Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki mieszalnik wybrac??

83 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rolnik-k

rolnik-k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 30 sierpień 2006 - 15:25

Jaki mieszalnik wybrac?? Chciałbym sie dowiedzic jaki jest dobry mieszlnik,na 1t do tego jeszcze srutownik soco-tłoczacy, i waga elektroniczna. Jak jest dobra firma?.I ile moze kosztowac taki zestawik?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki mieszalnik wybrac?? Dzisiaj, 09:54
  •  

#2 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 30 sierpień 2006 - 15:29

Jaki mieszalnik wybrac?? 9500zł z BINu

#3 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 30 sierpień 2006 - 17:18

Jaki mieszalnik wybrac?? z BINu sie nadaje d**e obetrzec bo jest tylko jedna komora rozdrabnjajaca w srutowniku a z dozy mach sa 3komory jest wylapywacz kamieni ale cenna jest wyzsza mam nawet c ennik na biurku to napisze.

Dozamech ODOLANOW
www.dozamech.com.pl

I. Mieszalniki pasz sypkich
typ/wersja orientacyjna pojemnasc Cena |pln|
pojemnosc [kg] [l] netto | brutto
H-033 500 1100 2,942,62 3,590,00
H-033/1 800 1600 2,991,80 3,650,00
H-033/2-2,35 1000 2000 3,049,18 3,720,00
H-033/2-2,55* 1000 2300 3,147,54 3,840,00
H-033/3 1500 3200 3,360,66 4,100,00
H-033/4 2000 4400 3,729,51 4,550,00
*-POJEMNOSC PRZY 20%DODATKU SKLADNIKOW LEKKICH

II. Rozdrabniacze saco-tloczace
(w komplecie: 10m weza ssacego, 3m weza tloczacego , ssawa, wylapywacz magnetyczny)

typ/wersja moc silnika [kW] wydajnosc [t/h] cenna |pln|
netto | brutto
H-119 11 0,8-1,2* 4,508,20 5,500,00
H-119/2 15 1,2-1,7* 5,050,98 6,150,00
H-119/3 18,5 1,2-2,0* ** 5,598,36 6,830,00
H-119/4 22 2,0-2,6* 6,926,23 8,450,00

(sie napisalem =) )

#4 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 30 sierpień 2006 - 18:46

Jaki mieszalnik wybrac?? ja tesz mam doza mech polecam

#5 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 30 sierpień 2006 - 19:42

Jaki mieszalnik wybrac?? Ja też polecam DOZAMECH mam ponad 10 lat mieszalnik i tylko paski w nim zmieniam jak przeładuję.
The Truth Is Out There

#6 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 30 sierpień 2006 - 21:30

Jaki mieszalnik wybrac?? Ja ma mieszalnik Okonka 2tony cienki sprzęt, rozdrabniacz z Dozamechu 15kw i z Okonka 11kw i moim zdaniem Okonek z jedną komorą nie jest gorszy bo mniej dmucha bo zamiast wentylatora w ostatniej komorze ma pod sitami łopatki co dmuchają i jednocześnie wyżucają śrutę. Użytkuje tego dozamecha prawie 2 lata głowica i wentylator do wymiany i dwa węże do mieszalnika się przetarły. Dozamech tak kuży że trzeba codziennie worki czyścić.

#7 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 31 sierpień 2006 - 00:34

Jaki mieszalnik wybrac?? Niby Binoskie rozdrabniacze mają hartowane elementy wewnetrzne i niby są przez to trwalsze. Ja mam niemiecki rozdrabniacz z jedna komora ale musiałem dospawać łapki na wieniku rozdrabniającym bo słabo ciągął to teraz korki nie wytrzymuja jak puszcze wiecej ziarna. A i ponad tonę w godzinę zrobi beza problemu jak jest dobry prąd(230V) najgorzej jest w sobote po południu jak wszyscy zaczną mielić. Już kilka razy energetyka była zakładać bezpiecznik w transformatorze bo nie wytrzymał tyle sie powłanczało ludzi. Ja zauważyłem że najlepiej się śrutuje po 22 wtredy to śmiga ale komu by sie chciało.
The Truth Is Out There

#8 Share pejton

pejton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 31 sierpień 2006 - 10:25

Jaki mieszalnik wybrac?? Ja od 3 lat użytkuję BINa. W ciągu tych lat miałem dwa razy problem z zasuwą od wysypu, po prostu dżwignia w rękawie zsypowym się ułamuje. A dostać się tam- tragedia, trzeba kłaść mieszalnik na bok, odkręcać połowę pokrywy górnej i włazić do środka i tam to naprawiać.
Tak pozatym to innych awarii jeszcze nie miałem, a w okresie wiosenno-letnim miesza u mnie nawet 1t dziennie.
parę ha i para rąk do pracy...

#9 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 31 sierpień 2006 - 10:33

Jaki mieszalnik wybrac?? ja tez mam zestw z BINa od 3 lat i górne łożystko tylko wymieniałem-ale jak sie okazalo niepotrzebnie bo tylko skrzypiało ale kulki były dobre- a umie w srodku dostał sie patyk z kija którym pogarniałem w koszu zsypowym i w 2 tygodnie znalazlem z niego wióry w osypce.... czyli chyba zły nie jest? poza tym ma miejszy silnik na zwider i mniej pradu ciąhnie :) pozdrawiam uzytkowników

#10 Share godles5

godles5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 31 sierpień 2006 - 20:48

Jaki mieszalnik wybrac?? http://allegro.pl/it...niacz_waga.html
ja mam z tej firmy od 10 lat i jak do tej pory zmieniłem trzy razy sita i dwa worki- ja polecam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 01 wrzesień 2006 - 08:57

Jaki mieszalnik wybrac?? zobacz sobie to jest to samo co doza mech tylko w innym opakowaniu. =) zobacz sobie na miejscowosc i nr dzialki na ktorej stoj ta firma i dozy mech :P

#12 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 01 wrzesień 2006 - 09:18

Jaki mieszalnik wybrac?? w stosunku do tych bijaków 3 komorowych to ja uwazam że pasza to niepowinien byc pył... np. przy zywieniu z autokarmików lepsza ejst trochę grupsza sruta :P

#13 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 01 wrzesień 2006 - 09:28

Jaki mieszalnik wybrac??

zobacz sobie to jest to samo co doza mech tylko w innym opakowaniu. =) zobacz sobie na miejscowosc i nr dzialki na ktorej stoj ta firma i dozy mech :P

Woli ściśłości to robią 2 bracia mieszkają obok siebie ale robią to nieazleznie i wygladają nieco inaczej. Jednak ci a Dozamechu zrobili wieksza karierę. Wiecej też bywali na róznego rodzaju wystawach a dzis dobra reklama największe gówno sprzeda(nie mówię że robią szajs). A co mówicie o gniotownikach.
The Truth Is Out There

#14 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 01 wrzesień 2006 - 13:54

Jaki mieszalnik wybrac?? to tylko zgniecie ziarno i co z tym dalej robic? mi by sie nie zdal... sasiamd ma i nieuzywa po 3 miesiącach...

#15 Share godles5

godles5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 01 wrzesień 2006 - 19:08

Jaki mieszalnik wybrac?? Znajomy ma gniotownik i mówił,że zgniecione ziarno jest super i zwierzęta chętnie ją pobierają-jest zdrowsze od śruty rozdrobninej przez bijaki,ale...No właśnie, gnitownik jest firmy Sipma i więcej jest naprawiany niż rozdrabnia ziarno :(

#16 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 01 wrzesień 2006 - 19:40

Jaki mieszalnik wybrac?? Z tego co się interesowałem to gniotownik powinien mieć dość duże walce koło 30 cm średnicy, koniecznie pełne żadne rury, z zabezpieczeniem jednego z nich w razie kulki od łożyska. Napęd powinien być na obydwa tylko że jeden powinien lekko wolniej się kręcić coby przecierało ziarno. Słyszałem też żeby jeden z walców mógłby być ponacinany w jakis sposób tylko z tym jest problem bo rowki szybko się zapychają i zużywają. Jak narazie żaden z widzianych przezemnie gniotowników nie miał nic z tego co pisałem. Najczęściej są to małe walce zrobione z rury i po pewnym czasie na środku robi sie dziura i ziarno leci całe.
The Truth Is Out There

#17 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 01 wrzesień 2006 - 20:24

Jaki mieszalnik wybrac?? Widze że jakieś macie kiepskie wyobrażenie o gniotownikach ja posiadam kilkanaście lat gniotownik z sipmy razem z mieszalnikiem , na rok robie ok 40 - 50 ton śruty ze zbóż i kukurydzy , walce regenerowałem 1 raz w tym roku mam 3 walcowy , silnik 7,5kw , można pracować też bez jednego tryba i w tedy 1 walec od drugiego się napędza a jak są tryby to mają takie same obroty średnica ich jest napewno większa jak 30 cm ciężko samemu wlec unieść przed sobą

#18 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 01 wrzesień 2006 - 20:39

Jaki mieszalnik wybrac?? ja też mam gnitownik 3 walcowy sipmy razem z mieszalnikiem z 98r.rocznie ok 60 ton i jeszcze nic nie robiłem przy nich..

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#19 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 01 wrzesień 2006 - 21:05

Jaki mieszalnik wybrac?? Dozamech i Mrol zeczywiście są na przeciwko siebie ale to nie jest to samo bynajmniej jesli chodzi o rozdrabniacz Mrol nie ma trzech komór tylko jak dobrze pamietam tylko jedną jak Okonek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 13 październik 2006 - 18:21

Jaki mieszalnik wybrac?? Ja mam M-rol 750 kg i rozdrabniacz 11KW. Posiadam go dopiero miesiąc także za duzo jeszcze nie powiem.

Dodaj odpowiedź