Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak u was plonuje kukurydza na ziarno?

162 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 05 październik 2007 - 14:21

Jak u was plonuje kukurydza na ziarno? Wczoraj zacząłem kosić kukurydzę.
Obecny plon to 11-12 t/ha przy wilgotności 28-32%
Kukurydza siana na piaskach 5 klasy.
Jak jest u was?

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak u was plonuje kukurydza na ziarno? Dzisiaj, 15:28
  •  

#2 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 05 październik 2007 - 20:29

Jak u was plonuje kukurydza na ziarno? to zajeb.... musiałeś mieć odmiany odmiany napisz jakie bo ja mam większość 3a klasy i jak bede miał 10 ton z ha to będe mile zaskoczony wiem że wilgotność będę miał 22-24%

#3 Share Lesin

Lesin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 05 październik 2007 - 20:42

Jak u was plonuje kukurydza na ziarno? już kosicie kukurydzę na ziarno?? ja jeszcze muszę czekać z 2 tygodnie (jest zielona i jeszcze ziarno nie dojłrzałe). Myślę że plon nie będzie zły, ponad 10 ton oczywiście jeśli dziki nie zniszczą :angry:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Grzesiek44

Grzesiek44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 05 październik 2007 - 20:45

Jak u was plonuje kukurydza na ziarno? u znajomego wychodzi co roku ponad 10 ton z ha na 5 klasie ziemi i jest spoko jak na taką ziemię

#5 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 05 październik 2007 - 21:04

Jak u was plonuje kukurydza na ziarno? w mojej okolicy juz koszą.mav jeszcze nie wszedł całkiem w pole do tej pory skosił kilka ha ale cos chyba jej jeszcze brakuje.najewieksze pola stojąziemie ma 3-4 klasa.a drogi rolnik juz skosił wszytko też cos okolo 100 ha ;)

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#6 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 05 październik 2007 - 21:25

to zajeb.... musiałeś mieć odmiany odmiany napisz jakie bo ja mam większość 3a klasy i jak bede miał 10 ton z ha to będe mile zaskoczony wiem że wilgotność będę miał 22-24%

Odmiany to Salgado i Amatus z KWS. Są to świeżo zarejestrowane odmiany i trochę drogie ale warto było zainwestować. Na innych polach też mam odmiany KWS ale Calas i Fiord, tam wyszło też mniej więcej tak samo dobrze, albo nawet lepiej, bo dzisiaj raz kombajnista przejechał i z 0,65 ha miał 2 czubate zbiorniki po niecałe 4 t.

Wilgotność mam taką wysoką, bo wcześnie koszę i chcę jeszcze zasiać po kukurydzy zboże.

#7 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 06 październik 2007 - 07:51

Jak u was plonuje kukurydza na ziarno? te odmiany to Salgado i Amadeo kosztowaly 550 zł na hektar też chciałem kupić Salgado ale na przyszły rok na pewno będę ją miał. ;)

#8 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 06 październik 2007 - 08:25

Jak u was plonuje kukurydza na ziarno? MichalR jesteś z północy polski? ,wiem dlaczego macie takie wydajności, nie ma u was omacnicy prosowianki u nas jest od 94roku i w tym roku pewnie zechlała 15proc ale w tamtym to 40% plonu, i pewnie ta 5klasa jest 4 tylko jak była klasyfikacja zrobiona to ktoś miał dobre znajomości.

#9 Share goldas

goldas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 06 październik 2007 - 19:12

Jak u was plonuje kukurydza na ziarno? MichalR jakie będziesz siał zboże po kukurydzy?? i jakie odmiany ??

#10 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 07 październik 2007 - 09:38

Jak u was plonuje kukurydza na ziarno? to że V klasa to nic, najważniejsze żeby wilgoc była, a w tym roku jej nie brakowało...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 07 październik 2007 - 10:00

Jak u was plonuje kukurydza na ziarno? jeszcze termin siewu. Ja siałem wcześnie (nawet się ze mnie śmiali trochę) a znajomy miesiąc po mnie. Ja na 5-6 klasie a on na 4. Ja siałem zwykłe ziarno a on z centrali. Ja starym konnym siewnikiem a on pneumatycznym, punktowym. U mnie był 2x większy plon niż u niego (kiszonka)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#12 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 07 październik 2007 - 10:04

MichalR jakie będziesz siał zboże po kukurydzy?? i jakie odmiany ??

Pszenica, ale odmiany nie pamiętam. Kosiłem w tym roku pszenicę właśnie zasianą po kukurydzy na takiej ziemi jak moja i facet ma dać mi do siewu.

MichalR jesteś z północy polski? ,wiem dlaczego macie takie wydajności, nie ma u was omacnicy prosowianki u nas jest od 94roku i w tym roku pewnie zechlała 15proc ale w tamtym to 40% plonu, i pewnie ta 5klasa jest 4 tylko jak była klasyfikacja zrobiona to ktoś miał dobre znajomości.

Dokładnie to kujawsko - pomorskie. Co do klasy to ci nie powiem, bo nie wiem. Ziemia jest bardzo lekka ale dobrze trzyma wilgoć na tym polu.

te odmiany to Salgado i Amadeo kosztowaly 550 zł na hektar też chciałem kupić Salgado ale na przyszły rok na pewno będę ją miał. ;)

Nie Amadeo tylko Amatus. Odmiana zarejestrowana chyba w tym roku albo czekająca na rejestrację. Co do cen to się zgodzę, ale warto inwestować w dobre odmiany.

jeszcze termin siewu. Ja siałem wcześnie (nawet się ze mnie śmiali trochę) a znajomy miesiąc po mnie. Ja na 5-6 klasie a on na 4. Ja siałem zwykłe ziarno a on z centrali. Ja starym konnym siewnikiem a on pneumatycznym, punktowym. U mnie był 2x większy plon niż u niego (kiszonka)

Była siana podczas majowego długiego weekendu, czyli termin i tak trochę opóźniony. Bardzo ważny jest nawóz i obornik oczywiście.

#13 Share Lesin

Lesin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 28 październik 2007 - 14:38

Jak u was plonuje kukurydza na ziarno? no ja jutro koszę kukurydzę moim bizonem, NIESTETY zwykłym hederem :P ale nie warto mi kupowac przystawki na te 2 ha

#14 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 28 październik 2007 - 17:18

Jak u was plonuje kukurydza na ziarno? Lepiej nie rób tego tylko sobie najmij kombajn przystosowany do tego, rozje.....sobie sprzęt nie opłaci ci się.

#15 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 28 październik 2007 - 18:09

Jak u was plonuje kukurydza na ziarno? u mnie na V klasie gliny 11 ton przy 26% wilgotnosci

#16 Share goldas

goldas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 19:50

Jak u was plonuje kukurydza na ziarno? U mnie III - IV klasa też 11 ton ale suchej :D

#17 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 09 listopad 2007 - 19:13

Jak u was plonuje kukurydza na ziarno? Podsumowująć, po żniwach to wyszło mi ponad 180 ton suchej (wilg 11-12%) z 17 ha. Największy plon to 15 ton/ha przy wilgotności 26%.

#18 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 09 listopad 2007 - 20:33

Jak u was plonuje kukurydza na ziarno? @lesin Kosisz bizonem kukurydze ? Musisz mieć inne sita, czy je otwierasz na maksa ?

#19 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 09 listopad 2007 - 20:48

Jak u was plonuje kukurydza na ziarno? u mnie rekord to 16 ton mokrej okolo 29 % wilg
a srednio to wychodzi miedzy 11-14 wilgotnosc pod 30
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 10 listopad 2007 - 18:33

Jak u was plonuje kukurydza na ziarno? Witam, do Tumok zdradź jakie odmiany siałeś i co im dawałeś?