Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki mieszalnik wybrac??

83 odpowiedzi na ten temat

#41 Share frutis

frutis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 11:06

Jaki mieszalnik wybrac?? Ja posiadam Zuptora i nie mam z nim problemów poza tym że czasami podczas śrutowania z wysypu delikatnie pyli się śrut.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki mieszalnik wybrac?? Dzisiaj, 23:53
  •  

#42 Share Lukasz5714

Lukasz5714

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 27 sierpień 2010 - 12:42

Jaki mieszalnik wybrac?? A ja mam zestaw z Igametu w mojej galerii jest fotka kosztował mnie on około 12 tys super sprzęt jestem zadowolony i polecam go :D

#43 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 19 wrzesień 2010 - 06:38

Jaki mieszalnik wybrac?? Tata mówił że Bin zrobił nowe mieszalniki 650kg. Tata mówi że są o wiele lepsze od tych 1T lecz są tylko 50zł tańsze od tych 1T. Jak na razie sa wyprodukowane 16 sztuk lecz jeśli się spiszą to produkcja ruszy na całego :D
Case <3

#44 Share Patrick345

Patrick345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,

Napisany 09 listopad 2010 - 21:44

Jaki mieszalnik wybrac?? Więc tak: planujemy kupić Mieszalnik z dozamechu 1T. Mogli byście coś więcej powiedzieć o nim? Głównie jaka jest zasada działania, ile czasu się miesza, jak wysoko jest kosz zasypowy (będziemy go ładować 50 kilowymi workami. Tona paszy idzie na 5-7 dni opłaca się do tego kupić jakiś mały śrutownik ssąco tłoczący? Niby to mało ale jednak przewalać tą śrutę kilka razy łopatą to nie jest wymarzona robota. Z góry dzięki za odpowiedź. ;)
Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

#45 Share ALBUZ

ALBUZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 18 luty 2011 - 10:21

Jaki mieszalnik wybrac?? Witam. Ja mam 2 mieszalniki paszowe pionowe z śrubą. Spisywały się dobrze od 1991r. Mam też podajnik paszowy do zadawania pasz sypkich. Wszystko to pracowało w kurniku bezawaryjnie. Teraz dziadek zamknął fermę i chce to wszystko sprzedać, podajniki też. Mieszalniki są z Zakładów Naprawczych Mechanizacji Rolnictwa w Okonku rok produkcji 1991 symbol h-075/1 nr 2914 masa 370 kg, silnik 2,2 kW. pojemność 750 kg. Sam mieszałem pasze w tym mieszalniku i ani razu się nie zepsuł, łatwo sypie się paszę z 50 kg worków. Jak jest ktoś zainteresowany to podaje tel. 607 20 65 13. Mam własny transport.

#46 Share walkol

walkol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, dobra muzyka,internet 24h

Napisany 18 luty 2011 - 17:28

Jaki mieszalnik wybrac?? Ja mam z Igametu i nie ma co złego na niego powiedzieć, chodzi kilka lat, a plusem jest to że nie muszę go włączać w czasie wysypywania bo jest grawitacyjne i ma jeszcze tzw. krótkie mieszanie np. do dolewanie oleju :D
Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

#47 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 21:20

Jaki mieszalnik wybrac?? Czy posiada ktoś z was mieszalnik ley kwadratowy, jeżeli tak to opiszcie jak ten sprzęt się spisuje.
NAPIS ćWICZEBNY

#48 Share claas26

claas26

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 08:02

Jaki mieszalnik wybrac?? Koledzy powiedzcie mi czy w mieszalniku pionowym można sypać śrutę przez kosz zasypowy?

#49 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 11:09

Jaki mieszalnik wybrac?? Można.
NAPIS ćWICZEBNY

#50 Share polonez95

polonez95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 08 październik 2011 - 20:28

Jaki mieszalnik wybrac?? Witam mam takie pytanie czy ma ktoś z was mieszalnik ukośny?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share tomek07120

tomek07120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 15 maj 2012 - 09:27

Jaki mieszalnik wybrac?? mam problem z mieszalnikiem 1000kg z dozamechu mam już zmieloną śrute w nim włączam mieszalnik i śmilak nie podaje z doły do góry śruty i jej nie miesza co jest nie tak ?

Edytowany przez tomek07120, 15 maj 2012 - 13:22.

#52 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 15 maj 2012 - 18:19

Jaki mieszalnik wybrac?? zawiesza ci sie na dole w leju. Ja tak miałem jak śrutowałem np owies. Możesz temu zapobiec włączając mieszalnik ze 2 razy w czasie śrutowania, lub wsypać najpierw do mieszalnika trochę innych komponentów lub też zacznij śrutowanie od cięższych zbóż (pszenica, pszenżyto)

#53 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 23:14

Jaki mieszalnik wybrac?? Zastanawiam się cy taki wynalazek sprawdziłby się w niewielkiej ilości tuczników około 50 rocznie. W sumie mam wszystko aby go zbudować tylko zastanawiam się czy jakby było więcej paszy w takiej skrzyni to by dobrze mieszał? ktoś miał doświadczenia z czymś podobnym?

#54 Share machtomi

machtomi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 21:58

Jaki mieszalnik wybrac??

Mam pytanie czy mieszalnik pasz firmy Dozamech lub M-rol posiadaja dodatkowy wysyp paszy  wprost do kosza zasypowego tak aby pobierało ponownie świdrem i w ten sposób mieszało?

#55 Share krzeniek

krzeniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 24 luty 2015 - 20:38

Jaki mieszalnik wybrac??

Rozglądam się za nowym mieszalnikiem 1 tonowym  który wybrać  dozamech Odolanów czy może Kożmin, lub jakiś inny dobry sprzęt .

Edytowany przez krzeniek, 28 luty 2015 - 17:45.

#56 Share wislak906

wislak906

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 05 marzec 2015 - 18:29

Jaki mieszalnik wybrac??

czy posiada ktos mieszalnik firmy Adraf albo wie cos o nim ? jak on sie sprawuje ? z gory dziekuje

#57 Share misiu21692

misiu21692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 12:39

Jaki mieszalnik wybrac??

też jestem zainteresowany mieszalnikiem Adraf ktoś użytkuje ?

#58 Share Rol2

Rol2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 14:01

Jaki mieszalnik wybrac??

Posiadam 1000 kg miszalnik Adraf i nprawde POLECAM. Pracuje bez zarzutów. Jakosciowo jest lepszy od M-rol. Szybka dostawa i bardzo atrakcyjna cena.

#59 Share krzeniek

krzeniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 16:27

Jaki mieszalnik wybrac??

No nareszcie jakieś wiadomości o adraf  ile użytkujesz ten mieszalnik ,możesz podać jakieś konkrety dlaczego jest lepszy od m-rol , a jak się ma do dozamechu bo podobno adraf to kopia m rolu .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Rol2

Rol2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 15:25

Jaki mieszalnik wybrac??

​Kupiłem mieszalnik w październiku po targach w Bednarach, gdzie porównałem M-rol i ADRAF bo byli prawie obok siebie. Lepszy bo:1. grubsza blacha na ślimaku  3mm  na obudowie maja chyba tak samo.2. dwa wysypy paszy- bezpośrednio ze ślimaka i grawitacyjny.3.lepiej zrobiona wyczystka.4. ładnie odszlifowane spawy

w Adrafie jeszcze mi zrobili przesypnik jak w starym Okonku do olejów czy zaprawiania, reszta elementów podobna- uchwyty na pasy i TURa, wejście do podajnika do otrąb, ale dużą role odegrała przemiła obsługa, no i cena tez.

Na razie sprawuje się bez problemów. Niedługo będę wymieniał stary śrutownik, to tez chyba zdecyduje się na Adraf bo wyglądały solidnie. Co do Dozamechu nie wiem- mój sąsiad ma nie narzeka. Mieszalnik jak mieszalnik , wszystko działa podobnie-sprawdze jak będzie dzialal srutownik ale to po zimie.

Dodaj odpowiedź