Pawlusiek3

Ciągnik 110-130 km do ok. 225 netto

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pawlusiek3    12

Witam

 

mam dylemat, który ciągnik :D?

JD 6430 - amortyzowana oś

NH 6030T - kabina i oś amortyzowana

Claas 430C - brak

Zetor Forterra 125 - brak

Wszystko nowe oczywiście ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekPL    76

Zetora forterre odradzam ci bo jest zła jakość wykonania i rdzewieje. Znam kilka takich przypadków. Claasa nigdy nie widziałem w pracy i nie wiem jak się sprawuje wiec ci nic o nim nie powiem. Zastanów się nad JD 6430 i NH T6030 ale ja na twoim miejscu wziął bym NH. Ale wybór należy do ciebie. Udanego zakupu.


POMOGŁEM KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ Z PRAWEJ STRONY MOJEGO POSTU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basior    7

Witam ja bym proponował NH LUB CLASSA super maszyny i co najwazniejsze bardzo wygodne.

 

Pozdrawiam Basior :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja przykładam się do zdania @BartekPL jak powiedział albo NH albo JD wybór należy do ciebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Jak taki ciągnik to tylko John Deere B) Mo kolega ma taki model jak podajesz nawet jest na AF i na pewno nie wymienił by go na inny ciągnik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2601    3

Ja słyszałem ze John Deere jest paliwo żerny a co do nh to u mojego wuja to silnik cały musiał zmieniac bo mu sie zatarł z winy wady fabrycznej... Ja jestem za claasem porządne maszyny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx80    33

zwracał bym sie tutaj ku new hollandowi jest ekonomiczny czyli mało pali tanszy w eksploatacji od jd zależy z czym ma pracować ale ja bym dał dobry balast na przód do nh i w droge czyli taki new holland t6050 plus nie wiem nad jakim ty myslisz modelem na ilu ha by miał pracować :) @kamieniak ma nh T60** i jest zadowaolony obrabia kawał pola i jest bezawaryjny ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

Ja doradzam ci jd spotykałem się z tą marką nie jedno krotnie prawda że dużo palą ale i robotę zrobi tych co mają jd to mówią żę dużo palą ale na wadliwość i prace jakie nimi wykonują nie nażekają że się psują że brak im siły B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Kazdy ciagnik swoje spali !!

John moze paliwozerny ale żywy i zrywny. NH oszczedniejszy ale mi zalatuje od niego mułem. Claasa ma znajomy, robi tylko z ładowaczem narazie bez awarii. Zetor w tym zestawieniu to chyba nie ta półka jakośćiowa i bajerowa B)

Jaki w ogóle jest silnik w 430 ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

Ja na twoim miejscu wybrał bym John Deere tym bardziej z osią amortyzomwan u mnie w okolicy jest duzo JD z serii 6030 i wszyscy je sobie chwalą. Znajomy ma JD jako ciągnik główny a jako pomocniczy kupił właśnie forterre i jest srednio zadowolony zdarzyło się juz kilka awari i żałuje ze nie wzioł JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlusiek3    12

Tylko John Deere ;] Mam jednego w domu 5080M, ale czy zmieści mi się on we wniosku ;/ ile on tam netto kosztuje? Może ktoś się orientuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekPL    76

@danielhaker to wpadaj do małopolski i ci pokaże.


POMOGŁEM KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ Z PRAWEJ STRONY MOJEGO POSTU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Hmm a nie zastanawiałeś się nad Forterrą 135 za 225tys. netto wyrwałbyś w niezłej opcji :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlusiek3    12

nieee ;p Zetor odpada ;p

 

Daniel,

 

mam blisko Dealera, nawet 2. To u nich bez amortyzowanej osi 6430 kosztuje 235 netto

A znowu u dalekiego dealera w okolicach Augustowa, za JD z 6430 z amortyzowana osia chce 227 netto :D Więc jest duża rozbieżność cenowa.

 

Ale jednak chyba skuszę się na JD ;> Po rodzinie będzie :D

 

Nie wiem, może jeszcze coś byście mi powiedzieli o DF 110-130 km?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlo1706    14

DF fajna maszynka, za ok 230 tys netto będziesz miał M600 w podstawowej wersji, ale jak chcesz amortyzowaną kabinę i oś przednią to możesz się zastanowić nad K420, K610 i K430, ProfiLine będzie kosztować powyżej 230 tys netto ale w podstawowej wersji, tylko z amortyzacją powinieneś się zmieścić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@KarolT25 święte słowa :D Ja tam bym 6430 nie wymienił ;) no chyba że na premium. Do czołówki zalicz jeszcze Case maxxum 115 lub 125 naprawde fajne maszynki. Ciekawe jak się ma sprawa cenowa Fendt'a 312?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlusiek3    12

Nie nie :D Fendta podziękuje :D

 

 

W Piątek mamy zamiar objechać wszystkich Pobliskich Dealerów ;>

 

- John Deere

- New Hollnad

- Massey ferguson

- Claas

- Case

 

Ale ja bym chciał 3 JD :D Byłby ładnie zgrany JD team ;]

 

- JD 1055

- JD 5080M

- i możę JD 6430 :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tu nie chodzi nawet o zgranie ;) ale popatrz z innej strony mając 2 x JD masz te same oleje więc ich nie mieszasz np. w przyczepkach. Mam jeszcze jedno pytanie: do jakich prac biędzie większy ciągniczek? i na ile hektarów takowy sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj