Skocz do zawartości

Zdjęcie

Studia- kierunek rolniczy

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share agro973

agro973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze

Napisany 08 październik 2011 - 17:51

Studia- kierunek rolniczy Witam. Mam takie pytanie odnośnie studiów rolniczych. Chodzę teraz do technikum agrobiznesu zawód rolnik, i tak się zastanawiam czy iść po technikum na studia rolnicze. Chodzi mi oto co się człowiek na uczy na tych studiach, czy coś więcej się douczy, czy to jest takie jakby powtórzenie z technikum? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Studia- kierunek rolniczy Dzisiaj, 08:54
  •  

#2 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:motocykle,rolnictwo,sport,fotografia, historia

Napisany 08 październik 2011 - 18:24

Studia- kierunek rolniczy Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu zaprasza!! jestem na 4 roku agronomii. wiecej info na gg 3182131 pzdr:)
ArturKowalewo

#3 Share Kryszuk3

Kryszuk3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 08 październik 2011 - 19:20

Studia- kierunek rolniczy To zależy czy już wiesz co chcesz robić w życiu. I czy jesteś pewien że chcesz pracować na roli. Studia na pewno Ci trochę świata pokażą i trochę innego życia co do wiedzy to różnie zależy co miałeś w technikum ja na ostatnim semestrze magisterki jestem na UWM w Olsztynie i tych 5 lat nie oddałbym za żadne Skarby. Ale wybór należy do Ciebie na pewno po studiach masz dużo większe perspektywy niż po technikum i możliwość przekwalifikowania się w razie jakby Ci się gospodarstwo znudziło.

#4 Share lopol92

lopol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja. rolnictwo, mech. rolnictwa i kobitki

Napisany 08 październik 2011 - 20:18

Studia- kierunek rolniczy ja chodziłem do LO i to była moja najgorsza decyzja w życiu, sama szkoła spoko, maturę tez zdałem dobrze tylko wypadało iść na studia.1 rok TRiL pierwszy tydzień studiów był koszmarem, przerażony ilością nauki i materiału do przerobienia wróciłem na weekend do domu ze łzami w oczach i uśmiechem na ustach. drugi tydzień jakoś przeżyłem ale teraz gdybym wybierał to poszedłbym do technikum. jak masz łeb na karku i chęci do działania to nie potrzeba studiów. najlepiej zająć się handlem czy tam drobnymi usługami, najlepsza kasa i mało roboty. idąc na TRiL myslałem ze to są studia typowo techniczne, myliłem się, masa chemii biologii i matematyki która raczej w życiu mi się nie przyda...

#5 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 08 październik 2011 - 20:44

Studia- kierunek rolniczy @lopol ukończyłeś te studia? Piszesz jak byś był jeszcze na pierwszym albo drugim roku, sens nauki tych przedmiotów poznasz na dalszych latach. Jest powód dla którego zostały one umieszczone na pierwszym roku.
Na przykładzie kierunku rolnictwo mogę powiedzieć, że np. chemia i botanika stały się podstawą do nauki fizjologii, biochemii, genetyka to wstęp do hodowli roślin, te wszystkie przedmioty i dodatkowo chemia rolna, ogólna uprawa itp stały się podstawą do zdobycia pełnej wiedzy na temat szczegółowej uprawy i wiedzy z zakresu innych przedmiotów.
@agro Ja ukończyłem rolnictwo kilka miesięcy temu i wiem, że warto było. Na pewno nie jest to powtórzenie, bardziej poznanie wszystkiego od "podszewki".

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#6 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 09 październik 2011 - 16:29

Studia- kierunek rolniczy Przypuszczam, że w LO byłeś na jakimś humanistycznym profilu. Zgadłem?
Z przedmiotów, które wypisałeś, wnioskuję, że jesteś na I roku?. Matematyka, hmmm sam miałem trochę z nią problemów ale dałem rade. ;) Chemia i biologia to raczej podstawy. Ciekawiej jest dopiero na II roku. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share lopol92

lopol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 09 październik 2011 - 19:58

Studia- kierunek rolniczy ja byłem na mat-inf ale tylko dla tego ze na humanie był rozszerzony angielski, matematyka nigdy mi nie przeszkadzała ale teraz... 1 rok trilu
musimy dać rade;p

#8 Share Kuba1993

Kuba1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ogrodnictwo, motoryzacja

Napisany 09 październik 2011 - 20:01

Studia- kierunek rolniczy na mat-inf? w jakim LO?

#9 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 10 październik 2011 - 15:43

Studia- kierunek rolniczy @lopol92
Jesteś na UP we Wrocławiu?

#10 Share lopol92

lopol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 11 październik 2011 - 22:08

Studia- kierunek rolniczy

@lopol92
Jesteś na UP we Wrocławiu?

tak we Wrocławiu, powoli się przyzwyczajam :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Andrzejns

Andrzejns

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 09:37

Studia- kierunek rolniczy Ja miałem podobny dylemat ale zrobiłem tak że po liceum poszedłem na administrację,w zeszłym roku ją skończyłem a teraz robię podyplomówkę z zarządzania w rolnictwie ale nie wiem co ty chcesz robić po studiach, ja poprostu oprócz gospodarki chce jeszcze pracować.