Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy ta dzierżawa sie opłaca?

60 odpowiedzi na ten temat

#41 Share SklepMizarComPl

SklepMizarComPl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 27 październik 2011 - 13:38

Czy ta dzierżawa sie opłaca? Tutaj przydatny będzie ten wątek na temat dzierżawy,możesz poczytać
http://www.agrofoto....awa-sie-oplaca/

Połączone

Edytowany przez milanreal1, 27 październik 2011 - 14:01.

www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy ta dzierżawa sie opłaca? Dzisiaj, 15:51
  •  

#42 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 20:51

Czy ta dzierżawa sie opłaca? Opłaca się wziąc Ziemię w dzierżawę,problem w tym że nie była uprawiana dłuższy czas.17ha,w jednym kawałku, Klasa Ziemi IV, V.
Czynsz:Własciciel bierze dopłaty,ja uprawiam.

#43 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 12 listopad 2011 - 21:05

Czy ta dzierżawa sie opłaca? Na jak długo chce wydzierżawić te ziemie? Bo jak powyżej 10 lat to bym wziął na twoim miejscu.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 05:18

Czy ta dzierżawa sie opłaca? Tego jeszcze nie wiem,ale sam nie zgodzę się poniżej 10lat.

#45 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 13 listopad 2011 - 13:01

Czy ta dzierżawa sie opłaca? jak czytam to zastanawiam sie do czego to doszlo i jak daleko pojdzie czynsz dzierzawny staje sie to juz nie normalne aby za ha ziemi darowac 1000zl doplat moze jeszcze rolnosrodowiskowe i jeszcze 500zl czynszu - absurd to naprawde trzeba byc bardzo bogatym by dokladac do cudzej ziemi lepiej taka kupic i splacac to co ma sie dac za dzierzawe jak dlugo prawdziwi rolnicy dadza sie wykorzystywac i to za wlasnym przyzwoleniem

#46 Share zbyszkoWlkp

zbyszkoWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 18:17

Czy ta dzierżawa sie opłaca? Ja jestem z Wielkopolski.Moj Wujek mieszka kolo Slupska,wydzierzawil okolo 12ha.sasiadowi to POSLUCHAJCIE TERAZ!!! WLASCICIEL CZYLI WUJA SAM ZADEKLAROWAL SIE ODDAC 50%DOPLAT OSOBIE KTORA WYDZIERZAWILA OD NIEGO TO POLE I......JESZCZE WUJA PLACI PADATEK.ZIEMIA TO 3,4,5KLASA.Na taki uklad sie mozna pisac,Zaden inny!!!Najlepiej za***rdalac za darmo,jeszcze 500 czy tam 700zl.placic Wlascicielowi za wydzierzawiona ziemie,oplacic podatek i zwrot akcyzy za paliwo do Wlasciciela!!!Zyc nie umierac.Skoro Wlasciciel ziemi nie chce pracowac na niej tylko wydzierzawia ja komus,dostaje dotacje i jeszcze wola pieniadze od Osoby ktora chce pracowac...to mi sie wydaje iz ktos chyba LEWA NOGA WSTAL Z LOZKA!!!

#47 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 marzec 2012 - 18:35

Czy ta dzierżawa sie opłaca? Każda dzierżawa, niezależnie od kwoty czynszu jest opłacalna. Spełniony musi być jednak jeden niewielki warunek- zainwestowana kwota w uprawę danej rośliny plus czynsz dzierżawny, musi być niższa od kwoty otrzymanej ze sprzedaży owoców pracy wyrosłych na tym gruncie.
Może się zdarzyć że dzierżawca przekazuje grunt do uprawy za darmo, pozwala korzystać z dopłat,a nawet ofiaruje na początek udział w kosztach przywrócenia ugoru do życia,(znam taki przypadek), a efektem działalności będzie bankructwo. Może też być tak, że stosunkowo drogi czynsz i tak pozwoli wygenerować dochód i to niezły , gdyż dzierżawiący ma ciekawy pomysł, dobry zbyt, lub tzw szczęście.
Może też być tak że dzierżawiący ma z czego dołożyć, a uprawia tylko dlatego by mieć z tego satysfakcję, lub co częściej się spotyka, by czasem sąsiad, nie daj Bóg, tej ziemi nie przejął i tym samym nie miał więcej jak ja i w tym wypadku zyskiem jest tzw "pokazanie kto tu rządzi"
Różnie więc jest z tymi dzierżawami.

Edytowany przez xemit, 04 marzec 2012 - 18:37.

#48 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 04 marzec 2012 - 19:41

Czy ta dzierżawa sie opłaca? A powiećcie mi jak robicie z tymi dzierżawami ja teraz będe brał 2,5 ha w dzierżawe i podatek ja mam płacić i dopłaty moje to spisujemy tylko miedzy sobą umowę i daje im na ten podatek czy w gminie można jakoś to załatwić że podatek na mnie będzie przychodził czy może jakoś inaczej to jest z góry dziękuje i pozdrawiam B)

#49 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 05 marzec 2012 - 19:11

Czy ta dzierżawa sie opłaca? Aby podatek z dzierżawionego gruntu przeszedł na Ciebie to umowa musi być co najmniej na 10 lat i podpisana przez notariusza (bynajmniej ja tak mam)
co reszty dzierżaw to mam takie na 5lat spisane umową ja płacę podatek rolny dla właściciela i wszystkie dopłaty, dotacje itp. moje (ziemia 3a-4b)
i mam takie dzierżawy że nic nie płacę ale i nic nie dostaje (dotacje, dopłaty,ziemia 2kl)
i dzierżawa do miast za 1,85a czynsz dzierżawny to 1300 zł plus 340zł za podatek rolny (60a w 2kl i 1,25a w 3a-3b kl.). te dwa kawałki przylegały do moich pól.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#50 Share michael1985

michael1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 22:27

Czy ta dzierżawa sie opłaca? Ja płace za dzierżawe od 1500-2000 za ha ziemia od 2 do 4a, dotacja właściciela i on płaci podatek i spółkę wodną. U nas w rejonie takie ceny bo głód ziemi jest. A kilka kilometrów dalej ceny od 500-700 tyle ze słaba ziemia 5 i 6klasa okolice Kalisza

jak czytam to zastanawiam sie do czego to doszlo i jak daleko pojdzie czynsz dzierzawny staje sie to juz nie normalne aby za ha ziemi darowac 1000zl doplat moze jeszcze rolnosrodowiskowe i jeszcze 500zl czynszu - absurd to naprawde trzeba byc bardzo bogatym by dokladac do cudzej ziemi lepiej taka kupic i splacac to co ma sie dac za dzierzawe jak dlugo prawdziwi rolnicy dadza sie wykorzystywac i to za wlasnym przyzwoleniem

Jestem ciekawy kolego czy dałbyś 100tys za ha. U nas ziemia po tyle chodzi wiec myślę ze lepiej dać 2kawałki za ha i nie spłacać wysokich odsetek. Wszystko zależy od tego gdzie kto mieszka jaki rejon. Ostatnio kolega chcąc dostawić 4 Ha szklarni bulił sąsiadowi po 170 patyków za ha bo był zmuszony nie miał już gdzie budować

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share woytek

woytek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 23:21

Czy ta dzierżawa sie opłaca? Czy mógłbyś napisać, co Ty uprawiasz na tych dzierżawach, że to Ci się opłaca? Ogólnie to nigdy nie pomyślałbym nawet o płaceniu takiego czynszu, a jeżeli byłyby takie stawki u mnie w rejonie, to z chęcią bym to komuś wydzierżawił. Cena ziemi również zaporowa :blink: . Powiem Ci, że dla mnie człowiek, który zapłaci 100tys za ha ziemi, którą ma zamiar użytkować rolniczo jest po prostu idiotą.

#52 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 23:37

Czy ta dzierżawa sie opłaca? dokładnie...na ten hektar za 100 000 tyś. będzie trzeba pracować z 50 lat a to tylko 1ha...i głowy ni chu...

#53 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 23:58

Czy ta dzierżawa sie opłaca? 50 lat o ile w każdym roku będzie z tej ziemi zysk. Współczuć trzeba. 100 tys mądrze zainwestowane... a z resztą co ja tu będę tłumaczył...

#54 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 06 marzec 2012 - 06:45

Czy ta dzierżawa sie opłaca? Zapamiętajcie, dopłaty unijne powinny byc wypłacane tylko osobie która uprawia dane grunty. Tak jest zapisane w wniosku.
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#55 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 06 marzec 2012 - 08:33

Czy ta dzierżawa sie opłaca? Rozwala mnie płacenie za ziemię każdych pieniędzy 100tyś /ha to można dać pod fabrykę lub plantację maryśki,konwencjonalne uprawy kiedy spłacą taka kasę.Ciekawy jestem co zrobicie z tą ziemią gdy UE się rozwali i dopłat nie będzie,lub nie przychylna pogoda będzie ciągle płatać figle tak jak w 2011 w maju śnieg i spore przymrozki.
Jak już kiedyś pisałem w moich okolicach leży sporo ziemi różnej klasy w małych działkach właściciele to osoby płacące KRUS i mające działalność,wszystko stoi odłogami i nikt się nie rwie do jej uprawy .
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#56 Share michael1985

michael1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 18:19

Czy ta dzierżawa sie opłaca? Ja uprawiam warzywa kapusty seler marchew pietruszkę mam podpisane umowy na odbiór na markety. Mam ładne warzywa a jak się od kogoś kupuje to na ogół gówniany towar dają więc wole tyle zapłacić i wywiązać się z umowy. Gdyby mi się to nie opłacało to bym nie brał takich dzierżaw. a mam tylko ziemie 99 procent 1 2 3a 3b.

#57 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 21:24

Czy ta dzierżawa sie opłaca? Kupiłem z ANR kilka hektarów (większość to 4a i 4b) z umowami dzierżawy na dwa lata na innych rolników. Dzierżawcy powinni mi zapłacić za ha około 1,5 decytony ceny pszenicy w danym roku oraz wszystkie podatki - melioracja i gruntowy. W ubiegłym roku tylko jeden z 4 dzierżawców sam opłacił w gminie podatek za te grunty. O mojej 1,5 decytony nawet nikt nie wspomniał - mimo że rozmawiałem z tymi ludźmi, dostali też pismo z ANR o zmianie właściciela. W tym roku im nie przepuszczę, będę chodził po domach i zbierał co mi należne. Kupiłem tez dwa inne kawałki z ANR bez dzierżawcy - i tu tez niemiła niespodzianka - na jednym patrze na wiosnę a tu ktoś posiał sobie żytko - mimo że wiedział, że grunty nie są już państwowe, a na drugim ja posiałem i dostałem pismo z ARIMR-u, że dwie osoby złożyło wnioski o dopłaty. Największym minusem dzierżaw jest stan pola jaki po sobie zostawiają dzierżawcy. Nędza

#58 Share 4718zetor

4718zetor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 21:43

Czy ta dzierżawa sie opłaca? kolega wziął od gminy w dzierzawe taki pasek 50a i jeszcze tam bylo pelno brzózek to nie dosyć ze palił tym całą zime i bedzie palil jeszcze nastepną to opłaca to 12zł na rok. śmiech pieniądze. a pare kg urośnie klasa to nie wiem

#59 Share michael1985

michael1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 22:02

Czy ta dzierżawa sie opłaca? Zerwij umowę z tymi dzierżawcami z tytułu nie wywiązania się z umowy albo naślij komornika. Nie każdy dzierżawca zostawia pole zaniedbane

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share d4r4s

d4r4s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 19 kwiecień 2012 - 21:17

Czy ta dzierżawa sie opłaca? czy 40ha ziemi klasy III oplaca się wziąć za 1.5t pszenicy z ha ? moja dopłata i podatek też ja płace.