gajor24

zetor forterra 115 2011

Polecane posty

Piotrek789    11

@ Kamil1998 co do tego że forterra 135 w swoim przedziale mocy wygrała jako najoszczędniejszy ciągnik to masz rację. zetory zmieniły się. Firma stara się zmniejszać ich spalanie. Powoli powoli ale udaje im się to. Ja również myślę nad kupnem. tylko modelu 135 16v.Tylko chwilowo nie mam wykształcenia rolniczego. Moim zdaniem są to dobre ciągniki. Tylko że 4 cylindry ;/,


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

ludzie odczepcie sie od tych 4 cylindrów to wcale nie jest najgorsze rozwiązanie w 120 koniach dać 6 cylindrów i co to do ? wieksze spalanie i koszty serwisowe i ewentualnegoej naprawy ;[ i tak ich nie wykorzystacie te 6 cylindrów bedzie chodziło na minimalnym obciążeniu a bedą palić tyle ile muszą 6 garów łyknć lepiiej trzymać 4 cylindry na optymalnych obrotach niż 6 cylindrów mulić :P

 

jest wtedy najlepsza proporcja zużycia paliwa co do wykonanej pracy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

ja mam 2500 mtg i bez większych awarii tylko drobnostki wyskakiwały i sobie chwalę ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

jeszcze na gwarancji uszczelniacze podnośnika (źle złożone i podnośnik opadał) 2 razy cylinderki hamulców raz na gwarancji a drugi raz ostatnio w ten piątek i 2 razy uszczelka pokrywy zaworów, śrubka od silniczka wycieraczki (przestała działać 10 min roboty)i drążek od rewersu się złamał to pospawać trzeba było to by było na tyle a traktor robi sporo w lesie i niema lekko ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

w lesie a co nim robisz?? to takie drobne usterki?? a kosztowne?? bo czasem małą rzecz a licza jak za złoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

zrywka wciągarką i transport przyczepą tam gdzie się da i sporo opału rozwożę przyczepa a poza tym odśnieżanie a usterki nie jakoś szczególnie kosztowne uszczelka 15 zł cylinderki od hamulców 82 zł sztuka + płyn hamulcowy powiem tak zamiast u- 902 to jest całkowita odmiana ja miałem zetora 10145 i teraz to się zastanawiam czemu tak długo się męczyłem ze starym wrzodem to jest zupełnie inna jazda a za te pieniądze to tej wielkości ciągnika zachodniego nie kupisz a części to w każdym sklepie kupisz w normalnych cenach nie zachodnich ;)) pewnie że do lasu to by valtra siadła ale trzeba by dołożyć 50-60k a jak nie masz tyle kasy to kupujesz taki traktor na jaki cię stać w tej cenie to jeszcze wszystkie ruski by się mieściły ale od tych to bym wolał starego zetora ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

ja włąsnie otwieram tartak objazdowy elegancki siedzisz w kabinie i przecierasz. mam 30ha lasu to trzeba i do tego zetorka by załadować z traku czy suszarni. i do tego kupuje przyczepe do drewna 11ton palms. a 360 i u 902 zostawiam do lasu by tam je gnoić niz nowego poobdzierać bo to sie zdarza. i daje twoj rade??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

mój jak najbardziej daje radę mam przyczepkę fao-far 7 tonową w zetorze mam pozwężane błotniki tylne a ładowacz 260 oryginalny i jest bardzo dobry polecam ten traktor i sam zastanawiam się nad drugim takim tylko że 135 ale to się okaże po przetargach w LP ;)) do tej roboty co piszesz to nic więcej ci nie trzeba tylko szkoda że niema amortyzacji przedniej osi ale to idzie wytrzymać powinieneś być zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

wciągarka fransgard v 5000 sterowana radiowo mam jeszcze lampo 70 w z v 4000 i u 3514 i konia zrywka głownie w górach dlatego taka mała przyczepa i traktory też nie za duże ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

ja tam wyciągarkę mam własnej roboty. mam znajomego co cuda robi z metalu i za 3 tys mi zrobił taka. fajna sprawa 30metrow liny na niej uchwyty na 5 drzew i przy wyciągarce 8 zaczepów ale więcej niz 4 drzewa to mi przy u 360 to przód do gory podnosi sie. teraz forterre chce bo i do moich 30ha pol i do tej przyczepy lesnej by zwozić kłody i zas turem je na trak i z traku na tira. i tu pytanie jak sie sprawuje forterra ile pali i takie tam

Edytowano przez gajor24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

widziałem ten filmik szkoda ze nie pokazali w terenie ogulnie całęgo. tylko dane z ulotki i to co ma w środku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Fajnie teraz zabudowali te wajchy od Podnosnika ciekawe czy się nie nada do starszego modelu plastik :rolleyes: ogólnie fajny sprzęt i ciekawie się zapowiada. Kurde ale nie poprawili tego głupiego wlewu na paliwo to jest minus ;[ Ogółem sprzęt dobrze wypada w testach ciekawe jak z awaryjnoscią ale to wyjdzie w praktyce :P


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj