sebol

Ktora prasa kostkująca lepsza? Sipma czy Famarol?

Polecane posty

radek94    0

U mnie w gospodarstwie przez 15 lat prasowalismy sipmą i nigdy nie było z nią problemu ;) mieliśmy ją od nowości i bardzo szanowaliśmy nie chodziliśmy po zarobkach i teraz żałuję ze ją sprzedaliśmy za taką cenne :angry: W 2006 r 12,000zł to według mnie bardzo mało za te cacuszko ale zależało nam wtedy na tym aby jak najszybciej ją opchnąć a za dużo nie było na nią chętnych :angry:


ursus c-330m+tur, massey ferguson 255 siła pociągowa 15 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

Co do DF 120 1.8D to jest to nowy model i myślę, że niedługo będą tak samo dostępne jak i do Sipmy. Nie wiem jak było teraz - niech się serwis o to martwi.

 

Wracając do kostkujących - Paru rolników w okolicy robiło Ruskami (z welgerem lub z MF-em) - jakoś tam szło ale raczej musi być równy pokos bo będzie się po prostu pchało. Ja robiłem C330 z Welgerem AP41 dobrych parę lat i wiem, jak ważne jest 2-stopniowe sprzęgło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ja bez dwu stopniowego sprzęgła nie wyobrażam sobie prasowanie słomy co chwile albo duży pokos albo zostaje kupka jak kombajn stał przez chwile w zbożu jeszcze po małym kombajnie da się wytrzymać ale w większy pokos to już problem na pewno nie łatwo ludziom prasować np:T 25 szeroko pokos.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki93    1

Moim zdaniem Sipma jest lepsza ponieważ ma twardszy materiał i mniej się psuje niż famarol


Zetor 7011 + tur
Ursus C-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

o kolego nobel ci sie należy za odkrycia haha ;) a powiedz mi jak do tego doszedłeś ze sipma ma twardszy materiał od famarolu ???????? :D czy tylko tak napisałeś aby napisać?????


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Chyba jobel, bez urazy luki93@, ale właśnie sipma ma słabszy materiał, miałem sipme od nowości, to może i była intensywnie urzywana, bo mój ocjciec mówił że jak była jeszcze gwarancja to piłowali nią na usługach ile się dało, po nocach jeździli, i się udało, zwruciła si w paru sezonach, później tylko na własną potrzebe i ciągle coś się wypracowywało, ale podczas gwarancji to serwis kiedyś jak był problem z wiązeniem przyjeżdżał dzień w dzień. Aż w końcu mój tatko sam wzioł się za robienie jej, zrobił po swojemu, oni nic do tego nie mieli, i wiązała do dziś. Jak zaczeło się z nią coś dziać to odstawiliśmy ją pod wiate, i przez trzy lata tam stała, miał cyntymetr kurzu na sobie jak kupiec po nią przyjechał, sam jestm ciekaw jak im chodzi ;) Pewno nie najlepiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek
Moim zdaniem Sipma jest lepsza ponieważ ma twardszy materiał i mniej się psuje niż famarol

gryzłes ja? czy ciołes na kawałki? napisz dokładnie bo jestem zinteresowany kupnem prasy kostkujacej i te dwie firmy wchodza w gre, ale jakos mało konkretów tu widze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

oj @bartus16 musisz się tak czepiać?? Forum jest od tego żeby wyrażać swoje zdanie to je wyraził. I powiedział na temat, powiedział co myśli to chyba nie jest naganne zachowanie. Za wyrażanie swojego zdania bany nie grożą...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

z Deutz-Fahr to ja bym proponował HD440 bo to niemiecka stal a z częściami nie będzie problemu bo to to samo co polska sipma


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

a do której prasy są tańsze części??


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alex16    0

nie z nam sie na prasach ale w mojej wsi są 3 sipmy i jak na razie,to jakiś kłopotów nikt z nimi nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzyku123456    0

Części są tańsze do sipmy. Iglica kosztuje 60 zł, wie ktoś ile kosztuje iglica do massey-fergusona???


3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piero    0

Witam i mam pytanie.Moja prasa simpa robi nierówne kostki ,nie chodzi mi o długość lecz wychodzi jakby trapez. Jak sie sciągnie sznurki z kostki to są nie równe.Rolki na tłoku wymieniłem na nowe i nic to nie pomogło.Prosze o porade co to może być za przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

Wyreguluj długośc podajnika widłowego. Jeśli bele są dłuższe od strony podbieracza to wydłuż (i odwrotnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzyku123456    0

Tak piszą w instrukcji obsługi jak napisał @luckywasak. Trzeba kombinować z tym podajnikiem.


3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzyku123456    0

Tylko nie rozpędzaj się z tą regulacją tak bardzo, to trzeba stopniowo sprawdzać. Skąd jesteś bo widzę że śląskie???


3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piero    0

Mieszkam w Dąbrowie Górniczej a gospodarke ma ojciec koło Jedrzejowa w Swietokrzyskiem,czesto jeżdze do niego i mu pomagam.

 

Takie informacje proszę sobie na PW lub gadu gadu pisać. Drugim razem polecą %.

Edytowano przez MarcinPykuS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzyku123456    0

To całkiem nie daleko ode mnie.... ;)

Takie informacje proszę sobie na PW lub gadu gadu pisać. Drugim razem polecą %.

Edytowano przez MarcinPykuS

3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad12    0

napewno sipma cię nie zawiedzie. ja mam prase international h. i może się nie psuje ale strasznie są drogie części do niej. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na wsi jest famarolka ma ja gosciu z 5 moze 6 sezonów kupił ja nowa jak narazie to mu nie puszcza wogule ale jak sie złapie za sznurki to moze sie rozwalic. Ja swoja stara sipma robie lepsze z jego trzebaby było dwa na mój jeden, ale coz moja puszcza i to nawet sporo i nie wiem jak ja ustawic, i jeszcze jedno moja lepiej na tłoku dobija ta famarolka słabiej i dlatego moze mu tak dobrze wiaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj