Skocz do zawartości

Zdjęcie

Deutz-Fahr Agroplus 315 [opinie]

94 odpowiedzi na ten temat

#21 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 902 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 30 październik 2011 - 11:04

Deutz-Fahr Agroplus 315 [opinie] czym sie rozni agroplus od agroplusa ecoline???niby takie same ciągniczki a masa 400kg różnicy na korzyść ecoline.Jak się kształtują ceny agroplusa ecoline???

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Deutz-Fahr Agrotron X 720 PROFILINE

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Deutz-Fahr
  • 183000.00 PLN
  • 15 lip 2017
Deutz-Fahr Agroprima 6.06

• 53000.00 PLN
  • 14 lip 2017
Deutz fahr agrotron 150

• 53500.00 PLN
  • 13 lip 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Deutz-Fahr Agroplus 315 [opinie] Dzisiaj, 10:14
  •  

#22 Share badyl321

badyl321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 08:13

Deutz-Fahr Agroplus 315 [opinie] Ecoline wersja najtańsza i najbardziej podstawowa skrzynia 10/10 itd.

#23 Share lukasz25sl

lukasz25sl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 21:49

Deutz-Fahr Agroplus 315 [opinie] .

Edytowany przez lukasz25sl, 15 marzec 2012 - 20:36.

#24 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 24 listopad 2011 - 22:27

Deutz-Fahr Agroplus 315 [opinie] Deutz, z tego co wiem, przyznał się do wadliwych rewersów i usterka usuwana jest darmowo, rewers został poprawiony. Mimo usterek rewersu lepiej wybrać ciągnik z rewersem jeżeli pracuje z turem.
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

#25 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 642 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 22:34

Deutz-Fahr Agroplus 315 [opinie] lukasz a po ile mth miały te ciągniki? Mój ma 600 i jest wszystko OK.

#26 Share lukasz25sl

lukasz25sl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 17:07

Deutz-Fahr Agroplus 315 [opinie] o ile pamiętam to wadliwe rewersy ujawniały się już po 300 mth
być może poprawili je obecnie.

#27 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 642 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 17:28

Deutz-Fahr Agroplus 315 [opinie] Mojego nie poprawili, bo jest egzemplarzem nr 1 w Polsce.

#28 Share jozmi

jozmi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 22:12

Deutz-Fahr Agroplus 315 [opinie] mój ma 300 i nic się nie dzieje z rewersem ale ma inne mankamenty (drobne:)). Może ktoś wie gdzie dorwać jakąś instrukcje z kodami błędów???

#29 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 27 listopad 2011 - 10:18

Deutz-Fahr Agroplus 315 [opinie] Też byłbym wdzieczny za rozszyfrowanie kodów błędów. Mój to trochę starsza wersja ale jak narazie 840 h bezproblemowo.

#30 Share pawloxhxx

pawloxhxx

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze. nowe technologie,

Napisany 27 listopad 2011 - 10:51

Deutz-Fahr Agroplus 315 [opinie] witam :) właśnie podpisałem zamówienie na deutza agrplusa 315 i o ile się nie mylę to rewers mechaniczny jest w standardzie :) wiec lukasz25sl mam do Ciebie pytanie chodzi ci o rewers mechaniczny? bo może masz na myśli ten elektryczny :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share lukasz25sl

lukasz25sl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 16:21

Deutz-Fahr Agroplus 315 [opinie] Rewersem elektryczny miał jakieś wady, ponieważ urywała się linka od rewersu.
Ten mechaniczny jest OK

Edytowany przez lukasz25sl, 27 listopad 2011 - 17:45.

#32 Share pawloxhxx

pawloxhxx

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze. nowe technologie,

Napisany 27 listopad 2011 - 17:52

Deutz-Fahr Agroplus 315 [opinie] piszcie wszystko co wiecie o agroplusie 315 także ( 310 i 320) jakie ma wady zalety spalanie , czy nie brakuje mu mocy w tych 3 cylindrach jestem przy jego zakupie i chce sie dowiedziec jaki on bedzie i czego mam sie spodziewac :) a na podwórku bedzie gdzies w lutym :)

#33 Share therider

therider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 16:56

Deutz-Fahr Agroplus 315 [opinie] MÓJ DEUTZ 310 ECOLINE MA JUŻ 300MTH I NARAZIE JEST SUPER KOSZTOWAŁ 100 TYŚ NETTO

#34 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 642 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 19:44

Deutz-Fahr Agroplus 315 [opinie] Agroplus 310

#35 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Zainteresowania:Ekonomia, Rolnictwo, GPW, Motoryzacja

Napisany 29 listopad 2011 - 12:20

piszcie wszystko co wiecie o agroplusie 315 także ( 310 i 320) jakie ma wady zalety spalanie , czy nie brakuje mu mocy w tych 3 cylindrach jestem przy jego zakupie i chce sie dowiedziec jaki on bedzie i czego mam sie spodziewac :) a na podwórku bedzie gdzies w lutym :)

Mam od stycznia agroplusa 320 (82KM) , skrzynia 45x45, najszersze kapcie, klima ,szklany daszek, pneumat. fotel. Nie ma przedniego TUZ, ehr , spreżarki bo nie były dla mnie konieczne. W listopadzie rok temu dałem 156tys brutto . Brałem z Roltopu. + 1. przegląd i materiały na 2 przeglądy:)
do tej pory zrobiłem dopiero niecałe 400mth. W skrócie scharakteryzuje go tak: jako pomocniczy niezły, ale jako główny to nawet w małym gospodarstwie bym sie zastanowił.
Zaraz na poczatku pękł przewód od wspomagania - bardzo szybko wymieniono.W maju poszło do wymiany sprzęgło ( wymieniono całą kasetę sprzęgłową). Wzieli go na 2 tygodnie do serwisu, ale chyba zrobili dobrze. Jak narazie na roltop nie narzekam - wkurzyli mnie w maju jak trzeba było długo czekac w samą robotę na częsc, ale raczej starają się. Z tego co widze na AF to te agroplusy mają coś tam z tymi rewersami hydraul. Wszystko na gwarancji to jakby nic już sie wiecej nie psuło to nie powiem że awaryjny.
Myślałem że to może moja wina bo trochę mu dawałem w kosc. Z poczatku bardzo ostrożenie docierałem, a później to beczka 8400, rozrzutnik 8 ton to jak na takiego koguta to duże maszyny. Śmiesznie wygląda jak przypiąc mu pełen rozrzutnik joskina 8 t czy tą beczkę. Z tyłu zaczep delikatny,ale sprężysty i chyba mocny.
Ciągnik nie jest zły, w sumie ładnie chodzi, ale to raczej zabawka w zastępstwo ciągnika pokroju 4514.
Na papierze parametry robią wrażenie, ale jak przeliczyłem te 82 KM na sciślejszą norme to on ma ok 77. Tak jak starszy model bez turbo. Pali niedużo, ale na oparach nie chodzi - nie mierzyłem dokładnie ale troche mniej jak ursus 5714. 3 cylindrowy silnik faktycznie trzeba trzymac na obrotach, ale co do silnika to nie mam większych pretensji. Ładnie pracuje jak na trójkę, dobrze pali w zimę i wydaje mi się że może siłacz nie jest, ale powinien byc dosc wytrzymały. Trochę już zrobiłem mth w dużym obciążeniu. Bardzo chwalę sobie szerokie kapcie- masa ciagnika i ten rozmiar i mozne smigac po mokrej torfowej łące z czym się chce;)
Ogólnie obsluga , pamięc obrotów, włączanie wałka, przodu, blokady, przypinanie maszyn , otwieranie przedniej szyby bardzo przyjemne. Trochę drzwi tak sie ciezko domykają,ładnie wygładają ale trzeba mocno zamykac ( po dwukrotnej regulacji przez serwis ).Traktor średnio do transportu - czy jedziemu pusto czy z czymś - poszalec się nie da bo poprostu podskakuje.
Najbardziej zaskoczyła mnie skrzynia. tak ją wszyscy reklamują, znajomi na AF też!!!, a widzę ze szału nie ma.
przełączanie pod obciązeniem ok, rewersem dobrze sie zmienia kierunek ale sama zmiana biegów( 5) i zakresów (3) to tak średnio. Może sie jeszcze wyrobi, ale w moim 3512 to biegi chodzą jak żyleta bez synchronizacji ( poza tym, 3512 jest elastyczny). Poprostu niezbyt precyzyjnie i dosc ciezko się je wrzuca. A propo rewersu, to też szarpie przy ruszaniu ( na rozgrzanym ); wrzucam dosc niski bieg, rewers ustawiony na najłagodniejszy tryb, ciagnik rozgrzany , rewers do przodu i... szarpnie. Używajac guzika zmiany biegów czy tego rewersa to szarpie, tylko używajac sprzegła nożnego jest płynnie. Ale staram się uzywac tylko jak musze nożnego sprzegła - tak się powinno podobno robic.
Pisałem juz na AF co sądzę o przeciętnie zaawansownych przekładniach.
http://www.agrofoto....serdf-agrotrac/
Uważam że albo naprawde dobra przekładnia albo mechaniczna. Zreszta skrzynia z hydraulika zabiera trochę mocy.
Podsumowujac tego modelu nie można poórwnywac do 80 KM w zetorze czy starym MTZ bo przy nich to zabawka nie ciagnik. Ale używajac go do lżejszych prac ( takich do 70KM) to jest dobrze. W pracach na uzytkach zielonych ( zgrabiarka zawieszana 4,6 , lżejsza kosiarka, rozsiewacz,) siewnik do QQ, paszowóz to naprawdę można przede wszystkim dosc oszczednie i wygodnie pracowac. Z jednej strony kupiłem traktor głównie ze wzgledu na oszednosc paliwa, ale z drugiej biorac pod uwagę prognozy cen paliw to nawet bardziej dopracowanym traktorem ( np. 5080R) niespecjalnie bym się cieszył. Tak jak pisałem jako pomocniczy jest OK, a do ciężkiej pracy w polu, w transporcie, w maszynach z rotorem itp. to i tak potrzebny jest stabilny traktor.
P.S. żeby wszyscy pisali dłuższe, przemyślane posty to AF byloby ciekawszym forum...
pozdrawiam

Edytowany przez Marek46ha, 29 listopad 2011 - 12:28.

Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

#36 Share ppawlo26

ppawlo26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 16:36

Deutz-Fahr Agroplus 315 [opinie] A ja mam takie pytanie. Wczoraj przyprowadziłem Agroplusa 315 GS, skrzynia 45/45 i mam wrażenie jak by mu mocy brakowało. Jak zacząłem nim jechać na 5 to nie chciał wchodzić na obroty, ale później już było lepiej. Czy jest to normalne, czy muszę troche pojeździć czy muszę serwis wzywać. Czy ktoś miał podobną sytuację?

#37 Share adrian16o

adrian16o

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 16:34

Deutz-Fahr Agroplus 315 [opinie] Ja mam same dorado 60, ma 40mth i jeżeli nie przeciągniesz go na obrotach to nie będzie chciał na nie wejść tym bardziej gdy jest on jeszcze zimny. Co do zmiany biegów to u mnie wchodzą one bardzo miękko

#38 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 16:55

Ja mam same dorado 60, ma 40mth i jeżeli nie przeciągniesz go na obrotach to nie będzie chciał na nie wejść tym bardziej gdy jest on jeszcze zimny. Co do zmiany biegów to u mnie wchodzą one bardzo miękko

Jaką masz skrzynie? Tą 45x45 ze sprzęgłem w guziku? Zakresy też Ci się lekko zmienia?
Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

#39 Share adrian16o

adrian16o

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 10:57

Deutz-Fahr Agroplus 315 [opinie] Nie ja mam skrzynie 30/15, jeśli chodzi o zmianę zakresów ślimak, żółw i zając to muszę zatrzymać ciągnik bo inaczej nie chcą wejść a rewers mechaniczny z super reduktorem to w biegu mogę zmieniać i ładnie wchodzi a zakresy od 1-5 to bez żadnych zastrzeżeń płynnie i lekko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 13:39

Nie ja mam skrzynie 30/15, jeśli chodzi o zmianę zakresów ślimak, żółw i zając to muszę zatrzymać ciągnik bo inaczej nie chcą wejść a rewers mechaniczny z super reduktorem to w biegu mogę zmieniać i ładnie wchodzi a zakresy od 1-5 to bez żadnych zastrzeżeń płynnie i lekko.

Wychodzi na to że prostsza skrzynia jest lepsza dla tej serii. Mnie denerwuje długa wygięta dźwignia zmiany biegów. Z 2. na 3. lub 4. na 5. to w prostej linii łatwo wkładac. Ale np. z 1. na 2. to nie da się szybko zmienic, trzeba powoli dokładnie przesunąc z wyczuciem. Długa droga prowadzenia dźwigni. Może trochę przesadzam ( w zetorze i wielu innnych jest tak samo i ludzie nie narzekają), ale tak mi schwalono tą 45x45, wiec myślałem że to jakiś majstersztyk.
A jak sądzą inni uzytkownicy skrzyni 45x45???

Dodaj odpowiedź