Zaloguj się, aby obserwować  
rafciu

Zakupy środków do produkcji rolnej w Internecie

Polecane posty

rafciu    0

Witam. Chciałem poznać Wasze opinie na temat zakupów środków do produkcji rolnej w internecie. Mam na myśli artykuły drobne, takie, jak środki ochrony roślin, sznurek, folie, artykuły do produkcji zwierzęcej, których przesyłka nie jest kłopotliwa i droga. Czy chętnie wybieracie taką opcję zakupu? Pytam, ponieważ rozważam opcję założenia sklepu internetowego. Z obiektywnego punktu widzenia, takie rozwiązanie wiąże się z oszczędnością czasu, zakupy można dokonywać 24 godziny na dobę, a koszt przesyłki niejednokrotnie jest niższy niż koszt paliwa, spożytkowanego na wykonanie zakupów samodzielnie w odległym o kilka, kilkanaście kilometrów sklepie. A Wy co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

@rafciu rzecz w tym, że jest sporo takich sklepów w sieci.

Ja kupuję na stronach www akcesoria dla bydła- drobne leki, aerozole, środki opatrunkowe, i narzedzia chociażby do korekcji racic. Różnica miedzy zakupem w sieci, a w tradycyjnym sklepie wynosi czasem 20% wartości. Przy skompletowanym większym zamówieniu- i opłata przesyłki nie stanowi większego wydatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekDzej    0

Witam!

Ja w taki sposób kupowałem folie do sianokiszki w czasach gdy jeszcze owijałem dużo prosto od producenta było nawet 30 % taniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollo29    81

Wżyciu nie kupił bym ŚOR przez internet, ryzyko większe niż na zakup na targowisku.No chyba że byłbyś autoryzowanym dystrybutorem producenta i to udowodnił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Ja w necie kupuje części do maszyn. Są dużo tańsze od tych w sklepie oczywiście mówię o rzeczach oryginalnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafciu    0

@rollo29 Oczywiście posiadam wszystkie dokumenty wymagane do obrotu ŚOR, gdyż prowadzę sklep z tego typu artykułami. Sprzedaż odbywa się wyłącznie na fakturę, weryfikowane są numery partii, nie ma mowy o dopuszczeniu do obrotu środka przeterminowanego, czy nieoryginalnego. Współpracuję z dużymi, poważnymi dostawcami, dzięki czemu nie miałem do tej pory żadnej reklamacji oraz nie zauważyłem słabego działania któregokolwiek ze środków w swoim gospodarstwie.

 

Po prostu zastanawia mnie kwestia, czy warto wchodzić w sprzedaż internetową już dziś. Podejrzewam, że za kilka lat będzie to praktykowane na szerszą skalę.. Ale może się mylę, może są wśród Was osoby, które już dziś preferują tą drogę zakupów i wiążą z nią przyszłość.. Dziękuję za Wasze dotychczasowe opinie i mam nadzieję, że ktoś jeszcze wypowie się, co o tym myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiecki    0

Rafciu!

 

ciekawy pomysł.... pytanie tylko, jak z wykonaniem oraz zezwoleniami. Czy można handlować wszystkim od tak sobie, co jest związane z rolnictwem, przez Internet?

 

Można tak handlować bydłem przez Internet ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj