Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hala magazynowa - przechowalnia

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share matys89

matys89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 08 październik 2011 - 11:41

Hala magazynowa - przechowalnia Tak jak w temacie. Jestem na ostatnim semestrze budownictwa no i nastał czas na pisanie pracy inżynierskiej. Chciałbym prosić agrofotowiczów o pomoc. Chodzi mi głównie o zdjęcia i opis systemu przechowania warzyw bądź owoców, jak są składowane itd. który jest mi niezbędny do napisania opisu architektonicznego do pracy. Z góry dziękuje za pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hala magazynowa - przechowalnia Dzisiaj, 09:09
  •  

#2 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 09 październik 2011 - 12:15

Hala magazynowa - przechowalnia Kartofle=> skrzyniopalety => przechowalnia o odpowiedniej temperaturze lub azot.

Edytowany przez limusine, 09 październik 2011 - 12:16.

#3 Share SklepMizarComPl

SklepMizarComPl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 11 październik 2011 - 09:14

Hala magazynowa - przechowalnia Ale to tyczy się kilku rodzajów warzyw i owoców,do każdego są osobne wymagania do których trzeba się zastosować,jeżeli chcemy utrzymać ich świeżość oraz smak.
www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 18 październik 2011 - 18:50

Hala magazynowa - przechowalnia Jaką masz konstrukcje i w czym liczyles jak mozna wiedziec?

>>>>>> 

#5 Share matys89

matys89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 20 październik 2011 - 16:00

Hala magazynowa - przechowalnia Jeszcze nie zacząłem. Ale będzie w konstrukcji stalowej a rygiel dachowy będzie z blachownicy ze środnikiem falistym. Obliczenia chyba będę w Robocie robił. Tylko jak na razie mam przygotować opis architektoniczny żeby zacząć dalsze pisanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 21 październik 2011 - 20:16

Hala magazynowa - przechowalnia To bardziej przypomina wiatę na kombajny niż przechowalnię warzyw bądź owoców.

#7 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 21 październik 2011 - 21:21

Hala magazynowa - przechowalnia Odradzam ze srodnikiem falistym...Robot niby liczy takie ale to jest małorealne do wykonania.. moze jakis IKS albo blachownice ze zmiennym przekrojem...
A co do sposobu przechowywania to proponuje dobrą ścieme i nie zartuje...

>>>>>> 

#8 Share matys89

matys89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 21:57

Hala magazynowa - przechowalnia Mam dużą prośbę czy mógłby ktoś z agrofotowiczów przesłać mi kilka zdjęć swojej przechowalni na maila z krótkim opisem jak jest przechowywane. Bardzo proszę
Mój mail federmateusz@gmail.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 22:40

Hala magazynowa - przechowalnia Pozwól drogi kolego że podczepię swoje prośby do twojego tematu. A więc: być może będę chciał pobudować halę/garaż/warsztat/i kawałek to biuro, a to wszystko to około 22x18x6 konstrukcja stalowa. Powiedzmy że nie wiem na ten temat nic. Z powodu tego, nasunęło mi się na myśl kilka pytań.
1. Jaki koszt budowy bez posadzki może być w przypadku takiej hali?
2. Co lepiej, ściany z blachy czy mur? Co lepiej jeśli weźmiemy pod uwagę, cenę, utrzymanie ciepła i szczelności przed np. złodziejami, gryzoniami, śniegiem, wiatrem.
3. Skąd mam wiedzieć ile i czego będę potrzebował aby halę pobudować?
4. Jeśli będzie to kosztorys, gdzie mógł bym go otrzymać. Adresy jakiś firm.
5. Gdzie mógł bym uzyskać projekt. Adresy jakiś firm które możecie polecić. (tanich)
6. Adresy gdzie można zakupić takową konstrukcję hali. Bezpośrednio huta czy jakiś skład/hurtownia? Tanio.
7. Jak łączyć ze sobą elementy konstrukcji? Spawy, śruby a może jeszcze coś innego.

Na razie takie pytania mi przychodzą do głowy. Jak ktoś coś wie, proszę niech pisze. Każda wskazówka się przyda.

Edytowany przez damianzbr, 19 listopad 2011 - 22:41.