Zaloguj się, aby obserwować  
Arczi

jaki ciągnik wybrać nowy pronar 1025a czy Któryś z forterry lub proximy

Polecane posty

PronarekP5    67
niebaw się w roonara bo później będziesz się z nim bujał kup sobie lepiej zetora forterre 11441 110 km zetor to niezawodny ciągnik a co do oszczędności to średnio ja mam takie zdanie :D

 

 

a jak mówicie o forterze to czemu akurat 1025a bo to przecierz normalne że ten zetor wygra ale patrząc po cenach to sie nalezało by też nad pronarekm 5135 zastanowić bo cena podoban a wielu ludzom wydaje sie że jest dużo lepszy a opinie o zetorach kręcoą sie tylko wokół tego że zetor jest dłużej na rynku

 

a przeciż teraz mają wejśc ciągniki z silnikiem euro II a więc zetor swoje ciągniki modernizuje do tych potrzeb ale ma to tez inną strone - cene gdzieś mi sie o ucho obiło że mają być nawet o 15tyś. do 20tyś. droższe a tu masz pronara z silnikiem euro II i bez żadnych innych kosztów i co najwazniejsze pronar za kazdą pierdółke nie życzy sobie dopłat a to za jakies siedzenie pasażera a to za coś innego .

ja tylko proponuje a wybór należy do ciebie ! ! ! ! :D


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Tak czytam czytam i wszyscy chwalicie swoje i tyle. Mniejsza o to który ma minimalnie wiekszy uciąg i który minimalnie mniej spali, bo to nie istotne, ważniejsze chyba to jak jest z awaryjnością i funkcjonalnością ciągnika, piszecie że niebiesko na polach, ok ale kiedyś pronar był dużo tańszy od proximy czy zetora 7341, a teraz to różnica kilku tyś i wybór wydawał mi się oczywisty co zetor to nie stara mtz, a Wy tutaj mieszacie, przypomina mi to tematy typy " c330 lepsze od mf 255 bo lepszy ma uciąg itd ), tak obiektywnie patrząc to zetor nowoczesnością nie grzeszy ale to "normalny" ciągnik ze standardowymi rozwiązaniami a mtz całą konstrukcje ma wywrotową, fakt nie wątpie że to wszystko może i jest wytrzymałe, ale nie o to chodzi żeby silnik i napędy pracowały 30 tyś mtg a cała reszta się rozpadała (mam tak z mf 255) ale żeby pracowac w jakichś warunkach a nie uczyc sie naprawy każdego podzespołu na własnych błędach, znajomy dieler polecał pronara tylko fanom marki, którzy mieli już do czynienia z mtz, w końcu tematy o awaryjności nie są wyssane z palca.

Sam stoje przed ostatecznym wyborem pomiędzy proxima 7441 a belarusem z dobrym wyposarzeniem i zaczynam wątpic czy tak naprawde w perspektywie kilkunastu lat wyjdzie taniej ten cały belarus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Pewnie, że tak Ferdek lepiej zawsze wziąść sprawdzony produkt typu Proxima, niż wypasionego Belarusa z EHRami itp. Wiem ze swojego doświadczenia, że kiedy nie wsiądziesz do Zetora to wiesz, że pojedziesz, zrobisz i wrócisz, a we wschodnich wyrobach jak nie urok to sraczka..... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Pewnie, że tak Ferdek lepiej zawsze wziąść sprawdzony produkt typu Proxima, niż wypasionego Belarusa z EHRami itp. Wiem ze swojego doświadczenia, że kiedy nie wsiądziesz do Zetora to wiesz, że pojedziesz, zrobisz i wrócisz, a we wschodnich wyrobach jak nie urok to sraczka..... :D

Tyle to i ja wiem ale jak tu ojca przekonac na większy kredyt :D , chwalą wszyscy belarusy puki są nowe a co za 7 8 lat będzie?

 

Jak kupowac nowy to lepiej dołoży ze 20 tyś i zamiast belarusa wziąśc zetora, zamiast zetora dołożyc ze 20 kilka tysi i kupic lambo r3 jak już lambo to może jeszcze kilak tyś i coś z najwyższej półki :) .

 

Uważam że proxima oferuje komfort zachodniego ciągniak za krajowe pieniądze tylko dlaczego za wszystko trzeba dopłacac :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

to fakt, ta polityka zetora z tym dopłacaniem jest wk....., ale Ferdek jak ty to piszesz dołożyć 20 i będzie Proxa, dołożyć następne 20 będzie lambo, he,he tylko za te dołożone 40 ile sprzętu można kupić, więc myślę tak pójść na kompromis i dołożyć 20 na Proxę i kupić sprzęt :D Swoją drogą ech te Lambo śliczne jest............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

co też masz na nie chcicę??? Ja codziennie koło niego przejeżdżam, aż się muszę odwracać, żeby na nie nie patrzeć. Ale ludzie u mnie w okolicy tj. Zamość wcale nie są przekonani do tych ciągników, stoi już ze 3 miesiące na placu, a Zetory i Farmtraki to tylko strzelają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja bym wybrał proximę. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
co też masz na nie chcicę??? Ja codziennie koło niego przejeżdżam, aż się muszę odwracać, żeby na nie nie patrzeć. Ale ludzie u mnie w okolicy tj. Zamość wcale nie są przekonani do tych ciągników, stoi już ze 3 miesiące na placu, a Zetory i Farmtraki to tylko strzelają

U nas odwrotnie do farmtracka sceptycznie a zachodnei maszyny pierwsze w gminie to było lambo i każdy jak zachodni to tylko lambo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

ja oczywiscie tez wybralbym zetora. Cenowo nie dobiega tak bardzo od pronara, a przynajmniej zbiornik paliwa ma w normalnym miejscu a nie jakos pod siedzeniem i zeby go zatankowac trezba podnosic kanister wyzej glowy.


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

No tak to jest z Pronarem wschodnia finezja............... A Farmtraca to ja tez sceptycznie podchodzę i to Lambo nie daje mi spokoju ale u mnie ludzie boją się zachodnich ciągników, a raczej cen części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
No tak to jest z Pronarem wschodnia finezja............... A Farmtraca to ja tez sceptycznie podchodzę i to Lambo nie daje mi spokoju ale u mnie ludzie boją się zachodnich ciągników, a raczej cen części.

i co pronary stare kupuja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

A za to u nas w okolicy ludzie tylko i wyłącznie kupują zachodnie ciągniki bo do tych chinolów nie są przekonani. "Jak kupować ciągnik to elegancki, jak kraść to miliony..." :D B)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Nie Ferdek, po prostu sprzedaż Pronara w okolicach Zamościa jest znikoma. Tutaj panuje Zetor potem daleko, Farmtrac, Mc'cormic. Najbliżej to w Krasnymstawie trochę sprzedają Pronara, ale chyba też bez rewelacji. Tutaj króluje Zetor w pełnym tego słowa znaczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Nie Ferdek, po prostu sprzedaż Pronara w okolicach Zamościa jest znikoma. Tutaj panuje Zetor potem daleko, Farmtrac, Mc'cormic. Najbliżej to w Krasnymstawie trochę sprzedają Pronara, ale chyba też bez rewelacji. Tutaj króluje Zetor w pełnym tego słowa znaczeniu.

Co prawda to prawda 3/4 nowych ciągników na lubelszczyźnie to zetory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1
Jak nie masz chodwli to możesz wykorzystywac w pełni ale przy krowach ciagnik musi chodzic i z małym sprzętem, ile pali w lekkich robotach i lekkim transporcie twoja forterka? mieści się w 6 - 7 l/godz?

 

 

W lekkich pracach to sie miesci w 6-7l/godzine ale to taki wokół budynków czyli tam przywiesc słowy czy cos takiego a co do tura to tez nie spali duzo ale to wszystko na jakich obrotach pracuje i czy mam postoje w tej godzinie czy nie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj