Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ktora prasa kostkująca lepsza? Sipma czy Famarol?

76 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 maj 2008 - 14:44

Ktora prasa kostkująca lepsza? Sipma czy Famarol? ja mam sipme. w tamtym roku kopiłem. famarol jest mniejszy, tańszy, bardziej delikatny. Tylko nie wiem, dlaczego na mojej sipmie są ruskie naklejki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ktora prasa kostkująca lepsza? Sipma czy Famarol? Dzisiaj, 09:50
  •  

#22 Share sebol

sebol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 11 maj 2008 - 09:11

ja mam sipme. w tamtym roku kopiłem. famarol jest mniejszy, tańszy, bardziej delikatny. Tylko nie wiem, dlaczego na mojej sipmie są ruskie naklejki

Pewnie była to wersja na Rosje. Na mojej sa napisy po angielsku. Pozdrawiam ;)
www.agrofoto.pl

#23 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 10 czerwiec 2008 - 22:25

no to was zaskocze bo mam mechanika znajomego, serwisanta z sipmy i on prase zna na pamiec i mowi ze prasy po 2000 roku sipmy to badziew jest i krocej pochdzi jak ta z 95 roku a te modele ktore teraz wychodza to mówił sam zeby lepiej nie kupowac. powód? słaba jakosc stali, nie wspomne juz o czesciach zamiennych ze sa pakowane orybinalnie a jak sie wezmie np. dwie takie same kosy od regulacji dł belek słomy to jest różnica kilka milimetrów. wiem bo włozyłem w soja prase kupe kasy w remont i te czesci długo nie wytrzymaja mimo ze sa oryginalne z sipmy. co do famarolu to nie wiem bo nie mam a w okolice ma jeden teraz juz dwóch. ale oni nei robia na usługach. ja robie słomy 150 godizn srednio rocznie plus do tego kilkanascie godzin siana i ma prasa co robic. mam od nowosci tj 95rok i swoje juz zrobiła teraz domaga sie remontu...ale nie ma czesci któe zastapiły by te pierwotne;/ a szkoda bo dobra firma ale sie popsuła

tez sie z tym zgodze -w zeszłym sezonie wymienialismy koło napedzajace supłacz i zęby były tak odlane ze musowo było zeszlifowac z 0,5 cm zeby pasowało :) :angry:

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#24 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 13 czerwiec 2008 - 14:09

Ktora prasa kostkująca lepsza? Sipma czy Famarol? nie powiedział bym że sipmy są takie wspaniałe, facet ze wsi kupił nową w 2000 roku a teraz nią nie prasuje bo to jest już kompletny złom i przychodzi do nas żebyśmy mu sprasowali tak samo inny koleś który też ma sipme tyle że starszą ale też nią nie prasuje bo nie ma już sił aby w niej grzebać i też przychodzi do nas, my mamy prase famarol 511 z 2003 roku, od nowości nie było z nią problemów a prasujemy nią swoje 30 ha i kilkanaście po usługach i jak do tej pory sprawuje sie bardzo dobrze, dodam że prasujemy nią od nowości na cienkim sznurku, nie popuszcza snopków, wszystkie ładnie wiąże, jak do tej pory to co przy niej robiliśmy to naciągnięcie łańcuchów, smarowanie i wymiana sznurka i czyszczenie po pracy, prasa pracuje z 60-tką, grunt to nabić smaru we wszystkie kalamitki, przesmarować łańcuchy i w pole, gdybym miał jeszcze raz wybierać pomiędzy sipmą a famarolką to bym sie nawet nie zastanawiał

#25 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 15 czerwiec 2008 - 17:55

Ktora prasa kostkująca lepsza? Sipma czy Famarol? moim skromnym zdaniem famarolka jest za młoda zeby ją porównywać z Z-224 którą na początku produkował agromet lublin(lata 80-te) no ale np. podobne roczniki 97-2008 to pewnie sipma się dużo opuściła w jakosci.wiec moze i famarol lepszy choc osobiscie wole Z-224.

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#26 Share maniek1480

maniek1480

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 15 czerwiec 2008 - 18:02

Ktora prasa kostkująca lepsza? Sipma czy Famarol? Ja wybrałbym sipme. Jest mało awaryjna a jak by coś się zepsuło to części łatwo dostać.

#27 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO
    SAMOCHODY

Napisany 15 czerwiec 2008 - 18:04

Ktora prasa kostkująca lepsza? Sipma czy Famarol? sipma jest tansza od famarolu?

#28 Share Tobiasz912

Tobiasz912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 15 czerwiec 2008 - 21:34

Ktora prasa kostkująca lepsza? Sipma czy Famarol? ja wziął bym sipme bo to znana i sprawdzona przez wielu ludzi firma no i części praktycznie w każdym sklepie rolniczym
Praca rolnika godna jest szacunku !!!

#29 Share sebol

sebol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 16 czerwiec 2008 - 11:08

sipma jest tansza od famarolu?

Sipma jest drozsza od Famarolu.
www.agrofoto.pl

#30 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO
    SAMOCHODY

Napisany 16 czerwiec 2008 - 11:15

Ktora prasa kostkująca lepsza? Sipma czy Famarol? dzieki za odpowiedz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 10 lipiec 2008 - 23:39

Ja wybrałbym sipme. Jest mało awaryjna a jak by coś się zepsuło to części łatwo dostać.

z tym że sipma jest małoawaryjna napewno sie nie zgodze,u mnie we wsi jest tylko jedna sipma (1997rok produkcji) ktora jeszcze jako tako prasuje bo 1/3 snopków nie wiąże, wszyscy inni którzy mieli sipmy pozbyli sie ich sprzedając lub złomując, gdy jeszcze nie mieliśmy prasy to dopiero były czasy! prasowanie jednego hektara czasami przez kilka godzin a nawet wogóle nie dokończenie go z powodu różnych awarii w kilku letniejm prasie, nie wiem czy to wina właścicieli tych pras ze tak sie psuły czy może poprostu to normalne ale powiedzielismy sobie z ojcem ze nigdy tego bubla nie kupimy i na początek kupilismy sobie prase international starą jak świat (nie pamiętam który rok)prasowaliśmy nią kilka sezonów prawie bez problemów aż wkońcu postanowiliśmy kupic nową byle nie sipme i wybraliśmy famarolkę która była bardzo dobrym wyborem,

#32 Share tomekF11

tomekF11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 26 styczeń 2009 - 11:51

Ktora prasa kostkująca lepsza? Sipma czy Famarol? Mam pytanie kupiłem nową prasę Z-569/1 Farma 2 walcowo łańcuchowa.
Jak myślicie dobrze zrobiłem?

#33 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 26 styczeń 2009 - 19:10

Ktora prasa kostkująca lepsza? Sipma czy Famarol? teraz to już 'popij wodą' ;)

My wybraliśmy Famarol DF120 1.8D. Na początku zastanawialiśmy się też nad sipmą ale po przeczytaniu tych postów moje wątpliwości chyba zostały rozwiane. Z tym że traktuję te wypowiedzi trochę z dystansem. Każdy sprzęt ma prawo się popsuć, nawet ten najlepszy. Wybór nowej prasy polskiej chyba nie jest gorszy niż jakiejś starej, wyeksploatowanej z zachodu (której ewentualna naprawa jest kilka razy droższa niż polskiej). Tym bardziej, że nowy sprzęt można kupić na znacznie lepszych warunkach (kredyt, prow itp).
A awaryjność - na rynku jest taka konkurencja, że każdy producent maksymalnie tnie koszty więc i jakość się nieco pogarsza (nie uważam, że to jest w porządku). Z drugiej strony właśnie ze względu na konkurencję tak krytyczne są opinie użytkowników - jeszcze parę lat temu tysiące ludzi jeździły starymi poldkami, bandziorami (125p) czy mauerami i mieli ręce uwalone w smarach ale nikt nie narzekał na te samochody. Teraz kto spojrzy na Fiata i powie: "ale fajna bryka"? ...???... - tylko dlatego, że obok stoi Mercedes.

A wracając do tematu to myślę - a w zasadzie mam nadzieję, żę nie będziesz narzekał. Ale na wszelki wypadek eksploatuj na gwarancji ile isę da i nękaj serwis i wymagaj naprawy każdej drobnej usterki (czasami cwaniaki lubią się wykręcać).

#34 Share adamo91

adamo91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 26 styczeń 2009 - 20:51

Ktora prasa kostkująca lepsza? Sipma czy Famarol? ze względu na części to bym wybrał sipme z-224 bo obojętnie w jakim sklepie z częściami w mojej okolicy mogę części dostać a do famarolki to już trudniej wiem bo ten co coroku u mnie prasuje ma famarolke i mówił że po części to musi słupsku zamawiać i mu przysyłają. A w sezonie niema czasu na postoje aby czekać na części
jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

#35 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 26 styczeń 2009 - 21:02

Ktora prasa kostkująca lepsza? Sipma czy Famarol? Pewnie masz dużo racji. Ale czy Famarol DF120 1.8D to lepszy wybór od Sipmy to też nie wiadomo. Mój sąsiad ma Famarolkę i coś tam się popsuło tak, że wymagała odstawienia do serwisu. U mnie jak robił to mi się nie podobała jakość owinięcia beli w siatkę (ściągała się na środek).

Moim skromnym zdaniem z prasami to jest tak, że duuuuużo zależy od jej ustawienia i dbałości w codziennych przeglądach. Więc najważniejsze to odpowiedzialny i doświadczony operator.

Ja osobiście mam Z 224 Sipmy, chyba od 1997 roku i jak na razie bezproblemowo a prasa robiła naprawdę dużo tylko ostatnie 2 lata mniej (tzn. ok. 50 ha na sezon). Teraz niektóre części wymagają już wymiany na nowe, ale nie z powodu awarii, tylko po prostu zużycia. Jestem z niej bardzo zadowolony, ale prawda jest taka, że jedynym jej operatorem jest mój tata, który naprawdę o nią dba i przez tyle lat gruntownie ją poznał.

Ale we wsi są też Sipmy na, które można ponarzekać a Famarolka jest jedna i sąsiad dużo w nią inwestował i teraz jest już nieźle zdezelowana, ale też sporo zrobiła.

W tych maszynach to chyba mocno indywidualna sprawa z jakością, trzeba po prostu dobrą trafić.

#36 Share Dominik1634

Dominik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 18:40

Ktora prasa kostkująca lepsza? Sipma czy Famarol? Ja mam Sipme z 1999r. (kupiona w tamtym roku) i nie narzekam w sezonie sprasowała ponad 30 TYS. bali jedynie co musiałem wymienić w sezonie to nóż komory bo się przytarł i nie szło go ustawić. Ja nie widze różnicy między oryginalnymi częściami nowymi a tymi co są fabrycznie zamontowane, a niektóre są nawet lepsze np. tarcza supłacza lewa- ma wzmocnioną ta częśc to której chodzi łożysko od wałka podczymywaczy. Według mnie Sipma ma większe koło zamachowe i lżej chodzi, jest wydajniejsza- ma większą komore prasowania i jest lepsza dostępność części zamiennych. Mogłaby mieć jeszcze tą gwiazde przy pobieraczu.

#37 Share tomekF11

tomekF11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 11:25

Ktora prasa kostkująca lepsza? Sipma czy Famarol? luckwasak dzięki za radę z gwarancią

Myślę że będzie dobrze poczekamy do lata ;)

Pozdrawiam

#38 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 30 styczeń 2009 - 13:13

Ktora prasa kostkująca lepsza? Sipma czy Famarol? kolega kupił nową sipmę bo stara mu się w stodole spaliła. powiedział mi ,że gdyby wiedział że będzie tak często się psuć to kupiłby używaną. smutna rzeczywistość.
Wieczny kawaler ;)

#39 Share xerion85

xerion85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 02 luty 2009 - 20:09

Ktora prasa kostkująca lepsza? Sipma czy Famarol? mam t25 dało by nim kostką,ma jednostopniowe sprzęgło,czy ktoś praktykował

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 02 luty 2009 - 20:20

Ktora prasa kostkująca lepsza? Sipma czy Famarol? ja mam Sipme, ogólnie to jestem zadowolony. Miałem w zeszłym roku awarię aparatu, prasa nie wiązała mi. Po naprawieniu chodzi jak przecinak:)