Skocz do zawartości

Zdjęcie

Maszyna do zbierania kamieni.

43 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 11 październik 2011 - 18:38

Maszyna do zbierania kamieni. Wtrącę do tematu i ja , mam taką maszynę jak wyżej cały komplet i w lepszym stanie
Problem z tymi maszynami jest taki że jedynie na wiosnę po zimowej orce da się zbierać
Na pewno za 150 tys będzie inny temat ale przy zakupie wypytaj o warunki polowe w jakich optymalnie wydajnie będzie pracować ta maszyna
Ja swojej używam na 30 ha , wystarcza w zupełności

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Maszyna do zbierania kamieni. Dzisiaj, 21:40
  •  

#22 Share Revers680

Revers680

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 11 październik 2011 - 18:58

Maszyna do zbierania kamieni. Ok. Zapytam

#23 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 11 październik 2011 - 21:15

Maszyna do zbierania kamieni. @Marecki masz tą zbieraczkę za 11 tys co kolega dał link? Co robisz z kamieniami?

Fakt te kruszarki na ciągnik są fajne, ale chyba właśnie do wapieni bo niektóre nawet kruszarki przeznaczone do produkcji kruszyw nie dają sobie rady z polnymi kamieniami. Gadałem z właścicielem kruszarki jak był mi zrobić usługę że niektóre firmy jak słyszą że kamień polny do kruszenia to się nie podejmują oczywiście mający kruszarki za miliony zł. Bo dla starej poczciwej kruszarki firmy Makrum to nie robi kamień wrażenia.

#24 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 12 październik 2011 - 20:26

Maszyna do zbierania kamieni. Sprzedaję kamienie firmom drogowym ale to są niewielkie pieniądze , tyle że sprzątną
Mam znajomego a on zna niemca który to ponoć kupuje kamienie polne po 30 groszy za kg :blink:
muszę to jakoś sprawdzić

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha 

#25 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 12 październik 2011 - 20:49

Maszyna do zbierania kamieni. Mieszkasz na zachodzie Polski? A może cięte sprzedaje po tyle.

Ja np do kamieniołomów mam kawałek więc mnie tona kruszywa wychodzi po 80 zł brutto ostatnia dostawa a tak to ponad 110 zł od poprzedniego dostawcy, więc podejrzewam że zbyt byłby ale połowa to pewnie koszty. Jakby gdzieś się jakaś górka w pobliżu za tanie pieniądze znalazła z jakąś skałą to bym nie pogardził :)

#26 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 12 październik 2011 - 21:58

Maszyna do zbierania kamieni. a grimme? mają maszynki do zbierania kamieni. nie wiem jak duze masz na polu, ale do ziemniaka grimme robi świetnie!

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#27 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 12 październik 2011 - 22:07

Maszyna do zbierania kamieni. Ten Grimme się nie nadaje bo to maszynka raczej do zbierania kamieni w uprawie ziemniaków. kosz na kamienie to mieści chyba ze dwie taczki.

do autora tego filmu by trzeba dotrzeć. Pozatym w Kongskilde jak będą dobrzy to powinni powiedzieć komu takie maszyny sprzedali. A wtedy można u źródła spytać co i jak

Edytowany przez dawidg2, 12 październik 2011 - 22:13.

#28 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 12 październik 2011 - 22:30

Maszyna do zbierania kamieni. to nie chodzi o zbiornik. nie poradzisz sobie jak nie bedzie zbiornika? :lol: ta maszynka zbiera w zagonie, wiec od razu wyrzuca na nastepny zagon. a moze tez od razu na przyczepe wyrzucac. nie wiem jak w uprawie zbóż to sie sprawdza.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#29 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 13 październik 2011 - 07:35

Maszyna do zbierania kamieni. za jednym razem zbieraznie kamieni i uprawa załatwiona ..

#30 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 13 październik 2011 - 08:59

Maszyna do zbierania kamieni. wiecie chłopaki ja mam do sprzedania zestaw tych z linku allegro, maszyny wyglądają jak nowe, stoją pod dachem,
maszyny naprawdę się sprawdzały odeszliśmy od ich użytkowania ze względy na zbyt wielki areał do uprawy,
jeśli ktoś chce mogę podesłać fotki lub zapraszam do obejrzenia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 13 październik 2011 - 09:17

Maszyna do zbierania kamieni. @rolstudent wrzuć do galerii zdjęcia. teraz masz inną zbieraczkę czy niezbieracie kamieni?

#32 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 13 październik 2011 - 11:13

Maszyna do zbierania kamieni. zmieniliśmy trochę technologie uprawy i zbieramy tylko duże kamienie, reszta albo jest zbierana ręcznie albo zostaje na polu,

#33 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 13 październik 2011 - 11:35

Maszyna do zbierania kamieni. No w sumie tak też można :)

#34 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 18 październik 2012 - 16:51

Maszyna do zbierania kamieni. Przepraszam że post pod postem ale inaczej się nie odświeży. Ktoś się dorobił w ostatnim czasie jakiejś maszynki do kamienia?

#35 Share RolnikMlody97

RolnikMlody97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 09:30

Maszyna do zbierania kamieni. U nas mieli kamienie na polu kopać ale zrezygnowali bo po wykopaniu ponad 1 m było za miękko i by utoneli zaraz. To gości mówił, że chce przyjechać jakąś dużą maszyną do zbierania kamieni niby min. 250km potrzebuje i nią pozbierać, bo u nas na jednym polu jest jeden obszar około 2 ha gdzie kamień na kamieniu jest -.-

#36 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 07 kwiecień 2014 - 22:45

Maszyna do zbierania kamieni. Czy ktoś może napisać, jak się sprawuje zestaw z Agrometu do zbierania kamieni, tzn. zgarniacz i zbieracz? Mam już dość kamieni na polu, ludzi do zbierania brakuje. Proszę o opinie użytkowników. Pola zakamienionego mam 14 ha ok póki co.

#37 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 20:47

Maszyna do zbierania kamieni. Agrometem pewnie zbierzesz z wierzchu i co roku będziesz miał to samo a nawet po przejechaniu agregatem. najlepiej tak, robią usługi.

#38 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 21:15

Maszyna do zbierania kamieni. No tak by bylo najlepiej, ale trzeba liczyc sily na zamiary. Po stonebear tez trzeba co roku zbierac, a kosztuje min. 120 tys netto

#39 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 14:02

Maszyna do zbierania kamieni. Zamów usługę koszt od 800 do 2 tys za ha, to Cię wyjdzie 1/3 maszyny i jeszcze będziesz mieć hałde kamienia. Mam w głowie zrobienie takiej maszyny ale szerszej, jakieś 2,4m roboczej. Tyko trzeba dobrego konia pociągowego i 2-3 zestawy do odwozu. ALe u mnie nie ma tyle kamienia na polach co u was. Bardziej by się opłacało zaraz ten kamień przerabiać na jakieś kruszywo na drogi. Wtedy kamienie byłyby moje za usługę a zarobił bym ze sprzedaży kruszywa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 20:21

Maszyna do zbierania kamieni. ale to mowisz o zbieraniu takim glebokim? A co wtedy z glebą? U mnie jes 5 i 6 klasa.

Dodaj odpowiedź