Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus 2812 pękające przednie felgi

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share RomanXp

RomanXp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 09 październik 2011 - 23:04

Ursus 2812 pękające przednie felgi Cześć wszystkim! Mam problem z przednimi felgami w Ursusie 2812. Problem jest następujący felgi pękają nie wiem od czego bo nie posiadam tura ale co dziwne nie pękają przy śrubach tylko dalej na zgięciu :( nie wiem co robić kupić nowe czy spawać??? a może to wina zawieszenia? czy może ciśnienia w oponach pomóżcie proszę i z góry dzięki za wszelkie wskazówki.

P.S - Felgi zaczęły pękać jak woziłem kukurydze u wuja i jego sąsiada około 100h było a droga, że wątrobę można było zgubić ale jeździłem tam wcześniej nieraz i nic się nie działo(Przyczepa 1,3m obstawki, a przyczepa 6ton pojemności bez nich.

Edytowany przez RomanXp, 09 październik 2011 - 23:27.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus 2812 pękające przednie felgi Dzisiaj, 19:55
  •  

#2 Share piotrus907

piotrus907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 10 październik 2011 - 13:18

Ursus 2812 pękające przednie felgi Ja mam MF 255 od nowości jest bez tura i też mi te felgi tak pekają w przodzie na zgięciu ale ja to zawoziłem do znajomych co spawają piece i tam to ładnie mi zespawali i trzyma się

#3 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 10 październik 2011 - 13:32

Ursus 2812 pękające przednie felgi Powiem Wam koledzy że nie jesteście z tym problemem sami, wydaje mi się że te felgi, a może tylko seria owych felg została w jakiś sposób źle wykonana i dlatego tak się dzieje. Natomiast odpowiadając na pytanie RomanXp to widzę to tak jeśli nie używasz tego ciągnika bardzo często tz. jest to ciągnik pomocniczy do lekkich prac to jeśli znasz kogoś kto dobrze spawa to warto to zrobić. Jeśli ciągnik jest intensywnie użytkowany to lepiej zainwestować w nowe.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#4 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 10 październik 2011 - 16:46

Ursus 2812 pękające przednie felgi A nowe nie są też tragicznie drogie, około 120zł/szt ;) Mi po dwóch latach w TUR'ze jedna puściła na spawach ale lekko nie miała :rolleyes:

#5 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 10 październik 2011 - 19:30

Ursus 2812 pękające przednie felgi U mnie nie pękają. W ciapku tez są originale. U znajomego w MF255 pekła tylna gwiazda na śrubach. Na wiosnę mu to spawałem i trzyma.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 10 październik 2011 - 21:45

Ursus 2812 pękające przednie felgi Andrzej jak Ci nie pekaja to znaczy, że chyba nie wiele robisz ładowaczem u nas ju jest 3 komplet felg nie licząc pękniętych czopów i nie wiem ilu wymienionych opon. Dodam tylko, że części kupowane różne np opony były polskie, czeskie i na końcu jakieś indyjskie, które chyba są jeszcze najwytrzymalsze. Poprostu potwierdze po raz kolejny to co zostało stwierdzone wielokrotnie na af ciegnik 4x2 nie jest przystosowany do ładowacz czołowego, może służyć jedynie doraźnie bo potem są właśnie takie efekty.

#7 Share piotr26

piotr26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 11 październik 2011 - 18:46

Ursus 2812 pękające przednie felgi U mnie w 3512 też jedna felga właśnie tak pękła ale pospawałem i póki co jest ok. Dodam że pękła gdy jeszcze nie miałem tura także najwidoczniej te felgi to badziew.

#8 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 11 październik 2011 - 19:21

Ursus 2812 pękające przednie felgi

Andrzej jak Ci nie pekaja to znaczy, że chyba nie wiele robisz ładowaczem u nas ju jest 3 komplet felg nie licząc pękniętych czopów i nie wiem ilu wymienionych opon. Dodam tylko, że części kupowane różne np opony były polskie, czeskie i na końcu jakieś indyjskie, które chyba są jeszcze najwytrzymalsze. Poprostu potwierdze po raz kolejny to co zostało stwierdzone wielokrotnie na af ciegnik 4x2 nie jest przystosowany do ładowacz czołowego, może służyć jedynie doraźnie bo potem są właśnie takie efekty.

Ciągnik ma prawie non stop przypięty ładowacz i obecnie jest w nim zwiększony udźwig do około tony. Codziennie turem dowożę kukurydze i sianokiszonkę.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#9 Share RomanXp

RomanXp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 12 październik 2011 - 13:02

Ursus 2812 pękające przednie felgi Felgi spawane prze zemnie samego a spawam dobrze. Co dziwne jak upuściłem ciśnienie w oponach to nie pękają już(na 1,8 a miałem 2,2-2,5)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 12 październik 2011 - 13:41

Ursus 2812 pękające przednie felgi W ciapku mam około 5 atmosfer. Inaczej bym nie skręcił przy turze.

bullet_black.png