Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skracanie hedera

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share misiek38

misiek38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 10 październik 2011 - 19:38

Skracanie hedera WITAM. Czy ktoś z was drodzy forumowicze skracał lub zwężał heder od kombajnu mam 5 metrowy i bym go chętnie zwężył najlepiej na 4 metry choć mój forsz 514 MDW nie narzeka żeby miał ciężko jednak jazda po polskich drogach na inne pola asfaltem z 5 metrowym hederem to duże wyzwanie .Proszę oodpowiedż lub jakieś namiary kto to robił . Będę wdzięczny .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skracanie hedera Dzisiaj, 19:25
  •  

#2 Share hadler

hadler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 10 październik 2011 - 20:15

Skracanie hedera hmm...rzecz bardzo trudna, aczkolwiek wykonalna B)
sam tego nie robiłem, ani mój tato ale mamy forszaja 512, który właśnie miał zwężany heder,takiego już kupiliśmy.

#3 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 10 październik 2011 - 20:44

Skracanie hedera Pięć metrów to chyba wymiary zewnętrzne ,osobiście nic bym nie ruszał na pola w sam raz fakt drogą gorzej , co do skracania to obcinasz ślimak z dwóch stron resztę hederu przecinasz w dwóch miejscach może jakieś 70cm licząc od boków no i odcinasz po np. po 40 cm wymiary po dałem przybliżone musisz sam pomyśleć osobno skrócić stalnice , motowidło napęd targańca itd . - tak skracali 6 metrowe od 512 - kupa roboty

#4 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 10 październik 2011 - 20:46

Skracanie hedera Chyba lepiej będzie kupić taki 4 metrowy i ewentualnie podpasować mocowanie. Bo z przerabianiem dużo roboty i wszystko musi być dobrze zrobione by się nie rozleciało

#5 Share RAFAELOS

RAFAELOS

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 10 październik 2011 - 21:32

Skracanie hedera lepiej wózek dorobić będzie szybciej i taniej

#6 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 11 październik 2011 - 21:02

Skracanie hedera Kiedyś u sąsiada byli tacy magicy że heder w 512 skrócili w dwa dni,a w trzeci dzień pomalowali cały kombajn 5 litrami farby.Heder kosił z 4 lat bez awaryjnie. Gorzej z kombajnem.

#7 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 12 październik 2011 - 06:31

Skracanie hedera na złomowiskach za 3tyś kupisz heder jaki chcesz a ten sprzedasz i po sprawie. Mozna dać ogłoszenie że zamienisz na mniejszy.Ja bym się nie brał za skrócanie, za dużo szczegółów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 12 październik 2011 - 13:16

Skracanie hedera Przecież 5m to jeszcze da się przejechać. U mnie takie się mieszczą. Szkoda go skracać.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#9 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 12 październik 2011 - 13:38

Skracanie hedera 5m to masakra ! chyba po polnych drogach u Ciebie Andrzej tyle jeźdzą. Bo jak ja prowadziłem na powiatówce mało ruchliwej Rekorda to było nie małe zamieszanie ...

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#10 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 12 październik 2011 - 15:50

Skracanie hedera

Przecież 5m to jeszcze da się przejechać. U mnie takie się mieszczą. Szkoda go skracać.

Jechałeś kiedyś czymś szerszym niż 3m? Chyba nie.

#11 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 12 październik 2011 - 19:50

Skracanie hedera wiecie takie szerości to lepiej ciągnąć na wóżku jest wygodniej i bezpiecznej a poza tym nałeży wykupić ubezpieczenie jak się porusza po takich drogach bo można nie zabulić

ja też bym tak zrobił sprzedał i kupił drugi albo popatrz w ogłoszeniach może ktoś chce się wymienić

#12 Share misiek38

misiek38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 16 październik 2011 - 18:09

Skracanie hedera dzięki wam za podpowiedzi a kombajn kupiłem "RAMI" z twoich okolic za SUSZEM kiedyś byłna allegro ale w rzeszowskim a ja z okolic Torunia, Golubia, i Grudziądza tak pośrodku do kombajnu mam też stół do rzepaku szumachera z 2 kosami bocznymi ale to nie był by problem dodam że jestem spawaczem tylko dobry półautomat muszę kupić i znaleźć trochę chęci pozdrawiam

#13 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 19 październik 2011 - 18:32

Skracanie hedera Jest to wykonalne widziałem taki skracanie najważniejsze jest wyważenie ślimaka (wspawanie mocowań na oś)z resztą sam sobie poradzisz przy odrobinie umiejętności.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 08 czerwiec 2012 - 12:07

Skracanie hedera temat stary ale moja uwaga jest taka: Ile czasu zajmie zdjęcie hedera i przetransportowanie go na wózku za kombajnem a o ile szybciej skosisz o 1m szerszym hederem?? Domyślam się, że czas będzie porównywalny a może nawet więcej zaoszczędzisz czasu jeżeli będzie szerszy heder w czasie koszenia.
-----