 2ha/h tym ciągnikiem.

Wywożenie gnojowicy - ciągnięcie beczki 5tys. l nie stanowi problemu na twardych drogach gruntowych, na ściernisku, w podorywce, jednak na wiosnę w tym roku pojawiały się problemy (chyba wszędzie zresztą), dwa razy usiadłem, ale na tyle, że wylałem gnojowicę i bez problemu wyjechałem. Myślę, że to raczej problem w tym, że beczka jest jednoosiowa na oponach 500, gdyby były dwie osie na tym samym ogumieniu, to nie byłoby problemów nawet w takich warunkach. Spalanie - 6l/mth

Opryski - bez zastrzeżeń, zwłaszcza, że w tym sezonie opryskiwacz na jednym polu ciągnąłem po oś w błocie i ciągnik nie usiadł, także 10/10 :D, Spalanie 4,5l/mth

Transport - jak zawsze najbardziej wymagająca konkurencja (jeśli chodzi o paliwo oczywiście) - traktor zdecydowanie nie nadaje się do tego na dłuższą metę. Przy pewnej prędkości (około 33 km/h) przednia oś zaczyna podskakiwać, aż do 36 km/h i później już jest stabilny, jednak rozpędzić się do tych 36, czy 40 to jest wyzwanie i koniecznie nie mogą występować wzniesienia. Tak więc nie polecam wykorzystywać do tych prac, można się na niego obrazić za to zachowanie :) Spalanie 8,4l/mth

Oprócz wyżej wymienionych prac w ubiegłym sezonie pracował z prasą zwijającą Sipmą, zwykłym Classiciem z 2006r. - radził sobie bardzo dobrze, prasuję rocznie około 100ha słomy + do tego jakieś siano, sianokiszonki i nie mogłem narzekać na niego. Moc zdecydowanie wystarczająca jak na tę prasę. Spalanie - 6,2l/mth

Oraz uprawa 3m agregatem Ares (2 rzędy talerzy + wał Packer) - podnośnik daje radę, ale nie ma tego komfortu jazdy, gdyż po prostu ciągnik jest zbyt lekki, poza tym brakuje trochę koni jak na tę talerzówkę. Warunkowo można by się przemęczyć z takim zestawem, ale nie polecam, zwłaszcza jeśli w zanadrzu jest większy traktor. Ja byłem "zmuszony" użyć 315 do uprawy w ubiegłym sezonie ze względu na to, że drugi ciągnik pracował usługowo we wrześniu. Jakoś dało radę. Spalanie ok. 7-8l/mth

Wrażenia z jazdy:
Jest to ciągnik śmieszny i niepozorny :) Poradziłby sobie jako podstawowy w 30ha gospodarstwie na lekkich i średnich glebach, jednak zdecydowanie najlepiej traktować go jako ciągnik "do obejścia" - wykorzystywany głównie do prac z ładowaczem czołowym, które to prace zdecydowanie są jego żywiołem. Silnik sprawia wrażenie nieżwawego, zwłaszcza zanim osiągnie odpowiednią temperaturę, ale do tego trzeba się po prostu przyzwyczaić i korzystać z pełnego zakresu obrotów po nagrzaniu. Skrzynia biegów, na którą w temacie tak wielu użytkowników narzeka sama w sobie jest świetna. Nie ma żadnego szarpania jeśli chodzi o zmianę kierunku jazdy za pomocą rewersu, żadne sprzęgło się nie zużyło, wszystko działa jak należy. Jedyne na co można by narzekać to fakt, że przełożenia z głównego zakresu ciężko wchodzą - zwłaszcza na początku. Gdy używa się tego ciągnika codziennie średnio po 3 mth wrażenie to zanika, jest to kwestia tylko i wyłącznie przyzwyczajenia.
Jeśli chodzi o elastyczność to raczej nie ma się co spodziewać cudów decydując się na zakup 3 cylindrowej jednostki, która de facto z reguły jest najtrudniejsza do wyważenia, poza tym pojemność skokowa jest niewielka, bo tylko 3 litry. Moim zdaniem coś za coś - mniej cylindrów - niższe spalanie i nie ma co w tym miejscu narzekać na silnik. Problem, który się pojawia w tych jednostkach to wyrzucanie oleju miarką, jednak jest to taka ilość, że tylko kurz się łapie w tym miejscu i praktycznie wszystkie na to cierpią.

Usterki:
Do tej pory największe problemy, które mnie osobiście doprowadzały do szału, były z maską, która otwierała w czasie jazdy. Usterka została usunięta przez serwis po kilku próbach naprawy. Okazało się, że wystarczy zmienić położenie szkieletu maski (regulacja na fasolkach). Poza tym ściął się drążek zmiany biegów w miejscu zabezpieczenia - wymiana na gwarancji. Oraz występował problem z pękaniem bezpiecznika płytkowego po prawej strony kabiny przed "wejściem" przewodów do kabiny - zastąpiono go bezpiecznikiem płytkowym wykonanym solidniej i problem zniknął. Układ jezdny, silnik, klimatyzacja, chłodzenie, skrzynia biegów, zwolnice, WOM, jak do tej pory żadnych problemów.

Podsumowanie:
Jeżeli szukasz ciągnika małego, zwrotnego, do pracy w obejściu, dzięki któremu zaoszczędzisz dużo paliwa to jest to dobry wybór, ale nie oczekuj od niego, że pociągnie 3 metrowy agregat uprawowo - siewny, 4 skibowy pług obracany i 20 ton ziarna, bo zawiedziesz się po prostu. Jeśli chodzi o mnie to jestem bardzo zadowolony, nie ma się czego bać. Kupić, serwisować u dealera, robić przeglądy tak jak to opisane w instrukcji, lać paliwo porządne, nie oszczędzać na eksploatacji i jeździć :)

Pozdrawiam, Adam

#59 Share Stas25

Stas25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 09:24

Deutz-Fahr Agroplus 315 [opinie] Widać że to jakiś handlarz pisał bo na pewno ten ciągnik nie jest skrętny i w kosiarce mniej pali niż z beczko dobre sobie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share adamski77

adamski77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo, muzyka klasyczna, ekonomia

Napisany 01 sierpień 2013 - 12:21

Widać że to jakiś handlarz pisał bo na pewno ten ciągnik nie jest skrętny i w kosiarce mniej pali niż z beczko dobre sobie.

A po czym to "widać"? :D Nie jestem handlarzem ;) W profilu są wszystkie informacje o mnie. Kosiarki dyskowe mają stosunkowo niskie zapotrzebowanie na moc, więc kosząc "czyste" łąki bez kretowin, kamieni i tym podobnych historii bardzo pracuje się bardzo lekko nimi. Ta kosiarka (DiscMaster 228) ma katalogowe zapotrzebowanie na moc 50KM. Beczkę ciągniesz w podorywce, na wiosnę koła grzęzną w gruncie, więc warunki są trudniejsze niż przy koszeniu traw.
Fotki z koszenia u nas w gospodarstwie:
https://fbcdn-sphoto...489973043_n.jpg
https://fbcdn-sphoto...692374043_n.jpg
https://fbcdn-sphoto...420929157_n.jpg

Dodaj odpowiedź