Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ktora prasa kostkująca lepsza? Sipma czy Famarol?

76 odpowiedzi na ten temat

#41 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 02 luty 2009 - 20:37

Ktora prasa kostkująca lepsza? Sipma czy Famarol? Dałoby radę ale to będzie ogromna męczarnia. Jednostopniowe sprzęgło to będzie męka. Lepiej już pod inny ciągnik podpiąć kostkę. Więcej się namęczysz niż sprasujesz.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ktora prasa kostkująca lepsza? Sipma czy Famarol? Dzisiaj, 18:09
  •  

#42 Share xerion85

xerion85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 03 luty 2009 - 12:19

Ktora prasa kostkująca lepsza? Sipma czy Famarol? najgorzej to chyba jak sprzęgło włącze =prasa stanie=ciężko będzie ruszyć,widzałem kiedyś jak gościu prasował ,co chwila tak dymił że cho, ale jakoś mu szło

#43 Share xerion85

xerion85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 03 luty 2009 - 12:22

Ktora prasa kostkująca lepsza? Sipma czy Famarol? chociaż przecież prasa ma koło zamaxhowe,jakby tak wolnym biegiem na pełnym gazie,wtryski bym poprawił i i i może

#44 Share bzyku123456

bzyku123456

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 03 luty 2009 - 13:08

Ktora prasa kostkująca lepsza? Sipma czy Famarol? Raczej nie chciałbym prasować t25, ten ciągnik nie nadaje się do pras, opryskiwaczy, itp.
3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

#45 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 03 luty 2009 - 13:46

Ktora prasa kostkująca lepsza? Sipma czy Famarol? no do prasy to rozumiem ale co czy ja źle widzę do opryskiwacza!!!!!!!!!!!!!!!?????????????????? śmieszny jesteś ;) a co tam jest takiego skomplikowanego ze władek sie do niego nie nadaje ????????????
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#46 Share bzyku123456

bzyku123456

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 03 luty 2009 - 14:02

Ktora prasa kostkująca lepsza? Sipma czy Famarol? Tam nie ma nic skomplikowanego. Właśnie o to chodzi że zanim wszystkie dysze zaczną pracować to już chwilkę będziesz nim jechał a to jest bardzo niedokładne i niewygodne. Nie wmawiajcie mi że t25 zrobi ze swoim sprzęgłem to samo co inne ciągniki z 2 stopniowym.

#47 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 03 luty 2009 - 14:09

Ktora prasa kostkująca lepsza? Sipma czy Famarol? hahaha ty kiedyś pryskałeś wladkiem coś?????? chyba najpierw rozpędzasz pompe az z dysz zacznie lecieć oprysk potem wbijasz bieg i heja... cos ci sie kolego pomyliło i nie zabłysłeś w tej chwili hahahahah ;)

#48 Share bzyku123456

bzyku123456

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 03 luty 2009 - 14:16

Ktora prasa kostkująca lepsza? Sipma czy Famarol? Oczywiście można się przyzwyczaić do takiej pracy, niezbyt wygodnie ale zawsze się zrobi, dyskusje można przenieść, do innego tematu, bo ten chyba jest o prasach ;)

#49 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 03 luty 2009 - 14:19

Ktora prasa kostkująca lepsza? Sipma czy Famarol? hahah dobra ale sie jeszcze raz wypowiem co w tym nie wygodnego ze przez jakieś od 4 do 6 sekund wałek nie bedzie pracował bo więcej nie zajmuje wciśnięcie sprzęgła i włączenie biegu ;)

koniec ot wracamy do tematu :D

#50 Share bzyku123456

bzyku123456

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 03 luty 2009 - 14:27

Ktora prasa kostkująca lepsza? Sipma czy Famarol? Tak, wracając do pras wydaje mi się że starsze roczniki sipmy są lepsze od nowych famarolu, jednak nowe sipmy ze względy na jakość materiałów są chyba jednak gorsze. Sam mam sipme Z-224 z lat 80 i jest twarda i mocna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share radek94

radek94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 03 luty 2009 - 14:50

Ktora prasa kostkująca lepsza? Sipma czy Famarol? U mnie w gospodarstwie przez 15 lat prasowalismy sipmą i nigdy nie było z nią problemu ;) mieliśmy ją od nowości i bardzo szanowaliśmy nie chodziliśmy po zarobkach i teraz żałuję ze ją sprzedaliśmy za taką cenne :angry: W 2006 r 12,000zł to według mnie bardzo mało za te cacuszko ale zależało nam wtedy na tym aby jak najszybciej ją opchnąć a za dużo nie było na nią chętnych :angry:
ursus c-330m+tur, massey ferguson 255 siła pociągowa 15 ha

#52 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 03 luty 2009 - 15:46

Ktora prasa kostkująca lepsza? Sipma czy Famarol? Co do DF 120 1.8D to jest to nowy model i myślę, że niedługo będą tak samo dostępne jak i do Sipmy. Nie wiem jak było teraz - niech się serwis o to martwi.

Wracając do kostkujących - Paru rolników w okolicy robiło Ruskami (z welgerem lub z MF-em) - jakoś tam szło ale raczej musi być równy pokos bo będzie się po prostu pchało. Ja robiłem C330 z Welgerem AP41 dobrych parę lat i wiem, jak ważne jest 2-stopniowe sprzęgło.

#53 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 03 luty 2009 - 15:51

Ktora prasa kostkująca lepsza? Sipma czy Famarol? Dokładnie ja bez dwu stopniowego sprzęgła nie wyobrażam sobie prasowanie słomy co chwile albo duży pokos albo zostaje kupka jak kombajn stał przez chwile w zbożu jeszcze po małym kombajnie da się wytrzymać ale w większy pokos to już problem na pewno nie łatwo ludziom prasować np:T 25 szeroko pokos.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#54 Share luki93

luki93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 03 luty 2009 - 18:45

Ktora prasa kostkująca lepsza? Sipma czy Famarol? Moim zdaniem Sipma jest lepsza ponieważ ma twardszy materiał i mniej się psuje niż famarol
Zetor 7011 + tur
Ursus C-360

#55 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 03 luty 2009 - 18:49

Ktora prasa kostkująca lepsza? Sipma czy Famarol? o kolego nobel ci sie należy za odkrycia haha ;) a powiedz mi jak do tego doszedłeś ze sipma ma twardszy materiał od famarolu ???????? :D czy tylko tak napisałeś aby napisać?????

#56 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 03 luty 2009 - 19:08

Ktora prasa kostkująca lepsza? Sipma czy Famarol? Chyba jobel, bez urazy luki93@, ale właśnie sipma ma słabszy materiał, miałem sipme od nowości, to może i była intensywnie urzywana, bo mój ocjciec mówił że jak była jeszcze gwarancja to piłowali nią na usługach ile się dało, po nocach jeździli, i się udało, zwruciła si w paru sezonach, później tylko na własną potrzebe i ciągle coś się wypracowywało, ale podczas gwarancji to serwis kiedyś jak był problem z wiązeniem przyjeżdżał dzień w dzień. Aż w końcu mój tatko sam wzioł się za robienie jej, zrobił po swojemu, oni nic do tego nie mieli, i wiązała do dziś. Jak zaczeło się z nią coś dziać to odstawiliśmy ją pod wiate, i przez trzy lata tam stała, miał cyntymetr kurzu na sobie jak kupiec po nią przyjechał, sam jestm ciekaw jak im chodzi ;) Pewno nie najlepiej :D

#57 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 luty 2009 - 19:14

Ktora prasa kostkująca lepsza? Sipma czy Famarol?

Moim zdaniem Sipma jest lepsza ponieważ ma twardszy materiał i mniej się psuje niż famarol

gryzłes ja? czy ciołes na kawałki? napisz dokładnie bo jestem zinteresowany kupnem prasy kostkujacej i te dwie firmy wchodza w gre, ale jakos mało konkretów tu widze...

#58 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 03 luty 2009 - 19:43

Ktora prasa kostkująca lepsza? Sipma czy Famarol? oj @bartus16 musisz się tak czepiać?? Forum jest od tego żeby wyrażać swoje zdanie to je wyraził. I powiedział na temat, powiedział co myśli to chyba nie jest naganne zachowanie. Za wyrażanie swojego zdania bany nie grożą...
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#59 Share Tomekkukiz88

Tomekkukiz88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 08 luty 2009 - 15:38

Ktora prasa kostkująca lepsza? Sipma czy Famarol? A co powiecie na temat prasy koskującej Deutz-Fahr??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share bzyku123456

bzyku123456

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 09 luty 2009 - 21:54

Ktora prasa kostkująca lepsza? Sipma czy Famarol? Chodzi ci o jakiś konkretny model???