Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki ciągnik wybrać nowy pronar 1025a czy Któryś z forterry lub proximy

42 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 październik 2007 - 18:51

Ja kupilem forterre 11441 i nakrecone mam juz prawie tylko 300mtg i jka narazie jest luks
a co do spalania to nie ma ciagnika który by nie spalił jak dasz mu obciążenie to kazdy wezmie no i jak bedziesz jezdzil 100km ciagnikeim agregatem uprawowym 2m to sie najezdzisz i tez spali wiecej wiec odpowiednie maszynki i bedzie ok a jak narazie u mnie jest ok ze spalaniem (moje zdanie)

Jak nie masz chodwli to możesz wykorzystywac w pełni ale przy krowach ciagnik musi chodzic i z małym sprzętem, ile pali w lekkich robotach i lekkim transporcie twoja forterka? mieści się w 6 - 7 l/godz?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik wybrać nowy pronar 1025a czy Któryś z forterry lub proximy Dzisiaj, 17:08
  •  

#22 Share ORION1

ORION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 23:19

jaki ciągnik wybrać nowy pronar 1025a czy Któryś z forterry lub proximy Pronar 1025a II ze wzmocnionym podnośnikiem i niech nie opowiadają bajek że MTZ czy Pronary się sypią bo na Polach jest Niebiesko jak by się tak sypały to by ich nie kupowali. A ten ciągniczek jest fajny i co jak co ale uciąg ma może wszystko jęczeć ale idzie wiem bo mam Pronara. Nie to co Zetor

#23 Share yarpen12

yarpen12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 17:35

jaki ciągnik wybrać nowy pronar 1025a czy Któryś z forterry lub proximy Rozmawiałem kiedyś z sprzedawcą który oferuje kilka marek. Mówił że na 30 sprzedanych pronarów 28 wraca do serwisu z jakąś awarią. Mówił także że te orginalne mtz są lepsze bo składane w fabryce a nie zbieranina i łączenie czegoś na sztuke jak to widział w fabryce pronara, coś nie pasuje to młoptek i na siłe dobić.

#24 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 27 styczeń 2008 - 18:46

jaki ciągnik wybrać nowy pronar 1025a czy Któryś z forterry lub proximy Dokładnie, ale to przede wszystkim do Oriona, jak chodziłem za ciągnikiem po składnicach, to także zaglądałem na hale warsztatowe i rozmawiałem z mechanikami a ci potwierdzali tezę, tę samą co mówi większość użytkujących te ciągniki że Pronary to są strasznie nie dorobione ciągniki i większość po zakupie wraca na naprawy pogwarancyjne z powrotem na warsztaty. Co sie tyczy Zetora to była podobna tendencja gdy był uruchomiony program Sapard i Zetor nie nadążał z produkcją, a także kiedy Proxime i Forterrę gnębiły bolączki ,, wieku dziecięcego". Teraz jednak twierdzą, że Zetorom jakieś awarie zdarzają się rzadko.

#25 Share stachles

stachles

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 27 styczeń 2008 - 20:33

jaki ciągnik wybrać nowy pronar 1025a czy Któryś z forterry lub proximy niebaw się w roonara bo później będziesz się z nim bujał kup sobie lepiej zetora forterre 11441 110 km zetor to niezawodny ciągnik a co do oszczędności to średnio ja mam takie zdanie :P

#26 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 01 luty 2008 - 16:28

niebaw się w roonara bo później będziesz się z nim bujał kup sobie lepiej zetora forterre 11441 110 km zetor to niezawodny ciągnik a co do oszczędności to średnio ja mam takie zdanie :D

a jak mówicie o forterze to czemu akurat 1025a bo to przecierz normalne że ten zetor wygra ale patrząc po cenach to sie nalezało by też nad pronarekm 5135 zastanowić bo cena podoban a wielu ludzom wydaje sie że jest dużo lepszy a opinie o zetorach kręcoą sie tylko wokół tego że zetor jest dłużej na rynku

a przeciż teraz mają wejśc ciągniki z silnikiem euro II a więc zetor swoje ciągniki modernizuje do tych potrzeb ale ma to tez inną strone - cene gdzieś mi sie o ucho obiło że mają być nawet o 15tyś. do 20tyś. droższe a tu masz pronara z silnikiem euro II i bez żadnych innych kosztów i co najwazniejsze pronar za kazdą pierdółke nie życzy sobie dopłat a to za jakies siedzenie pasażera a to za coś innego .
ja tylko proponuje a wybór należy do ciebie ! ! ! ! :D
FENDT PoweR i nie ma mocnych !

#27 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 luty 2008 - 17:36

jaki ciągnik wybrać nowy pronar 1025a czy Któryś z forterry lub proximy Tak czytam czytam i wszyscy chwalicie swoje i tyle. Mniejsza o to który ma minimalnie wiekszy uciąg i który minimalnie mniej spali, bo to nie istotne, ważniejsze chyba to jak jest z awaryjnością i funkcjonalnością ciągnika, piszecie że niebiesko na polach, ok ale kiedyś pronar był dużo tańszy od proximy czy zetora 7341, a teraz to różnica kilku tyś i wybór wydawał mi się oczywisty co zetor to nie stara mtz, a Wy tutaj mieszacie, przypomina mi to tematy typy " c330 lepsze od mf 255 bo lepszy ma uciąg itd ), tak obiektywnie patrząc to zetor nowoczesnością nie grzeszy ale to "normalny" ciągnik ze standardowymi rozwiązaniami a mtz całą konstrukcje ma wywrotową, fakt nie wątpie że to wszystko może i jest wytrzymałe, ale nie o to chodzi żeby silnik i napędy pracowały 30 tyś mtg a cała reszta się rozpadała (mam tak z mf 255) ale żeby pracowac w jakichś warunkach a nie uczyc sie naprawy każdego podzespołu na własnych błędach, znajomy dieler polecał pronara tylko fanom marki, którzy mieli już do czynienia z mtz, w końcu tematy o awaryjności nie są wyssane z palca.
Sam stoje przed ostatecznym wyborem pomiędzy proxima 7441 a belarusem z dobrym wyposarzeniem i zaczynam wątpic czy tak naprawde w perspektywie kilkunastu lat wyjdzie taniej ten cały belarus

#28 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 01 luty 2008 - 19:04

jaki ciągnik wybrać nowy pronar 1025a czy Któryś z forterry lub proximy Pewnie, że tak Ferdek lepiej zawsze wziąść sprawdzony produkt typu Proxima, niż wypasionego Belarusa z EHRami itp. Wiem ze swojego doświadczenia, że kiedy nie wsiądziesz do Zetora to wiesz, że pojedziesz, zrobisz i wrócisz, a we wschodnich wyrobach jak nie urok to sraczka..... :D

#29 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 luty 2008 - 19:39

Pewnie, że tak Ferdek lepiej zawsze wziąść sprawdzony produkt typu Proxima, niż wypasionego Belarusa z EHRami itp. Wiem ze swojego doświadczenia, że kiedy nie wsiądziesz do Zetora to wiesz, że pojedziesz, zrobisz i wrócisz, a we wschodnich wyrobach jak nie urok to sraczka..... :D

Tyle to i ja wiem ale jak tu ojca przekonac na większy kredyt :D , chwalą wszyscy belarusy puki są nowe a co za 7 8 lat będzie?

Jak kupowac nowy to lepiej dołoży ze 20 tyś i zamiast belarusa wziąśc zetora, zamiast zetora dołożyc ze 20 kilka tysi i kupic lambo r3 jak już lambo to może jeszcze kilak tyś i coś z najwyższej półki :) .

Uważam że proxima oferuje komfort zachodniego ciągniak za krajowe pieniądze tylko dlaczego za wszystko trzeba dopłacac :angry:

#30 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 01 luty 2008 - 20:13

jaki ciągnik wybrać nowy pronar 1025a czy Któryś z forterry lub proximy to fakt, ta polityka zetora z tym dopłacaniem jest wk....., ale Ferdek jak ty to piszesz dołożyć 20 i będzie Proxa, dołożyć następne 20 będzie lambo, he,he tylko za te dołożone 40 ile sprzętu można kupić, więc myślę tak pójść na kompromis i dołożyć 20 na Proxę i kupić sprzęt :D Swoją drogą ech te Lambo śliczne jest............

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik wybrać nowy pronar 1025a czy Któryś z forterry lub proximy Dzisiaj, 17:08
  •  

#31 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 luty 2008 - 20:31

jaki ciągnik wybrać nowy pronar 1025a czy Któryś z forterry lub proximy Ach!!!!!! te lambo!!!

#32 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 01 luty 2008 - 20:54

jaki ciągnik wybrać nowy pronar 1025a czy Któryś z forterry lub proximy co też masz na nie chcicę??? Ja codziennie koło niego przejeżdżam, aż się muszę odwracać, żeby na nie nie patrzeć. Ale ludzie u mnie w okolicy tj. Zamość wcale nie są przekonani do tych ciągników, stoi już ze 3 miesiące na placu, a Zetory i Farmtraki to tylko strzelają

#33 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 luty 2008 - 20:58

jaki ciągnik wybrać nowy pronar 1025a czy Któryś z forterry lub proximy Ja bym wybrał proximę. :D

#34 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 luty 2008 - 20:59

co też masz na nie chcicę??? Ja codziennie koło niego przejeżdżam, aż się muszę odwracać, żeby na nie nie patrzeć. Ale ludzie u mnie w okolicy tj. Zamość wcale nie są przekonani do tych ciągników, stoi już ze 3 miesiące na placu, a Zetory i Farmtraki to tylko strzelają

U nas odwrotnie do farmtracka sceptycznie a zachodnei maszyny pierwsze w gminie to było lambo i każdy jak zachodni to tylko lambo!

#35 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, motoryzacja, informatyka

Napisany 01 luty 2008 - 21:04

jaki ciągnik wybrać nowy pronar 1025a czy Któryś z forterry lub proximy ja oczywiscie tez wybralbym zetora. Cenowo nie dobiega tak bardzo od pronara, a przynajmniej zbiornik paliwa ma w normalnym miejscu a nie jakos pod siedzeniem i zeby go zatankowac trezba podnosic kanister wyzej glowy.
Ursus C-330, Ursus 3512, New Holland TD90D, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

#36 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 01 luty 2008 - 21:06

jaki ciągnik wybrać nowy pronar 1025a czy Któryś z forterry lub proximy No tak to jest z Pronarem wschodnia finezja............... A Farmtraca to ja tez sceptycznie podchodzę i to Lambo nie daje mi spokoju ale u mnie ludzie boją się zachodnich ciągników, a raczej cen części.

#37 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 luty 2008 - 23:05

No tak to jest z Pronarem wschodnia finezja............... A Farmtraca to ja tez sceptycznie podchodzę i to Lambo nie daje mi spokoju ale u mnie ludzie boją się zachodnich ciągników, a raczej cen części.

i co pronary stare kupuja?

#38 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 08 luty 2008 - 01:02

jaki ciągnik wybrać nowy pronar 1025a czy Któryś z forterry lub proximy A za to u nas w okolicy ludzie tylko i wyłącznie kupują zachodnie ciągniki bo do tych chinolów nie są przekonani. "Jak kupować ciągnik to elegancki, jak kraść to miliony..." :D B)
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#39 Share tomek13

tomek13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 09 luty 2008 - 22:47

jaki ciągnik wybrać nowy pronar 1025a czy Któryś z forterry lub proximy Ja bym Ci radził forrterę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 15 luty 2008 - 13:17

jaki ciągnik wybrać nowy pronar 1025a czy Któryś z forterry lub proximy Ja bym Ci radził kupić Forrtere mój kolega ma i chodzi idealnie ;) :)

Dodaj odpowiedź