Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki ciągnik wybrać nowy pronar 1025a czy Któryś z forterry lub proximy

42 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Arczi

Arczi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 04 październik 2007 - 20:45

jaki ciągnik wybrać nowy pronar 1025a czy Któryś z forterry lub proximy jaki ciągnik wybrać nowy pronar 1025a czy Któryś z forterry lub proximę? tak do pługa 3 obrotówki . do tego tur.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik wybrać nowy pronar 1025a czy Któryś z forterry lub proximy Dzisiaj, 05:20
  •  

#2 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 04 październik 2007 - 20:47

jaki ciągnik wybrać nowy pronar 1025a czy Któryś z forterry lub proximy ile Km ma mieć ja bym wybrał forterry ;]
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#3 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 04 październik 2007 - 20:49

jaki ciągnik wybrać nowy pronar 1025a czy Któryś z forterry lub proximy a może pronar p5

#4 Share Arczi

Arczi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 04 październik 2007 - 21:18

jaki ciągnik wybrać nowy pronar 1025a czy Któryś z forterry lub proximy tak od 90 do 100 KM

sam niewiem bo pronary mają raczej kiepskie opinie i dużą awaryjność

a więc co radzicie???????????????????????

Używaj opcji edit!!!!!!

Edytowany przez robertbara, 27 styczeń 2008 - 20:42.
Łączenie postów

#5 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 04 październik 2007 - 21:29

jaki ciągnik wybrać nowy pronar 1025a czy Któryś z forterry lub proximy A myślałeś nad Same Explorer Range3 100DT/Deutz Fahr Agrofarm 100DT/Lamborghini R3 Evo 100DT?

#6 Share Arczi

Arczi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 04 październik 2007 - 21:33

jaki ciągnik wybrać nowy pronar 1025a czy Któryś z forterry lub proximy ok. a ceny w miarę osiągalne?????

#7 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 04 październik 2007 - 21:35

jaki ciągnik wybrać nowy pronar 1025a czy Któryś z forterry lub proximy Te ciągniki kosztują ok. 150tys. zł brutto.
Ale jeżeli pisałeś że ciągnik ma być do 3-skibowego pługa to wystarczy wersja 85DT (ok. 142tys. zł brutto).

#8 Share Arczi

Arczi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 05 październik 2007 - 16:07

jaki ciągnik wybrać nowy pronar 1025a czy Któryś z forterry lub proximy a mogę prosić o więcej opinii!!! zetor czy pronar!!!!!??????????

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 październik 2007 - 16:21

jaki ciągnik wybrać nowy pronar 1025a czy Któryś z forterry lub proximy Pronar podobno mniej pali ale ile to mam porównanie proximy do pronara 82sa, a większe to nie wiem, pronar jest tańszy ale ma tą głupią konstrukcję, wybrał bym zetora bo to "normalny" traktor a pronar ta chydraulika z osobnym olejem dziwaczna skrzynia biegów sprzęgło jednostopniowe chamulce wielotarczowe jakas półrama z przodu, gdybym jeszcze wiedział ile wynosi ta różnica w spalaniu ^_^ , z tym że proxima plus ma mniejszy uciąg od pronara

#10 Share Cichy007

Cichy007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja Komputery

Napisany 05 październik 2007 - 16:28

jaki ciągnik wybrać nowy pronar 1025a czy Któryś z forterry lub proximy Zetorek Forterra chociaż Pronar p5 też jest zachęcajacy bo nie trzeba za wszystko dopłacać jak w Zetorze ale myślę że Zetorek będzie wytrzymalszy i ma już jakąs opinie wyrobioną i robi w miare proste ciągniki a w Pronarze to tak jak mówi Ferdek07. No i serwis powinien być lepszy w razie czego.

Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik wybrać nowy pronar 1025a czy Któryś z forterry lub proximy Dzisiaj, 05:20
  •  

#11 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 05 październik 2007 - 17:32

jaki ciągnik wybrać nowy pronar 1025a czy Któryś z forterry lub proximę? tak do pługa 3 obrotówki . do tego tur.

pronar 1025 a dałby chyba sobie rade z 4 obrotowa tylko odkaładnie moze mniejsze ale chyba da rade a do jakiej ceny szukasz ja na twoim miejscu wziąbym forterre 101 km albo 110 km do4 obrotowej a ile ha obrabiasz
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

#12 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 05 październik 2007 - 18:23

Zetorek Forterra chociażPronar p5 teżjest zachęcajacy bo nie trzeba za wszystko dopłacać jak w Zetorze ale myślę że Zetorek będzie wytrzymalszy i ma już jakąs opinie wyrobioną i robi w miare proste ciągniki a w Pronarze to tak jak mówi Ferdek07. No i serwis powinien być lepszy w razie czego.

nom u mnie w okolicy prawie wszyscy co kupili zetorki po 2000r to na nie narzekają jeden nawet narzeka na proximę plus bo mu coś w przednim poście niegra jak należy ja osobiście wolałbym pronarka p5 z silnikiem perkinsa

#13 Share Cichy007

Cichy007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 05 październik 2007 - 18:27

jaki ciągnik wybrać nowy pronar 1025a czy Któryś z forterry lub proximy U mnie kupują Zetorki i nie narzekają ale to też zależy na jakiego trafisz. A Pronary P5 możliwe że są dobre ale to się dopiero okarze bo to nowośc.

Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

#14 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 05 październik 2007 - 19:06

jaki ciągnik wybrać nowy pronar 1025a czy Któryś z forterry lub proximy A jak nie P5 to może P7?

#15 Share bosss

bosss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 05 październik 2007 - 20:18

jaki ciągnik wybrać nowy pronar 1025a czy Któryś z forterry lub proximy kup sobie używanego ursusa 1014, moc podobna, komfort pracy też podobny, spalanie też niczego sobie, a wytrzymalszy będzie na pewno, no i będzie o wiele wiele tańszy ;)

#16 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 październik 2007 - 20:32

kup sobie używanego ursusa 1014, moc podobna, komfort pracy też podobny, spalanie też niczego sobie, a wytrzymalszy będzie na pewno, no i będzie o wiele wiele tańszy :(

Komfort podobny :( :( ;) wychodząc z tego założenia to by chyba nikt nowych ciągników nie kupowal

#17 Share Cichy007

Cichy007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 05 październik 2007 - 21:19

jaki ciągnik wybrać nowy pronar 1025a czy Któryś z forterry lub proximy Z komfortem to chyba nie ale wytrzymalszy to na pewno będzie.

Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

#18 Share Arczi

Arczi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 05 październik 2007 - 21:50

jaki ciągnik wybrać nowy pronar 1025a czy Któryś z forterry lub proximy na 30 hektarach

#19 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 06 październik 2007 - 13:51

jaki ciągnik wybrać nowy pronar 1025a czy Któryś z forterry lub proximy Ja napewno bym nie bral pronara. Wuja ma MTZ 82 TS i sama problemy. Ciagnik ma niecale 10 lat i nie pracuje ciezko. JUz sie rozsypal mechanizm roznicowy,rama pekla,podpora od walka do przedniego napedu zrobila sie jajowata,caly cieknie i pelno innych drobnych rzeczy,a na dodatek ostatnio wyrwalem dzwignie zmiany biegow. A ciagnik ma zrobione ok 2000mtg i teraz to chodzi tylko z siewnikiem nawozow i rorzutnikiem obornika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 06 październik 2007 - 18:30

jaki ciągnik wybrać nowy pronar 1025a czy Któryś z forterry lub proximy Ja kupilem forterre 11441 i nakrecone mam juz prawie tylko 300mtg i jka narazie jest luks
a co do spalania to nie ma ciagnika który by nie spalił jak dasz mu obciążenie to kazdy wezmie no i jak bedziesz jezdzil 100km ciagnikeim agregatem uprawowym 2m to sie najezdzisz i tez spali wiecej wiec odpowiednie maszynki i bedzie ok a jak narazie u mnie jest ok ze spalaniem (moje zdanie)

Dodaj odpowiedź